Archyvas 2017 m.

KALĖDŲ SENELIS APLANKĖ VISUS ĮSTAIGOS VAIKUS

 

Dvi dienas lopšelyje – darželyje netilo šventinis šurmulys. Striksėjo kiškučiai, pupsėjo ežiukai, cypsėjo pelytės, tipeno nykštukai su snieguolėmis, vaikštinėjo išdidūs betmenai ir dar daugybė įvairiausių personažų. Visi vaikučiai, skubėjo į kalėdines grupių šventes – susitikimus su taip lauktu Kalėdų Seneliu. Ugdytiniai šoko, dainavo, žaidė kalėdinius žaidimus, deklamavo eilėraštukus. Salėje skambėjo muzika, spindėjo papuošta žaliaskarė eglutė. Į kiekvienos grupės šventę Kalėdų Senelis atėjo nešinas didžiuliu maišu dovanų vaikučiams ir šventinių linkėjimų darbuotojams ir tėveliams.

 

ŽVAIGŽDUTĖJE“ – ŠILTAS SUSITIKIMO VAKARAS


Pačiame adventinių renginių įkarštyje į "Žvaigždutės“ darželį sugužėjo didelis būrys buvusių darželinukų, o dabar jau priešmokyklinukų, kurie lanko mokyklas. Juos buvusios šių vaikų auklėtojos pakvietė vėl susitikti darželyje prie Kalėdų eglutės, prisiminti nerūpestingas dieneles ir visiems drauge pažaisti. Gausų būrį buvusių auklėtinių ir jų tėvelių pasveikino lopšelio-darželio direktorė Regina Ivanauskaitė, tėvelių vardu visus sveikino Vilma Šidlauskienė bei jų buvusios auklėtojos. Jos mažiesiems svečiams pasiūlė vėl kartu pažaisti. Priešmokyklinukai prisiminė senus ir išbandė naujus interaktyvių grindų žaidimus, atlikinėjo „protingas“ užduotis interaktyvioje lentoje, kūrė improvizuotą eglutę, išbandė naujus inovatyvių sportinių žaidimų įrenginius. Pertraukėlių metu galėjo atsigaivinti sultimis ir pasivaišinti šakočiu. Kiekvienam svečiui buvo įteikta maža kalėdinė dovanėlė. Šiltas susitikimo vakaras baigėsi bendru rateliu, o gražių prisiminimų, džiaugsmo tikrai visiems liks dar ilgam.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI DALYVAVO „FUTBOLIUKO KALĖDOSE 2017“


Gruodžio 16 dieną „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio komanda, lydima tėvelių ir auklėtojų Jolantos Bučinskytės ir Rolandos Šilianskienės, dalyvavo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo asociacijos (RIUKKPA) ir Lietuvos futbolo asociacijos organizuotose „Futboliuko Kalėdose 2017“ Kaune. .Renginys vyko Nacionalinėje futbolo akademijoje. Susirinko net 63 komandos iš vosos Lietuvos. Šventė prasidėjo bendru paradu. Po jo sekė futboliuko žaidimai, pratimai ir estafetės. Netrūko sveiko azarto, puikių emocijų, ryžto ir užsispyrimo. Buvo daug linksmų staigmenų, vaikus džiugino Kalėdų personažai ir pats Kalėdų senelis. Visi dalyviai buvo apdovanoti futbolo kamuoliais, padėkomis ir asmeninėmis dovanėlėmis.

 

GAMTOSAUGINĖ AKCIJA „PARSINEŠK KALĖDAS Į SAVO NAMUS“

 

Jaunieji miškų bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai, „Ežiukų“ grupės vaikai, laukdami Kalėdų, kartu su būrelio vadove Rolanda Šilianskiene pakvietė visus darželio vaikus, darbuotojus ir mikrorajono gyventojus į gamtosauginę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Akcijos tikslas – ugdyti suvokimą apie gamtosaugą, mokyti savo aplinką puošti eglių šakelėmis, nekirsti eglučių. Apie būsimą akciją jaunieji miško bičiuliai pranešė gruodžio 14 dieną dalindami pačių parengtus lankstinukus - kvietimus. Radviliškio girininkijos girininko Romualdo Poškaus padedami, mažieji miškininkiukai apsirūpino eglių šakomis iš kertamų eglynų. Visi norintieji nemokamai įsigyti eglučių šakų buvo kviečiami ateiti į darželio kiemą. Šios gražios akcijos dėka bus išsaugota ne viena žaliaskarė eglė.

 

ADVENTINIS BENDRUOMENĖS VAKARAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Tyliai krintančios snaigės puriu pūkeliu padengė žemę. „Žvaigždutės“ darželyje jau sužibo kalėdinės eglutės, kieme ramybę saugo skraidantys balti angelai. Jauki žvakelių šviesa gruodžio 14 d. vakarą po darbų sukvietė visus įstaigos darbuotojus į jau tradicija tapusį ramų ir baltą adventinį vakarą „Sušildykim viens kitą gerumu“. Vakarą vedė pedagogės Irma Simonavičienė ir Toma Bitytė. Kalėdines giesmes atliko darželio moterų ansamblis, vadovaujamas muzikos pedagogės Dovilės Pranaitytės. Vakaro svečias - Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys kalbėjo apie šio meto sakralumą ir svarbą bei būtinybę kiekvienam tikinčiam šiuo metu apgalvoti savo nuveiktus darbus, pripažinti padarytas klaidas. Lopšelio-darželio direktorė dėkojo visam kolektyvui už sutelktumą ir darnų bendro tikslo siekimą, linkėjo gražių ir džiaugsmingų artėjančių šv. Kalėdų.Vakaro metu buvo peržiūrėtos praeinančių metų kelionių akimirkos, užrašyti kalėdiniai linkėjimai vienas kitam. Tas ramus pabuvimas drauge tikrai sušildė visų širdis. Gerumo angelo sparnas tyliai palietė kiekvieną, dar labiau suartino visus kilniam darbui vaikų labui.

 

SMAGU ATRASTI KERAMIKOS PASLAPTIS


„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio vaikučiai turi puikią galimybę perprasti keramikos paslaptis. Čia mažuosius darbo su moliu įdomybių moko tautodailininkė, mokytoja ekspertė Jadvyga Kurmanskienė. Mažieji darželiečiai turi galimybę ne tik pasidaryti labai gražių darbelių iš molio, bet ir kartu išlaisvinti savo fantaziją, kūrybiškumą. O kaip efektyviai minkant molį lavėja vaikučių smulkioji motorika, kuri išlaisvina, pagerina kalbą. Keramikė Jadvyga labai gražiai ir noriai veda vaikams ne tik keramikos būrelio užsiėmimus, bet ir edukacines veiklas, vakarojimus grupėse, kurių metu gamina žaisliukus eglutei.

Gruodžio 5 dieną „Ežiukų“ grupėje vyko edukacinis užsiėmimas „Įžiebkime eglutes“ su tautodailininke Jadvyga Kurmanskiene. Keramikos meistrė mokė vaikus lipdyti iš molio eglutes. Ugdytiniai savo padarytas eglutes puošė įvairiais ornamentais. Vėliau jas nuglazūravo įvairiomis spalvomis. Tautodailininkė jas išdegė ir padėjo vaikams sukomponuoti gražią eglučių kompoziciją. Vaikų rankomis pagamintose kalėdinėse eglutėse sužibo adventinė ramybė, džiaugsmas, viltis ir tikėjimas. O kiek buvo džiaugsmo ir pasididžiavimo savo darbeliu. Kaip smagu atrasti keramikos paslaptis!

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ LOPŠELYJE-DARŽELYJE NUSILEIDO GERUMO ANGELAS

 


Gražia tradicija „Žvaigždutėje“ tapo prieš šv. Kalėdas organizuoti adventines gerumo akcijas. Gruodžio 13 dieną mažieji angeliukai visus sukvietė į Padėkos vakarą ,,Ačiū už Jūsų gerumą“. Jo metu nuoširdžiai padėkota už pagalbą, paramą, dosnumą ir širdies gerumą. Gausiam geradarių būriui dėkojo lopšelio-darželio direktorė Regina Ivanauskaitė, koncertavo lopšelio-darželio vaikučiai, vadovaujami muzikos pedagogės Dovilės Pranaitytės, papildomo ugdymo būrelių „Pagrandukas“ šokėjai, vadovaujami Valerijos Jurgauskienės bei sakralinės muzikos choriukas „Žvaigždutė“, vadovaujamas Aurelijos Stončiuvienės. Jiems talkino muzikos mokyklos jaunieji muzikantai, buvę mūsų darželiečiai: smuikininkas Pijus Deltuvas, dainininkė Lėja Deltuvaitė, fortepijoninės muzikos atlikėja Giedrė Mičiulytė. Vakarą vedė pedagogės Irma Simonavičienė ir Mildutė Juozaitienė. Kai metų virsmas pasiekia gruodį, artėja paslaptinga šventė – Kalėdos, nešančios ramybę, meilę ir viltį. Tegu gerumo ugnelė sušildo užgautas širdis, paguodžia sužvarbusias sielas ir stiprina tikėjimą – gyvenimu, savo artimu, savimi… Visi šio gražaus Padėkos vakaro dalyviai išsiskirstė tikėdami Gerumo angelo buvimu.

 

DARNIU SUSIKAUPIMU PRASIDĖJO KALĖDŲ STEBUKLO LAUKIMAS

 

Apgaubtą sutemų, Advento pradžios vakarą, susitelkusi visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė praleido Radviliškio bažnyčioje vykusiose palaiminimo mišiose. Susirinko gausus tėvelių, senelių, vaikučių bei jų artimųjų būrys, esančių ir išėjusių į užtarnautą poilsį darbuotojų kolektyvas. Į bažnyčia buvo atnešti visi adventiniai grupių vainikai, vaikučiai susinešė savo pasidarytus žibintus. Šventas mišias laikė Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys. Mišiose giedojo sakralinis lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ choriukas, vadovaujamas Aurelijos Stončiuvienės. Visi susirinkusieji linkėjo vieni kitiems ramybės, susikaupimo ir palaimos laukiant didžiojo stebuklo. Mišių metu buvo pašventinti visų grupių adventiniai vainikai, kuriuos auklėtojos parsinešė į grupes visam adventiniam laikotarpiui. Taurus susikaupimas apgaubė visus tikinčiuosius. O po mišių darželio choriukas „Žvaigždutė“ surengė vaikiškų giesmelių koncertą, kuris dar labiau sišildė visų širdis ir buvo palydėtas garsiais plojimais.

 

EKOLOGIŠKA DARŽELIO EGLUTĖ MIESTO ALĖJOJE

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ eglutė Kalėdinių eglučių alėjoje Radviliškio mieste šiais metais atspindi ekologinę darželio dvasią – iš įvairių statybinių bei buitinių atliekų visa darželio bendruomenė išradingai sukonstravo bei papuošė tikrai modernią, ekologišką ir net šviečiančią Kalėdinę eglutę.

 

ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTŲ IDĖJŲ MUGĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ lapkričio 24 d. organizavo Lietuvos švietimo pagalbos specialistų idėjų mugę „Inovatyvūs metodai įtraukiajame ugdyme: idėjos, darbai, įžvalgos“. Šio renginio tikslas – skatinti Lietuvos ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo švietimo pagalbos specialistus dalintis gerąja darbo patirtimi, inovatyviomis idėjomis bei jų pritaikymu įtraukiajam specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Idėjų mugėje buvo kviečiami dalyvauti Lietuvos pagalbos vaikui specialistai: logopedai, specialieji pedagogai, ikimokyklinių įstaigų socialiniai pedagogai, ikimokyklinio ugdymo įstaigų judesio korekcijos pedagogai. Susirinkę net 53 pedagogai iš Radviliškio, Joniškio, Telšių, Pakruojo, Šiaulių, Biržų skaitė pranešimus, diskutavo, dalijosi darbo patirtimi su kolegomis. Taip pat vyko šalies pedagogų sukurtų autorinių metodinių ugdymo priemonių paroda, kurios metu buvo pristatomos pačių sukurtos autorinės priemonės sėkmingam vaikų ugdymui, dalintasi patirtimi, kaip siekiama individualizuoti pagalbą vaikui, ieškoma pačių geriausių ugdymo būdų bei metodų savo ugdytiniui. Šis renginys pedagogams suteikė retą galimybę susitikti su kolegomis, kurie teikia pagalbą vaikui ir šeimai ikimokyklinėse vaikų įstaigose.

 

SEIME PRISTATYTA RADVILIŠKIO LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽVAIGŽDUTĖ“ BENDRUOMENĖS KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA „MES KARTU PRIEŠ SMURTĄ IR PATYČIAS!“

 

 

2017 m. lapkričio 21 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Mes kartu prieš smurtą ir patyčias!“, kurią jau buvo galima lankyti nuo spalio 30 d.. Parodą pristatė Seimo narys Vytautas Juozapaitis, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, darželio direktorė Regina Ivanauskaitė. Į LR Seimą atvykęs darželio kolektyvas, kurį atstovavo ugdytiniai, tėvai, pedagogai, susirinkusiems Seimo nariams parodė gražią prisistatymo programą. Susirinkusiuosius džiugino tai, kad visas kolektyvas buvo pasipuošęs tautiniais rūbais, taip pristatydamas ir įstaigos pasirinktą etnokultūros ugdymo kryptį.

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ visa bendruomenę sveikino parodos pristatymą stebėję, parodą apžiūrėję ir darželio kolektyvą sveikinę Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, kompozitorius Vytautas Juozapaitis. Parodos globėjas LR Seimo narys profesorius Vytautas Juozapaitis apdovanojo visus darbų autorius, įteikė jiems ne tik Padėkos raštus, bet ir atminimo dovanėles su Seimo atributika. Darželio kolektyvas turėjo galimybę dalyvauti ekskursijoje po Seimo rūmus, tiesiogiai pamatyti ten vykstantį darbą, pabendrauti su Seimo nariais. Namo visi grįžo pilni gražių įspūdžių.

 

Vadovaudamasis mokyklos be sienų koncepciją, brandus darželio kolektyvas žengė dar vieną didelį žingsnį patyčių ir smurto prevencijos link. Kartu tai buvo ir pilietiškumo bei tautiškumo pamoka, kuri kiekvienam ugdytiniui išliks ilgai atmintyje.

 

TOLERANCIJOS DIENA ,,ŽVAIGŽDUTĖJE“


 

Jau ne vienerius metus lapkričio 16-ą dieną lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ minima Tolerancijos diena, kurią organizuoja socialinė pedagogė Nida Barauskienė. Šiai dienai ruošiasi ir patys mažiausi, ir dideli - visa lopšelio-darželio bendruomenė. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - rankos - jos skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar seno žmogaus, vyro ar moters. Rankos gali kurti ir griauti, daryti gerus ir blogus darbus – apie tai ir kalbėjosi mažieji ugdytiniai. Vaikai kartu su savo šeimos nariais apvedžiojo, kirpo, klijavo rankas ir rankeles, nešė į savo grupes ir pastatė gerų rankų laivą. Pasidžiaugę savo kūriniu, vyresniųjų grupių vaikai interaktyvioje lentoje žiūrėjo ir klausėsi pasakojimo ,,Kitoks“, jaunesniųjų grupių vaikai žiūrėjo ir aptarė senosios animacijos filmuką ,,Gaidelis“. Pirmąsias tolerancijos pamokas gavo ir patys mažiausieji lopšelio-darželio ugdytiniai: jie spalvino iškirptas rankytes ir grupėse dėliojo gerųjų rankyčių mozaiką. Pasaulį be agresijos, nepagarbos kitam ir kitokiam galime sukurti tik visi kartu susitelkę, ir sėdami tolerancijos grūdą jau patiems mažiausiems.

 

MOKOMĖS RŪŠIUOTI IR MODELIUOTI KITAIP

 

 

,,Žvaigždutės“ darželio bendruomenė aktyviai dalyvauja tarptautiniuose ir respublikiniuose aplinkosauginiuose konkursuose, kurių metu yra skatinami rūšiuoti antrines žaliavas, prikelti jas ,,antram gyvenimui“. Štai spalio - lapkričio mėnesiais visa bendruomenė aktyviai įsijungė į respublikinį konkursą ,,Kita forma“ ir organizavo aplinkosauginę akciją „Modeliuokime kitaip“. Šios akcijos tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą, teikiant prioritetą daiktų pakartotiniam naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui. Aplinkosauginę akciją „Modeliuokime kitaip“ kartu organizavo auklėtojos Nomeda Gulbinienė, Natalija Červonikova, Mildutė Juozaitienė ir Daiva Malčiauskienė, kuriuos įgyvendina gamtosauginius projektus ir skatina, kad darželio bendruomenė rinktų bei rūšiuotų antrines žaliavas. Dalyvauti konkurse „Kita forma“ buvo pakviesta visa darželio bendruomenė. Ugdytiniai, jų tėveliai bei įstaigos darbuotojai susidomėjo daiktų pakartotinio panaudojimo galimybėmis, aktyviai įsijungė į konkursą ir dalyvavo aplinkosauginėje -edukacinėje akcijoje ,,Modeliuokime kitaip“. Dalyviai rinko įvairias antrines žaliavas, iš jų kūrė, modeliavo darbelius, kurie buvo eksponuojami parodoje ,,Kita forma“.

 

KAKĖ MAKĖ SVEČIUOSE PAS „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIUS

 

Jau dveji metai Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvauja tarptautiniame projekte „Vaiko kelias į gražią kalbą“.  „Kiškučių“ grupės vaikučiai gražios kalbos mokosi kartu su  auklėtojomis Vaida Maraškaite ir Vaida Balčiūnaite bei   logopede Irma Simonavičiene su Smalsute. Kalbos paslaptis vaikai atranda sekdami pasakas, vaidindami,  žaisdami didaktinius žaidimus. Išmaniųjų veiklų metu pedagogės moko vaikus taisyklingos, gražios  kalbos, kvėpavimo, pūtimo pratimų, liežuvėlio mankštos, skaito Kakės Makės pasakas. Visi labai laukia šių susitikimų. O lapkričio 6 dieną vaikų laukė didžiulė staigmena – juos aplankė pati Kakė Makė  ( teatro režisierė Rasa Atkočiūnienė). Visiems buvo daug džiaugsmo. Vaikai pasakojo Kakei Makei apie save, rodė savo atsineštas knygeles, kartu dėliojo dėliones. Kakė Makė pakvietė vaikus pasimankštinti, pašokti jos mylimiausią šokį.  Pasikvietusi į pagalbą katiną Garfildą aptarė įvairias vaikų patiriamas emocijas, visi  bandė jas atkartoti, savaip išreikšti. Buvo ypatingų įspūdžių diena. Kakė Makė atsisveikino su vaikais pažadėjusi vėl aplankyti juos kartu su Netvarkos Nykštuku.

 

DARŽELYJE STARTUOJA NAUJAS RESPUBLIKINIS PREVENCINIS PROJEKTAS


 

„ŽAIDIMAI MOKO“


Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ nuo š.m spalio 1 dienos dalyvauja respublikiniame prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projektą  vykdo „Ežiukų“ ir „Lapiukų“ grupių auklėtojos Rolanda Šilianskienė, Birutė Pocienė, logopedė Irma Simonavičienė ir specialioji pedagogė, judesio korekcijos pedagogė Toma Bitytė.

Projekto tikslas: Lavinti penkiamečių ir šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti bendrosios motorikos ir smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba, orientuojantis įtaukiojo ugdymo pricipais.

Uždaviniai:

1. Lavinti erdvės ir regimąjį suvokimą, vizualinius procesus (gebėjimą atpažinti, skirti, įsiminti matomus vaizdus), bendrąją ir smulkiąją motoriką bei judesių koordinaciją.

2. Plėsti erdvės sąvokas.

3. Gausinti žodyną, tikslinti gramatinę kalbos sandarą, ugdyti rišliąją kalbą.

4. Padėti atsiskleisti individualiems vaiko gebėjimams per įtraukųjį ugdymą, bendraujant ir bendradarbiaujant su vaiko šeima.

5. Sudaryti palankias sąlygas vaiko teigiamų emocijų išgyvenimui.


SMAGU UGDYTIS DARŽELYJE BE SIENŲ

 

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  „Lapiukų“ ir „Ežiukų“ grupių bendruomenės, vadovaudamosi geros mokyklos idėjomis bei darželio be sienų koncepcija, savo edukacines erdves perkėlė net į kitą šalies rajoną - spalio gale vyko į Naisių žirgyną bei ten įkurtą triušiukų ūkį. Abiejų grupių ugdytiniai,  jų tėveliai, pedagogai vyko į edukacinę-pažintinę išvyką, kurios tikslas – pažinti savo šalį kartu su vaiku, skatinti vaikus domėtis žirgais, skiepyti norą globoti bei rūpintis gyvūnams, ugdyti meilę savo gimtajai šaliai. Vaikus pasitiko gidė, kuri supažindino visus su žemaitukų veislės žirgų istorija, jų priežiūra ir maitinimu. Išvykos dalyviai sužinojo apie žemaitukų veislės žirgų charakterio savybes, ištvermę,  ko galima iš jų pasimokyti bei jų svarbą šiuolaikiniam žmogui. Aplankę žirgyną, visi pabuvojo unikaliame, esančiame po atviru dangumi, inkilų muziejuje, taip pat aplankė naujai įkurtą triušiukų ūkį. Ši išvyka bei buvimas ir mokymasis kartu visiems suteikė daug žinių ir teigiamų emocijų, nes  tai buvo puiki galimybė iš arčiau pažinti gyvūnus, įtvirtinti turimas žinias apie žirgus ir netgi juos paglostyti. Grįždami visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir naujais atradimais – kaip smagu ugdytis darželyje be sienų, kur galima  keliauti ir atrasti  pažinimo džiaugsmą kartu su savo tėveliais.


LR SEIME PRISTATOMA RADVILIŠKIO LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽVAIGŽDUTĖ“ BENDRUOMENĖS KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA

„MES KARTU PRIEŠ SMURTĄ IR PATYČIAS!“


2017 m. nuo spalio 30 iki lapkričio 21 d. LR Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojama Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Mes kartu prieš smurtą ir patyčias!“.

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė – tėvai, vaikai, pedagogai, visi darželio darbuotojai, labai rūpinasi, kaip įstaigoje užtikrinti vaikams sveiką ir saugią ugdymo(si) aplinką, užkertančią kelią smurtui ir patyčioms. Bendruomenės nuomone, tam tinkamiausias žingsnis – smurto ir patyčių prevencija. Tuo tikslu buvo daug kalbama, diskutuojama kartu su ugdytiniais, jų tėveliais ir šia tema kartu kuriami bendri dailės darbai, kurie buvo eksponuojami darželyje. Patys gražiausi kūrybiniai darbai pristatomi šioje parodoje „Mes kartu prieš smurtą ir patyčias!“ Seime.

Sukurtų darbų gausa rodo, kad Radviliškio darželio „Žvaigždutės“ bendruomenėje smurto ir patyčių problemai abejingų nėra. Nemažai darbų parodai kūrė ištisos šeimos, o kuriant kartu, gražiai bendraujant, aptariant problemas, buvo pasėtas gerumo ir draugystės grūdas. Atvirai ir atsakingai gyvenantys bendruomenės nariai yra labiau nusiteikę pagarbiai bendradarbiauti tarpusavyje, rodydami vaikams gerą pavyzdį, mokydami vaikus, kad žmogų žeidžianti agresija yra nepriimtina.

Darželį lankančių vaikų tėvelių nuomone, į šios parodos darbus įdėta daug širdies ir meilės savo vaikui, noro jį apsaugoti nuo patyčių ir smurto, todėl kiekvieno, aplankiusio šią parodą, širdyje turėtų suspurdėti gėrio ir bendrystės jausmas, skatinantis kuo daugiau dėmesio ir meilės skirti vaikui, o pastebėjus negeras apraiškas, nedelsti, netylėti, tuoj pat jas sustabdyti.

Šios kūrybinių darbų parodos paskirtis – ugdomoji, prevencinė. Kūrybiniais darbais pabandyta išreikšti visų siekį kurti gražią ir saugią aplinką, kurioje būtų saugu ir gera mažam piliečiui, kad užaugęs jis lengviau išspręstų iškilusius gyvenimo iššūkius ir gebėtų kurti savo kokybišką ateitį.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“  DARŽELIO KOMANDA DALYVAVO SVEIKUOLIŲ VARŽYBOSE

 

Spalio 27 dieną  darželio vyresniųjų ikimokyklinių grupių komanda  dalyvavo rajoniniame „Sveikuolių sveikuoliai“ konkurse, kuris vyko Radviliškio sporto arenoje. Ugdytinius konkursui ruošė kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolanta Bučinskytė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Tamošiūnaitė. Šio konkurso tikslas – ugdyti vaikų gebėjimus saugoti ir stiprinti savo sveikatą, skleisti sveikos gyvensenos idėjas bei skatinti visų siekį gyventi sveikiau. Renginyje dalyvavo net 7 rajono švietimo įstaigų komandos. Nors mūsų komanda pagal amžių buvo viena iš jauniausių, pasirodė tikrai labai gerai, o dalyvių pastangos buvo įvertintos diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Visi konkurso dalyviai grįžo pasisėmusi naujų žinių, geros nuotaikos, pasimokę draugiškai  dalyvauti ir rungtis, gavę daug teigiamų emocijų ir puikių įspūdžių.

 

RADVILIŠKIO „ŽVAIGŽDUTĖJE“ VAIKYSTĖ BE SIENŲ


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ lauko teritorijoje įkurta ilgalaikė daugiafunkcinė  edukacinė erdvė „Gyvoji beržynėlio palaukė“. Pedagogai, ugdytiniai, jų tėveliai bei visi darželio darbuotojai aktyviai dalyvavo kuriant edukacines erdves -  improvizuotus gyvūnėlių būstus beržynėlyje. Kūrybingai naudodami pačių surinktą gamtinę medžiagą, pasitelkę savo išmonę ir žinias, visi kolektyviai įkūrė  labai įdomias gyvūnų buveines. Jose buvo  apgyvendinti darbuotojų, vaikų ir tėvelių rankomis pagaminti vorai, pelytės, boružėlės, kiškučiai, ežiukai, voveraitės ir paukšteliai. Išmaniojo ugdymo dėka ikimokyklinukai   įgijo žinių apie gyvūnėlių ir vabzdžių gyvenimo vietas, mokėsi fantazuoti, išradingai kurti iš gamtinės medžiagos.

Tokia edukacinių erdvių plėtra aktyvina vaikų pažintinius gebėjimus, plečia jau turimą patirtį, akiratį, formuoja vertybes, parodo asmenybinę ūgtį, padidina pedagogų profesionalumą ir meistriškumą, atvirumą kitokiam ugdymo požiūriui, naujoms patirtims, o darni veikla užtikrina ugdymo kokybę.

Taip įgyvendinamas Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ visos bendruomenės  siekis, kad šiuolaikinių vaikų ugdymas vyktų kitoje edukacinėje erdvėje, nes tai kitoks ugdymo turinio pritaikymas vaikų ugdymui(si), nes tai vaikystė be sienų -  kelias į tobulėjimą.

 

RADVILIŠKIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“ INTEGRUOTA  SVEIKATOS SAVAITĖ „AUGAME SVEIKI“

 

Auksinio rudens rytą Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ Boružėlė septyntaškė pakvietė „Boružėlių“, „Drugelių“ ir „Giliukų“ grupių vaikučius burtis draugėn ir dalyvauti integruotoje sveikatos savaitėje „Augame sveiki“. Visos savaitės metu vaikai mokėsi pažinti vaisius ir daržoves, lankėsi virtuvėje ir aiškinosi, kaip iš daržovių gaminamos vitaminingosios salotos ant jų stalo, patys iš obuolių ir morkų gamino sveikuoliškas mišraines, ragavo iš pačių užaugintų vaistažolių paruoštas vaistines arbatas močiutės seklytėlėje, žaidė didaktinius ir judrius žaidimus. Visą savaitės veiklą vainikavo įdomi trijų grupių sveikuoliška pramoga – savaitės apibendrinimas. Pritariant meninio ugdymo pedagogei Dovilei, vaikai žaidė muzikinius žaidimus apie daržoves, saulytę ir švariai nuplautas rankytes, dėliojo dėliones ir rinko obuolius į pintines pagal spalvas. Visa ši integruotos savaitės veikla – tai dar vienas mažų žmogučių didelis žingsnis sveikos gyvensenos link.

 

SPORTO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE

 

Šis ruduo labai šykšti gero oro, tačiau tai visiškai netrukdo „Žvaigždutės“ darželinukams daug judėti, sportuoti ir smagiai jaustis. Spalio 11 dieną darželyje vyko sporto šventė „Judame sveikatos labui“. Šis renginys organizuotas įgyvendinant projekto „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“ 2017 metų veiklos planą. Į sporto salę susirinko visi darželio grupių vaikai ir šventę pradėjo  bendra mankšta kartu su linksmuoliu Zuikiu ir patarška Šarka (mokytojomis metodininkėmis - Jolanta Bučinskyte ir Rolanda Šilianskiene). Joms talkino judesio korekcijos pedagogė Toma Bitytė. Po mankštos „Giliukai“, „Boružėlės“ ir „Drugeliai“ žaidė judriuosius  žaidimus su daugiafunkcinėmis inovatyviomis sporto priemonėmis, „Žirniukai“, „Kiškučiai“ ir „Bitutės“ šoko  sportinius šokius, žaidė judrius žaidimus su estafečių elementais taip pat išmėgindami naujausią ir modernų sportinį inventorių, vyriausieji „Lapiukai“, „Ežiukai“ ir „Ančiukai“ rungtyniavo estafetėse. Visą pusdienį girdėjosi linkšmas šurmulys ir mažųjų pergalių šūksniai. Visiems buvo smagu sportuoti, judėti, išbandyti naują, modernų sportinį inventorių, kuris leidžia sudaryti sąlygas vaikams žaisti įdomius judrius žaidimus, pasidžiaugti buvimu gausiame draugų būryje.


LOŠELYJE-DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“  VYKO TĖVŲ DIENA

 

Spalio 4 dieną, mokytojo dienos išvakarėse, „Žvaigždutėje“ vyko jau gražia tradicija tapusi inovatyvi Tėvų diena „Tėvai vaikams“. Šiais metais vaikučius ir jų auklėtojas maloniai nustebino gausybė tėvelių, senelių ir netgi tetų,  panorusių dalyvauti šiame renginyje. Įdomių ir turiningų veiklų spektras buvo tikrai didelis. Ikimokyklinukai dalyvavo veiklose kartu su kariškiais, medikais, pedagogais, sportininkais, policininkais, teisininkais. Mažieji mokėsi gaminti sveiką maistą  ir skoningai serviruoti stalą, pavargę nuo gausybės veiklų, klausėsi taip visų mėgiamų pasakų, dainavo daineles pritariant muzikantui. Tėvų diena – puikus tėvų ir pedagogų bendrystės pavyzdys ir visų noras kartu suteikti vaikams naujų potyrių, žinių ir gerų emocijų. Geriausias renginio įvertinimas – žavios vaikų šypsenos ir spindinčios visų akelės.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“  DARŽELIO BENDRUOMENĖ APLANKĖ PAMARIO KRAŠTĄ

 

Įsibėgėjus rudeniui ir artėjant Mokytojo  dienai lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė vyko aplankyti pamario kraštą. Saulėtą rudens dieną pabuvojome gražiojoje Rusnės saloje, žavėjomės rudeninės saulės nušviesta Atmatos upės krantine, stebėjome ant bangų besisupančius laivelius, aplankėme etnografinę žvejo sodybą. Pamatėme įspūdingą 333 metrų ilgio ir 10 metrų pločio gelžbetoninį tiltą, kuriuo pasiekiama Rusnės sala. Toliau keliavome į Mingės kaimą, lipome į komfortabilų vokišką laivą ir net dvi valandas plaukiojome lietuviškaja Venecija bei Kuršių mariomis. Laive vaišinomės tikra pamario krašto žuviene, iš denio dairėmės po vaizdingas pamario krašto apylinkes, žavėjomės nuostabiais Kuršių marių ir Kuršių nerijos vaizdais. Dar vienas aplankytas objektas – įspūdingas Ventės ragas. Tai žymioji paukščių žiedavimo stotis.  Čia mums ekskursiją vedė pats šios stoties vadovas, kuris labai įdomiai ir nuotaikingai papasakojo, kiek ir kokių paukščių per metus praskrenda pro šią stotį ir kiek  sužieduojama, praktiškai demonstravo, kaip tai atliekama. Įkopėme ir į senąjį švyturį, grožėjomės iš jo atsiveriančiais nuostabiais marių vaidais. Dar viena aplankyta vieta – gražioji Švėkšna su įspūdinga dvibokšte, raudonų plytų, gražiai išpuošta šv. Jokūbo bažnyčia,  jos didingais 8 altoriais, gražiuoju tiltu, jungiančiu bažnyčią su dvaro rūmais. Pasivaikščiojome po grafų Pliaterių parką su gražiomis skulptūromis bei senųjų liepų alėja,  žavėjomės medžioklės deivės Dianos skulptūra saloje bei apžiūrėjome rekonstruotą Genowefos vilą. Visą kelionės laiką mus lydėjo ne tik saulėta diena, puiki nuotaika, bet ir labai džiugino nuoširdus viso kolektyvo buvimas kartu. O gražių kelionės įspūdžių tikrai užteks dar ilgam.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELĮ APLANKĖ BENDRADARBIAVIMO PARTNERIAI

IŠ LENKIJOS

 

Besibaigiant spalvingam rugsėjui ir derliaus nuėmimo darbams, mūsų darželį aplankė bendradarbiavimo partneriai iš Lenkijos respublikos Gniezno miesto vaikų darželio „Mažieji ainiai“. Svečiai dalyvavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ tradicinėje etnokultūros šventėje „Mykolinės“, kurios metu geriau galėjo pažinti mūsų tautos kultūrą ir papročius, pasisemti gerosios patirties puoselėjant savo tautos tradicijas. Delegaciją maloniai nustebino skoningai įrengtos visų grupių lauko edukacinės erdvės – Dėdės derliaus kiemeliai,  pati darželio aplinka, papuošta rudens gėrybėmis,  tradiciškai žarijose kepamos bulvės – Mykolinių tradicinis patiekalas. Darželinukai kartu su svečiais, gausiu būriu tėvelių, auklėtojomis ir jų padėjėjomis, pritariant liaudiškai muzikai, šoko tradicinius šventės šokius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, minė mįsles, juokavo. Visus į ratą būrė išmanioji Mykolienė. Baigiantis renginiui buvo pasodintas dviejų šalių darželių draugystei įamžinti skirtas gražus siaurašakis ąžuoliukas. Po šventės  visų laukė gausūs  rudens darbų pabaigtuvių stalai kiemeliuose. Svečiai – bendradarbiavimo partneriai iš Gniezno, noriai degustavo lietuviškus patiekalus, skirtus Mykolinių šventei. Delegacija tądien dar lankėsi Radviliškio rajono savivaldybėje, kur juos maloniai priėmė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė, vyriausiosios specialistės Judita Steponavičienė, Lina Juozapaitytė. Taip pat svečiai  pabuvojo pažintinėje ekskursijoje po mums lietuviams brangias ir sakralias vietas: Tytuvėnų vienuolyno kompleksą su Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia bei Šiluvą ir jos Mergelės Marijos Gimimo  baziliką ir Švč.  Marijos apsireiškimo garbei pastatytą koplyčią. Paskutinę viešnagės dieną svečiai lankėsi visose darželio grupėse, bendravo su vaikučiais ir darbuotojais, vyko abiejų  darželių pedagogų apskrito stalo diskusija, dalintasi gerąja darbo patirtimi, kalbėta apie įgyvendinamo bendro dviejų darželių projekto tęstinumą. Su „Žvaigždutės“ darželio veikla visus išsamiai supažindino direktorė Regina Ivanauskaitė. Svečius domino mūsų įstaigos  įtraukusis ugdymas,  projektai, būrelių veiklos, sveikatai palankaus maitinimo naujovės ir inovatyvios ugdymo priemonės. Gniezno miesto „Mažųjų ainių“ darželio direktorė Garetta Hančevska kalbėjo apie savo įstaigą, apie bendro projekto įgyvendinimą, siūlė jį būtinai tęsti ir plėtoti. Gniezno darželio vadovė džiaugėsi galimybe pasidalinti patirtimi ir išgirstomis bei pamatytomis puikiomis ugdymo naujovėmis bei idėjomis. Apskrito stalo-diskusijos metu buvo abipusiai susitarta aktyviai plėtoti šį gražų bendradarbiavimą tarp dviejų šalių ir ieškoti vis naujų galimybių, kaip įdomiau vystyti dalinimąsi patirtimi tarp dviejų šalių ir patiems tobulėti vaikų kokybiško ugdymo labui.

 

 

„FUTBOLIADA“  „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE

 

„Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje vyko UEFA inicijuota masinio futbolo savaitės šventė „Futboliada“. Į šį renginį buvo pakviesti Radviliškio miesto mokyklų priešmokyklinių klasių vaikai, kurie neseniai dar lankė darželį, o šiais mokslo metais jau žygiuoja į mokyklą. Labai smagu buvo vėl visiems susitikti darželyje, pažaisti, parungtyniauti. Šventės dalyvius savo pasirodymu pradžiugino ir pasveikino Radviliškio karate klubo „Kentauras“ sportininkai su savo vadovu Arūnu Maselskiu. Žaidėjų komandos buvo sudarytos iš 5 dalyvių. Likę draugai – ištikima palaikymo komanda. Šią gražią sporto šventę organizavo lopšelio–darželio pedagogės Jolanta Bučinskytė, Rolanda Šilianskienė, Toma Bitytė,  Birutė  Pocienė ir Rita Tamošiūnaitė, Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė. Renginyje dalyvavo tikrai gausus būrys mažųjų futbolistų. Vaikai labai noriai žaidė mažąjį futbolą, rungtyniavo estafetėse su futbolo kamuoliu, vyko įdomiosios rungtynės su dideliais kamuoliais mažesniesiems. Visoms varžytuvėms vadovavo futbolo treneris Mindaugas Urbonavičius. Buvo daug azarto bei džiugių emocijų. Aikštelėje tvyrojo sporto sirgalių ir dalyvių vienybė. Baigiantis šventei buvo išdalinti medaliai, padėkos raštai, apdovanojimai. Džiaugiamės ir dėkojame už pagalbą bei paramą organizuojant „Futboliadą“ UAB „Armiratas“ vadovui Aivarui Gudavičiui, futbolo sporto klubo „Radviliškis“ vadovui  treneriui Mindaugui Urbonavičiui. Prizų sulaukė ir dalyviai, ir sirgaliai. O svarbiausia – šauniai pajudėta, pasportuota, pabendrauta. Sporto šventė „Futboliada“ organizuota įgyvendinant sportinį projektą „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“, kurio pagrindinis tikslas - padėti vaikams augti sveikiems, pratinant juos kuo daugiau judėti, sportuoti, būti gryname ore, grūdintis. „Futboliada“ – puikiausias to tikslo siekimo įrodymas.

 

ATŠVAITUKO VIEŠNAGĖ PAS „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIUS

 

Rugsėjis – saugaus eismo mėnuo, kai metas prisiminti apie saugumą kelyje ir gatvėje. Todėl išradingosios „Žvaigždutės“ pedagogės ieško naujų edukacinių erdvių ir būdų, kaip įdomiai netradiciškai vaikams įtvirtinti saugaus eismo žinias. Štai rugsėjo 19 dieną į lopšelį-darželį „Žvaigždutė“ atvyko policininkų  bičiulis  Atšvaitukas. Jis vedė vaikams edukacinę veiklą, kurios tikslas - įtvirtinti vaikų žinias apie saugų elgesį gatvėje. Darželinukai peržiūrėjo animacinį filmuką apie šuniuką  Amsių, prisiminė šviesoforo spalvas ir jų reikšmes, mokėsi teisingai pereiti gatvę, minė mįsles, atlikinėjo Atšvaituko užduotis. Turiningas rytmetys netruko praeiti. Visi vaikai grupėse pasidalino įspūdžiais su auklėtojomis bei tėveliais ir pasikartojo Atšvaituko pamokymus. Tikimės, kad integruotas saugaus eismo mėnuo darželyje ir jo metu vykdomos edukacinės veiklos gerai įtvirtins vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius ir visi mokslo metai praeis saugiai ir laimingai.

 

SPORTINĖ PRAMOGA „DIENA BE AUTOMOBILIO“

 

„Žvaigždutėje“ visas rugsėjis paskelbtas saugaus eismo mėnesiu. Saugaus eismo tema vyksta integruotos veiklos, žaidimai, pramogos, edukacinės išvykos, susitikimai. Sumaniosios auklėtojos Birutė Pocienė, Rolanda Šilianskienė ir Jolanta Bučinskytė  savo ugdytinius pakvietė į sportinę pramogą „Diena be automobilio“. Jų tikslas buvo žadinti ir skatinti judėjimo poreikį, keičiant  vaikų požiūrį į sportą, aktyvinant sveiką gyvenimo būdą. Prieš žaisdami darželinukai drauge su kiškiu ir šviesoforu prisiminė saugaus eismo taisykles, šviesoforo ir kelio ženklų reikšmes, tada  improvizuotame miestelyje judėjo pėsčiomis, važiavo dviratukais ir paspirtukais. Pasyvių dalyvių nebuvo, o nugalėjo kaip visada – draugystė! Už rimtas pastangas, žinias ir sugebėjimą saugiai judėti  vaikai buvo apdovanoti  mažais saldžiais siurprizais. Tai buvo dar vienas puikus rugsėjo - integruoto saugaus eismo mėnesio renginys darželyje. Vaikams buvo suteikta  daug džiugių ir malonių akimirkų, patirtas judėjimo malonumas bei įtvirtintos žinios apie saugų elgesį gatvėje.


„ŽVAIGŽDUTĖJE“  RUGSĖJIS TURTINGAS  SAUGUMO RENGINIAIS

 

Vaikų saugumas, sugebėjimas saugiai elgtis gatvėje - vienas iš aktualiausių darželio uždavinių pradėjus  naujus mokslo metus,. Todėl visose grupėse visą mėnesį vyksta prasmingas integruotas žinių apie saugumą kartojimas ir įtvirtinimas. Štai „Boružėlių“, „Žirniukų“, „Giliukų“ ir „Kiškučių“ grupių auklėtojos sukvietė ugdytinius į pramogas apie saugumą gatvėje. Vaikus aplankė linksmuolis Kiškis ir rimtuolis Šviesoforas. Vaikai prisiminė šviesoforo spalvas ir jų reikšmes, improvizuotoje gatvėje mokė Kiškį saugiai kirsti gatvę, aiškino kelio ženklų reikšmes. Žaisdami vaikai pakartojo, išmoko pagrindines saugaus eismo gatvėje taisykles.

 

DOVANA „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAMS – IŠVYKA Į EKOLOGINĮ ŪKĮ


„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio Žirniukų‘ ir „Giliukų“ grupių bendruomenės labai aktyviai ir išradingai dalyvauja tarptautiniame projekte „Kubuš -gamtos mylėtojų klubas“. Rugsėjo pradžioje visus pradžiugino žinia, kad  už aktyvią projektinę veiklą laimėta pažintinė išvyka  į Lino Šateikos ekologinį ūkį Šiaulių rajone. Vyresnieji  projekto dalyviai labai noriai išsiruošė į tolimą kelionę sveikatai palankios mitybos keliu. Pirmadienio rytą jų  laukė komfortabilus autobusas ir nuostabi dovana - kelionė. Atvykusius vaikus ir auklėtojas  pasitiko pats ūkininkas Linas Šateika ir pakvietė apžiūrėti ekologiškų daržovių kelionę nuo  lauko iki fasavimo į maišelius bei išvežimo į prekybos centrus. Vaikai susidomėję stebėjo, kaip svogūnai keliauja transporteriu, kaip morkos rūšiuojamos, plaunamos ir fasuojamos. Mažieji gamtos mylėtojai negalėjo atitraukti akių nuo besisukinėjančio keltuvo ir jo gebėjimo pakelti kelias tonas daržovių. Po išsamios pažintinės kelionės po ekologinį ūkį, išvykdami vaikučiai gavo dar ir sveikatai palankių dovanų – garduolių morkyčių ir vitaminingų svogūnėlių. Dovanų užteks visiems darželio vaikams – dabar mažieji „Žvaigždutės“ ugdytiniai kasdien dar labiau praturtins savo sveikatai palankią mitybą ir valgys morkų šiaudelius. Tai  dar vienas puikus praktinio ugdymo žingsnelis sveikos mitybos link.

 

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Gražus, nors ir nesaulėtas rugsėjo pirmosios rytas lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ prasidėjo jau tradicija tapusia Rugsėjo 1-osios švente.  Šventiškai nusiteikę ugdytiniai kartu su tėveliais rinkosi  išpuoštame darželio kieme, kur jų laukė grupių pedagogių ir auklėtojų padėjėjų, pagalbos specialistų komanda bei administracija. Nuo pat vartų visus žaismingai pasitiko vedančiosios, linksmuolės sesutės – mokinukės (vyresniosios auklėtojos Vaida Maraškaitė ir Mildutė Juozaitienė). Aikštė mirgėjo nuo rudeninių žiedų ir didžiulio būrio pasipuošusių vaikučių, tėvelių bei senelių šypsenų. Ugdytinius, tėvelius, pedagogus   su naujų mokslo metų pradžia sveikino ir gero starto linkėjo lopšelio-darželio direktorė Regina. Taip pat visus šventės dalyvius sveikino ir garbūs svečiai: Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys, Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Jie linkėjo vaikučiams sėkmingai žingsniuoti į  mokslo ir žinių pasaulį, pedagogams būti kūrybingais bei išradingais, o tėveliams kantrybės ir visokeriopos sėkmės. Po šiltų sveikinimų ir grupių pristatymų, visi keliavo jau į savo grupes susitikti ar susipažinti su  auklėtojomis, apžiūrėti  inovatyviai dirbti pasiruošusias bei atsinaujinusias patalpas, susitikti su draugais ir pažaisti su naujais ar primirštais žaislais. Tai buvo labai džiugi  šventė, kuri pozityviai nuteikė kiekvieną bei apjungė gražiai bendrystei ir davė startą naujų darbų pradžiai.

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAI GAUDĖ VASAROS VĖJĄ

 

Vasara nuostabus metų laikas, kai galima daug judėti, tyrinėti, atrasti ar tiesiog grūdintis, žaisti gamtoje. Nors ši vasara ir nelepina šiluma,  „Žvaigždutės“ darželio ugdytiniai daug laiko praleidžia lauke. O kad vaikučiams būtų įdomu, išradingos pedagogės Gražina Legeckienė, Daiva Malčiauskienė, Birutė Pocienė, Vaida Maraškaitė  bei Aušra Aleknaitė nusprendė organizuoti visą pramoginę atradimų savaitėlę „Pagaukime vasaros vėją“. Su vėju vaikai labai susidraugavo – mažieji ne tik daug sužinojo ir išsiaiškino apie jį, bet ir pasikvietė drauge pažaisti,  pašėlti. O tai buvo ypatingos atradimų dienos. Vaikai turėjo užduotį surasti, kur gyvena vėjas. Susitikę su „vėju“ mažieji žaidė įvairius žaidimus, su vėjo gaudyklėmis jį gaudė, gėrėjosi vėjo sukamais malūnėliais, vėjo genamais aitvarais, vėją gaudė netgi vėjo maišais -  ilgais tarsi gyvatės. Per šią tyrinėjimų savaitėlę vaikai įsitikino, kad vėjas gali būti kartais stiprus, šaltas, kartais lengvas ir švelnus, kartais  netgi krėsti įvairias išdaigas. Kiekvienam mažajam vėjo gaudytojui pavyko vėją prisijaukinti ir jį pasigauti - vieniems pilną maišą, o kitiems pilnas rieškutes, o svarbiausia – patirti daug teigiamų emocijų. Juk vasara - tai pats puikiausias laikas šėlti ir draugauti kartu su vėju, ilgai būti lauke, tiesiog linksmai leisti laiką ir grūdintis.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKŲ VASARA LINKSMA IR TURININGA


Liepą didžioji dalis ugdytinių atostogauja, na o lankantys darželį (nors ir iškeliavę į „Eglutės“ darželio patalpas) laiką leidžia tikrai nenuobodžiai. ”Žvaigždutės“ vaikai kartu su savo išradingomis auklėtojomis bei jų padėjėjomis kasdien lauke stebi ir tyrinėja gamtą,  aikštelėje esančius vabzdžius ir kitus gyvus padarėlius, pramogauja bei linksminasi. Štai vieną savaitę vaikai aiškinosi ir susidomėję stebėjo sraigių gyvenimą, jų gebėjimą judėti, o, lyjant lietui, piešė bei gamino iš popieriaus matytus pievelėje vabalėlius. Kitą pramogų savaitėlę vaikus aplankė trys linksmos pelytės ir pakvietė į muilo burbulų ir netradicinio tapymo ant audinio pramogas.  Smagu buvo jau vien todėl, kad po lietingų dienų nušvito saulytė, o išdykėlės pelytės dar sugalvojo ir nematytą pramogą lauke – tapyti musių mušekliais. Nedraugiškas daiktas tapo linksmu įrankiu kuriant vasaros paveikslą. O bendras piešinys išėjo tikrai linksmas ir labai spalvingas. Džiugi buvo ir muilo burbulų popietė, kurią organizavo sumaniosios „Žvaigždutės“ pedagogės. Vieni vaikai juos leido, o kiti - mažesnieji  bandė pavyti ir pagauti. Buvo daug gražaus šurmulio ir gerų emocijų. Sumaniosios Pelytės visus pramogų dalyvius vis skatino ir gyrė už sumanumą, vikrumą, vaišino sausainiais.

Taigi „Žvaigždutės“ vaikų vasaros dienelės darželyje tikrai nenuobodžios – jos pilnos gražių įspūdžių, linksmų nuotykių bei naujų atradimų.

 

„ŽVAIGŽDUTĖ“ RADVILIŠKIO MIESTO 450 METŲ JUBILIEJAUS ŠVENTĖJE

 

Radviliškio miesto 450 metų jubiliejaus šventėje  lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė pristatyta kaip veikli, strateguojanti, nuolat besimokanti ir atvira kaitai, pasiruošusi užtikrina nuolatinę paramą šeimai ir vaikui. „Žvaigždutė“ - didžiausia vaikų švietimo įstaiga, kurianti modernias, inovatyvias edukacines - kūrybines erdves, sistemingai perteikianti vaikams ekologines, sveikatingumo idėjas bei etnokultūrinį paveldą, senolių ilgaamžę gyvenimo išmintį, kuri yra  būtina tautos dvasiniam ir fiziniam sveikatingumui bei katalikiškų papročių tęstinumui. Prioritetinė darželio kryptis - etnokultūra - vaikų gyvenimo turtinimo lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltinis!

 

DAR VIENA ETNOLULTŪROS ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Etnokultūros puoselėjimas, siekiant supažindinti ugdytinius su lietuvių liaudies papročiais bei tradicijomis, mūsų šalies kultūros paveldu labai svarbus lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“, kur lietuvių liaudies šventės,  papročiai ir tradicijos pastoviai integruojami į visą įstaigos veiklą.  Jau  nuo mažens mūsų ugdytiniai mokomi pažinti ir perimti  savo tautos kultūrą, papročius  ir tradicijas. Artėja Joninės. Todėl gražų penktadienio rytą darželinukai ir visi įstaigos darbuotojai  pradėjo kupoliaudami po darželio teritorijoje esančias pieveles. Įvairių žolynėlių vaikams prisirinkti padėjo ir tėveliai. Kartu su suaugusiais darbuotojais mergaitės ir berniukai, sutupę lauko aikštelėje, pynė vainikėlius ir  visi – suaugę ir maži, galvas gražiai padabinę gražiais žolynų  vainikėliais, rinkosi į  šventę. Papuoštame kieme prasidėjo vasariškai gėlėtos Joninės. Su gražia ir lietuviams taip artima švente visą bendruomenę ir ugdytinius pasveikino darželio direktorė Regina. Auklėtoja Audronė išmoningai pristatė ir pademonstravo, kokius žolynus dera rinkti į Joninių puokštę. Auklėtojos Nomeda Gulbinienė, Jurga Minciuvienė, Vitalija Navickienė ir Audronė Norkienė pasakojo vaikams apie Joninių papročius ir tradicijas, augalų galias ir vaistines savybes. Visi drauge džiaugsmingai sveikino vienintelį darželyje Jonuką, žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus. Vaikai minė mįsles, spėjo orus. Jauki šventė netruko prabėgti. Baigiantis šventei lauke  visi  kartu vaišinosi sultimis, šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Gražus vasariškas renginys suvirpino ne tik dalyvių, bet ir praeivių širdis.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ KOLEKTYVAS KELIONE PRADĖJO VASAROS ATOSTOGAS


Jau treti metai tapo gražia tradicija visai darželio bendruomenei užbaigti mokslo metus ir sutikti vasarą turininga išvyka visiems kartu. Šiemet pasirinkome aplankyti kaimynę Latviją. Birželio 10 dieną visas kolektyvas dideliu autobusu vyko į gražiąją Rundalės pilį ir žymųjį jos parką. Grožėjomės žymiausiu   baroko ir rokoko architektūros paminklu Latvijoje bei lankytojams naujai atidarytomis reprezentacinėmis patalpomis. Buvome sužavėtos prancūziško stiliaus 10 hektarų sodu.  Vėliau užsukome į garsųjį Dobelės miestelį, pamatėme likusius senosios pilies griuvėsius, aplankėme gražųjį alyvų sodą, kur kasmet vyksta Alyvų festivalis ir mielai fotografavomės  svaiginantį aromatą skleidžiančių dar tebežydinčių alyvų fone. Kiekvienam savaip neblėstančių įspūdžių pasiliko, kai aplankėme  legendomis ir mistinėmis istorijomis žymų Pokainių akmenų mišką. Paskutinis kelionės taškas - Jelgava, Latvijos studentų sostinė, ir jame kaip tik šią dieną vykęs  Smėlio skulptūrų festivalis. Į festivalį ėjome įspūdingu pėsčiųjų tiltu, grožėjomės nuostabia Jelgavos promenada, didinga miesto bažnyčia ir jos senuoju bokštu. Smėlio skulptūrų slėnis žavėjo išradingomis ir didingomis smėlio skulptūromis, o pamačius, kad šiais metais pirmoji vieta buvo skirta skulptūrai „Draugystė“, vaizduojančiai nepaprasto grožio dramblį, kurią sukūrė mūsų kraštietis, radviliškietis meninikas M. Gaubas - apėmė džiaugsmas ir didelis pasididžiavimo jausmas.

Pradedant vasaros atostogas, ši turininga viso kolektyvo išvyka, praleistas laikas drauge, ne tik paliko daug neišdildomų įspūdžių, bet ir leido darbuotojams atsikvėpti po sunkių darbų bei dar labiau sutelkė visą mūsų bendruomenę.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ ŠURMULIAVO  PLENERAS

„TAU, GIMTASIS MIESTE, RADVILIŠKI“


Skaisti vasaros saulė, puikus oras, smagi muzika jau nuo ryto kvietė vaikus, mokinius ir pedagogus į kolektyvinį Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikų ir pedagogų J. Kurmanskienės, R. Martyšienės, D. Kurmanskio vadovaujamų NVŠ programų mokinių kūrybinį plenerą „TAU, GIMTASIS MIESTE, RADVILIŠKI“, skirtą Radviliškio miesto 450 metų jubiliejui. Šį kartą dovaną miestui  nutarė drauge kurti ir mažieji „Žvaigždutės“ ugdytiniai, ir mokiniai. Plenero dalyvius sveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, švietimo, kultūros ir  sporto  skyriaus vedėja   Genovaitė Juodeikienė. Po šiltų pasveikinimų, vadovaujami renginio koordinatorių - pedagogių Birutės Pocienės, Dovilės Pranaitytės, Vaidos Balčiūnaitės,  visi plenero dalyviai pasiskirstė į komandas ir kibo į darbus. Kas kūrė Radviliškio simbolį – varpinę, kas – traukinį, kas miesto jubiliejaus metus bei pavadinimą. Vaikai karpė, pjaustė, margino traukinuką, įvairiaspalves gėles, konstravo vorą, varpą,  vėjinį malūną, miesto jubiliejui skirtas raides bei skaičius. Tinginiaujančių nebuvo, visi dirbo draugiškai pasitardami, pamokydami mažesniuosius, su didžiausiu įkvėpimu ir gerai nusiteikę. Toks vaikų ir mokinių kolektyvinis darbas suteikė daug džiugių emocijų, padėjo  atsiskleisti kūrybiškumui, o kartu buvo ugdoma bendrystė, meninė raiška ir spalvinė pajauta bei tikras ir taurus patriotiškumo jausmas. Darželio lauko erdvės pasipuošė gražiais dirbiniais, skirtais gimtojo miesto 450-jam gimtadieniui. Tarptautinio projekto „Kubuš - gamtos mylėtojų klubas“  dalyviai, vadovaujami pedagogių M. Juozaitienės ir D. Malčiauskienės, plenero dalyvius ir svečius ragino mylėti gamtą, ją puošti, sveikai maitintis ir vaišino visus ką tik nuskustomis morkytėmis, sultingais vaisiais, gardžiomis sultimis. Baigę darbus,  plenero dalyviai gavo medalius ir visi kartu dar ilgai gėrėjosi puikiai pavykusia  dovana miestui, linksmai vaišinosi darželio pikniko pievelėje.

Nepastebimai prabėgo dar viena graži ir prasminga vasaros diena “Žvaigždutėje“, o sukurta kolektyvinė dovana miestui dar ilgai džiugins visus darželio lankytojus.

DIDELIS  BŪRYS  UGDYTINIŲ ATSISVEIKINO SU DARŽELIU

 

Jau darželyje nuskambėjo dainelės apie spalvingą vaikystę, žaislus, linksmai  e praleistas dieneles. Trys priešmokyklinukų ir dvi vyresniųjų grupės atsisveikino su „Žvaigždutės“ darželiu ir nuo rudens jau išeis į mokyklą. Kiekviena grupė paruošė gražias koncerines programėles, kuriose džiaugėsi savo spalvinga vaikyste.. Tėveliai vaikučiams dovanojo  pramogas žaidimų kambaryje „Straksius“, pakvietė į susitikimą su animatoriumi. Vaikučiai leido į dangų  balionus su savo svajonėmis. Visos  dienos buvo kupinos džiaugsmo bei šiltų emocijų.. Linkime visiems mūsų ugdytiniams kuo geriausios sėkmės kopiant žinių pasaulio laipteliais ir visada laukiame jų apsilankant darželyje.

 

VAIKŲ GYNIMO DIENA  „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Apniukęs dangus ir krapnojantis lietutis nesugadino nuotaikos  ateinantiems į „Žvaigždutės“ darželį pirmą vasaros dieną. Nuo pat ankstyvo ryto vaikučius ir tėvelius pasitiko išdabintas darželio kiemas, linksma muzika ir auklėtojos, visus sveikinančios su švente ir dovanojančios  proginius medalius. Nuo pat ryto prasidėjo šventinės pramogos – tikra šventė vaikams. Visur šurmuliavo džiugi nuotaika, linksmas vaikų klegesys. Jau trečius metu tradicija tapo tą dieną vaikams dovanoti ir sferinį kiną.  Aktų salėje vyko sferinio kino 360 laipsnių kampu seansai. Buvo rodomas naujas filmas vaikams „Kokomongas“. Visus ugdytinius, susirinkusius sporto salėje, sudomino darželio partnerių - karate klubo narių pasirodymas, vaikus sveikino lopšelio–darželio direktorė ir į salę atskubėję pasakų personažai – saulytė ir kiškutis.  Mažieji drauge šoko nuotaikingus šokius, dainavo daineles, o pavargę piešė didelius kolektyvinius piešinius. Ir, žinoma, visų laukė skanios vaišės. Tai nepaprasta nuotaikinga šventė tik vaikams, pradėjusi vasarą ir atnešusi mažiesiems didžiulį džiaugsmą.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKŲ EDUKACINĖS ERDVĖS

PERSIKELIA UŽ DARŽELIO RIBŲ

 

Gegužės 18 dieną ,,Ančiukų“ grupės ugdytiniai savo edukacines veiklas perkėlė į  Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Ten visi keliavo į skaityklos skyrių, kur galėjo piešti markeriais ir tapyti guašu ant šviečiančių molbertų. Taip savo edukacinę  veiklą su vaikais  sumanioji pedagogė Aušra Aleknaitė vedė kitoje, vaikams dar nepažįstamoje aplinkoje panaudojant inovatyvias priemones. Visi ugdytiniai noriai išbandė šviečiančiuosius molbertus.   Vaikučiai dirbo labai susikaupę ir liko  patenkinti savo darbo rezultatais. Po to  visi buvo pakviesti į žaisloteką. Ten vaikai įteikė savo kūrybinius darbus, atliktus įvairiomis technikomis darželyje,  parodai ,,Darbščiosios rankelės“. Ši „Žvaigždutės“ darželio vaikučių paroda bibliotekoje džiugins žaislotekos svečius visą birželio mėnesį.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DVIRATININKŲ KOMANDA RAJONINĖJE OLIMPIADOJE

 

Gegužės 16 d. darželio „Ežiukų grupės  priešmokyklinukų komanda dalyvavo tradicinėje rajoninėje dviratukų olimpiadoje  „Mano ratai buvo du“.  Juos sporto šventei paruošė  mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Šventėje dalyvavo keturios vaikų komandos iš Radviliškio miesto ir Šeduvos darželių. Olimpiada prasidėjo šventiniu paradu ir komandų prisistatymu. Visi  drauge stebėjo organizatorių meninę programą. Judėjimo užduočių dalyje kiekvienai komandai teko pademonstruoti savo vikrumą, sumanumą ir sugebėjimą siekti užsibrėžto tikslo. Reikėjo įveikti ilgą distanciją, greičio ruožą, važiuoti gyvatėle ir saugiai pervažiuoti sankryžą bei dalyvauti estafetėse. Mūsų darželio ugdytiniai, kaip ir kitų komandų nariai, labai stengėsi nepriekaištingai atlikti visas užduotis. Šioje šventėje nugalėjo vaikų draugystė, galimybė pabūti ir palenktyniauti dviratukais gausiame draugų būryje. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir šakočiais. Esame dėkingi organizatoriams už puikią šventę, galimybę linksmai ir turiningai praleisti laiką.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“   VAIKAI  MOKĖSI  GAMINTI  SVEIKĄ  MAISTĄ

 

„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio  „Boružėlių“ grupės ugdytiniai, projektų „Augame sveiki“ ir  tarptautinio ERASMUS +KA2 projekto dalyviai gegužės 11 dieną tęsė veiklų ciklą apie sveiką maistą. Šią dieną vaikus aplankė Radvilės močiutė – Aldona Januševičienė, buvusi ilgametė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė. Ji vaikams papasakojo apie jau sužaliavusius vaistinguosius augalus -  tinkamus  ir  vaistui, ir maistui. Vaikai išgirdo apie unikalias dilgėlės, garšvos, kiaulpienės savybes.  Bandė atskirti mėtos, melisos, baziliko, mairūno kvapus, rabarbaro skonį. Antra veiklos dalis buvo praktinė. Mažieji visi drauge gamino žaliąsias salotas  ir žolelių bei bananų, kivių, melionų, obuolių glotnučius. Baigus kolektyvinę gamybą, visiems  kartu buvo smagu ir įdomu  skanauti pačių pagamintus  patiekalus. Skoniu nusivylusių nebuvo. Su dideliu pasididžiavimu vaikai ragavo pačių pasigamintus sveikuoliškus valgius, gyrė jų skonį.  Veiklos pabaigoje Radvilės močiutė Aldona vaikus dar pavaišino ir savo iškeptu rabarbarų pyragu. Auklėtoja Audronė su padėjėja Lina  užplikė kvapnios melisų ir ramunėlių arbatos. Po vaišių mažieji sveikuoliai glotnučių gamybos pažadėjo pamokyti net savo mamas. Taip mažieji tarptautinio projekto dalyviai, vitaminingųjų augalų tyrinėtojai ir sveikuoliškų patiekalų gamintojai sėkmingai ir išskirtinai įdomiai žengė dar vieną žingsnelį sveikos mitybos įpročių link.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“   VAIKUČIAI  SVEIKINO  MAMYTES


Pirmasis gegužės sekmadienis – pati gražiausia, prasmingiausia ir laukiamiausia pavasario šventė – Motinos diena. Šia proga gražų, saulėtą penktadienio rytą „Žvaigždutės“ darželio kiemas pražydo vaikučių pagamintomis gėlėmis, skirtomis jų mylimiausiems žmonėms – mamytėms. O vakarop visose grupėse vyko šventinės popietės „Tau, mano mamyte“. Visi ugdytiniai joms atsakingai ruošėsi: puošė grupes, padedami auklėtojų, su  meile kūrė dovanėles savo brangiausiam žmogui - Mamai. Šventės metu mamoms  buvo skirtos pačios gražiausios vaikų dainelės, šokiai, eilėraštukai. O kiek jaudulio buvo mažose vaikų širdelėse! Visi pasistengė mamytėms suteikti daug džiaugsmo ir pasididžiavimo savo mažomis atžalėlėmis. Šventinis šurmulys dar ilgai vilnijo   darželyje bei šventiški papuoštame įstaigos kieme – visiems norėjosi dar pabendrauti, pabūti, nusifotografuoti, o pakilią  nuotaiką dar visi išsinešė ir namo.

 

RADVILIŠKIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“

TARPTAUTINIS VAIKŲ VIDEO TILTAS - KONFERENCIJA

„MAN DARŽELYJE SAUGU IR GERA“


Edukacinės inovacijos, jų kūrimo skatinimas - vienas iš svarbiausių  kokybiško ugdymo proceso veiksnių bei sąlygų sudarymas vaikui prisitaikyti prie šiandieninės kintančios aplinkos.

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko tarptautinis vaikų video tiltas - konferencija „Man darželyje saugu ir gera“. Konferencijos tikslas – informacinių kompiuterinių technologijų pagalba šalies ir tarptautiniu mastu vaikams bendrauti tarpusavyje, dalintis ugdymosi galimybėmis savo darželyje, saugaus bei atsakingo elgesio kelyje, buityje, gamtoje įgūdžiais ir patirtimi. Video tilte - konferencijoje dalyvavo socialiniai partneriai – Lietuvos ir Lenkijos Respublikų švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir jų pedagogės: Jurga Minciuvienė, Rolanda Šilianskienė, Rima Mateliūnienė. Tuo pačiu laiku prisijungę konferencijos dalyviai iš Tauragės, Radviliškio ir Pakruojo miestų bei Gniezno miesto (Lenkijos Respublika)  „Skype“ pagalba  pristatė parengtus linksmus, nuotaikingus pranešimus tema „Man darželyje saugu ir gera“, diskutavo apie darželyje vykdomas įvairias veiklas saugumo tema bei pateikė pranešėjams įvairius vaikus dominančius klausimus. O kiek klegesio ir džiaugsmo buvo išgirdus draugus, kalbančius užsienio kalba. Vaikai dalinosi savo patirtimi savo gimtąja kalba, klausėsi vertėjo žodžių bei įdėmiai stebėjo draugų pasirodymus kalba, kurios dar nesupranta. Pasisveikinimo ir atsisveikinimo žodžius visiems  išmokti pavyko puikiai. Inovatyvių technologijų pagalba susitikti ir pamatyti tolimus draugus buvo labai smagu ir gera. Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ Padėkos raštais.

Tarptautinio vaikų  video tilto – konferencijos „Man darželyje saugu ir gera“ metu edukacinių inovacijų - IKT technologijų panaudojimas plėtoja vaikų kūrybiškumą, smalsumą, išradingumą parengiant pranešimus, skatina bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais, suteikia galimybę įvertinti save ir draugus kaip unikalias ir svarbias asmenybes bei sudaro sąlygas bendrauti ir bendradarbiauti virtualioje erdvėje ne vien tik vaikams bet ir juos ugdantiems pedagogams.

Ši inovatyvi konferencija – dar vienas modernus būdas, kaip kokybiškai ugdyti šiuolaikinį, žingeidų Z kartos vaiką.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ GERUMO AKCIJA ,,SPALVOTAS PAVASARIS“

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  visa bendruomenė dalyvavo gerumo akcijoje ,,Spalvotas pavasaris“, kurios tikslas - nerti, megzti, siūti kepurytes onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Visos kepurytės padovanotos mažiesiems Vilniaus Santariškių onkologinės klinikos ligoniukams.  Iš visos širdies linkėdami pasveikti, su viltimi ir tikėjimu dėliojome savo geriausias mintis sulig kiekviena akele, kilpele...  Tikime, kad „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio bendruomenės narių rankomis pagamintos kepurytės šildys ir puoš sveikstančių vaikų galveles. Džiaugiamės galėdami  sukurti spalvotą pavasarį sergantiems vaikams. 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIUS APLANKĖ VELYKŲ BOBUTĖ

 

Velykų šventės proga  „Žvaigždutės“ vaikučius darželyje aplankė Velykų bobutė. Juk vienas iš svarbiausių mūsų įstaigos tikslų yra etnokultūrinių tradicijų puoselėjimas, todėl ši  šventė tai  dar viena proga priminti ugdytiniams, tėveliams, pedagogams senovės lietuvių liaudies šv. Velykų papročius bei tradicijas. Darželio beržynėlyje vaikučių laukė Velykų bobutė (mokytoja metodininkė Rima Mateliūnienė). Visi draugėn susirinkę prisiminėme praėjusias pavasario šventes, pamėgdžiojome parskridusių paukštelių balsus. Besidžiaugiant pavasariu, pasirodė Kiškienė (vyresnioji mokytoja Vaida Maraškaitė) su  kiškučių šeimyna, traukiančia pilną margučių vežimaitį.  Kiškienė pakvietė pažaisti lietuvių liaudies žaidimus „Garnys“, „Oi tu, kiškeli“. Visi drauge padainavome dainelę apie kiškučių margučius, aptarėme kokiomis spalvomis kiaušiniai nudažyti ir kokia kiekvienos spalvos reikšmė. Vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai pamokė visus kiaušiniavimo eilėraštukų. Labai smagu buvo vaikams  ieškoti kiemelyje paslėptų margučių pintinėlių, o jas suradus, ridenti margučius. Nors pavasaris šiuo metu ir „paklydo“, šiltų emocijų ir džiaugsmo netrūko visą dieną.


EDUKACINĖ VEIKLA  „VIŠČIUKŲ“ GRUPĖJE

 

Balandžio 11 dieną „Viščiukų“ grupėje vyko edukacinė veikla - popietė „Išmargink margutį“ grupės ugdytiniams ir jų tėveliams. Ją vedė auklėtoja Jurga Bložienė ir vyresnioji auklėtoja Valerija Jarašūnienė. Šios veiklos tikslas – artėjant šv. Velykoms pabūti visai grupės bendruomenei kartu,  mokytis  marginti kiaušinius pagal senovės lietuvių tradicijas, sužinoti ornamentikos ir spalvų simbolines reikšmes, susipažinti su Velykų papročiais. Popietė prasidėjo auklėtojos Valerijos pateikčių pranešimu. Vėliau vaikučiai minė mįsles, mokėsi velykinių patarlių ir priežodžių. Antroje, praktinėje popietės dalyje, auklėtoja Jurga mokė tėvelius marginti kiaušinius su vašku, o auklėtoja Valerija,  kartu su visais vaikučiais, dažė kiaušinukus laku. Prasmingos veiklos valanda kartu, bendrystėje prabėgo labai greitai. Visi pajuto artėjančių švenčių dvelksmą ir  ruošimosi šventėms džiaugsmą  kartu su šeima.

 

PASAULINĖ SVEIKATOS DIENA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena.  Ji aktyviai paminėta ir „Žvaigždutės“ lopšelyje – darželyje, nes mūsų bendruomenės tikslas – savo geru pavyzdžiu auginti sveiką, stiprų ir aktyvų vaiką.  Ši diena prasidėjo sveikatinimo veiklomis grupėse. Vaikai kartu su auklėtojomis kalbėjosi apie  sveikatos stiprinimą ir organizmo grūdinimą.

Įdomiai ir išradingai pasaulinę sveikatos dieną paminėjo  „Boružėlių“ grupės vaikai - tarptautinio projekto „Erasmus + KA2“ dalyviai.  Edukacinės veiklos „Dilgėlė – ir maistas,  ir vaistas“ metu vaikai išsiaiškino apie paprastosios dilgėlės maistines ir vaistines savybes, ragavo pačių pasigamintą dilgėlių arbatą, išsispaudė ir ragavo jų sultis. Tarptautinio projekto dalyviai, propaguodami sveikatai palankią mitybą, gamino vaisių vėrinukus, sveikuoliškas salotas, skanavo patys bei jomis vaišino savo draugus.

Sporto šventė - akcija “Aš bėgu 2017“  skirta pasaulinei sveikatingumo dienai paminėti, lauke prasidėjo bendra darželio bendruomenės mankšta, kuri visus dalyvius  nuteikė linksmai ir sportiškai. Po mankštos vyko masinis darželio vaikučių ir darbuotojų bėgimas „Bėgu 2017“. Darželio mažieji bėgikai, pasipuošę akcijos emblemomis, bėgo amžių atitinkančias distancijas - 60, 100 ir 120 metrų, o darželio darbuotojai, pasipuošę spalvingomis kepuraitėmis ir emblemomis -  iš anksto numatyta  trasa miesto gatvėmis, už darželio ribų. Po bėgimo visi  dalyviai gavo skaniuosius medalius. Radviliškio Visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Kvietelaitienė dėkojo visiems akcijos „Aš bėgu 2017“ dalyviams už gražų ir darnų dalyvavimą sveikatos dienoje, už gražų bendruomenės suaugusiųjų pavyzdį vaikams ir visus  bėgikus apdovanojo Padėkos raštais ir dovanėlėmis. Visiems šventės dalyviams dėkojo ir  sveikatos linkėjo lopšelio–darželio direktorė. Kiekviena vaikučių  grupė  dar gavo ir  po sveikuolišką prizą.

Ši graži ir turininga sveikatos diena – puikus „Žvaigždutės“ bendruomenės sutelktumo bendram tikslui – bendruomenės sveikatinimui, pavyzdys.


MES NORIME PAŽINTI SAVO MIESTĄ


,,Lapiukų‘‘ grupės vaikai ir toliau tęsia pažintį su Radviliškio miestu. Kovo 27 dieną būrelio  „Aš noriu pažinti Radviliškį“ nariai kartu su auklėtoja Vaida Balčiūnaite svečiavosi Radviliškio viešosios  bibliotekos žaislotekoje. Šios edukacinės – pažintinės išvykos metu vaikai susipažino su žaislotekos darbuotojomis Audrone ir Jolanta. Jos  įdomiai papasakojo apie  bibliotekininko darbą, aprodė ,,Pelėdžiukų svetainę‘‘,  pakvietė į praktinį užsiėmimą „Mes lėlytę pagaminsim, pasakėlę suvaidinsim“. Mažieji klausėsi sekamos pasakos ,,Ropė‘‘, kūrė pirštukines lėles ir jomis patys vaidino. Vaikai sužinojo, kad bibliotekoje gyvena ne vien tik knygelės, kad čia galima ir linksmai pažaisti. Bibliotekininkių pakviesti, berniukai statė iš ,,Lego‘‘ kaladėlių namus, konstravo tiltus, bei kitus statinius. Mergaitėms labiau rūpėjo šeimos kampelis, kuriame jos žaidė įvairius vaidmeninius žaidimus, trumpam tapdamos ne tik mamomis, bet ir virėjomis bei pardavėjomis. Bibliotekininkės pažadėjo, kad šis susitikimas tikrai ne paskutinis ir pakvietė vaikus atvykti į ,,Boružėlės‘‘ lėlių tetro spektaklį ,,Peliukų nuotykiai‘‘.

Vaikai į darželį grįžo daug sužinoję apie dar vieną Radviliškio įstaigą,  pilni įspūdžių ir geros nuotaikos.

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE PAMINĖTA PASAULINĖ VANDENS DIENA

 

Pasaulinė vandens diena - kovo 22-oji. Ją įdomiai ir išradingai  paminėjo ir „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio ugdytiniai, tarptautinio Erasmus+ K2 projekto dalyviai. Renginius, skirtus Pasaulinei vandens dienai, organizavo pedagogės: Irma Simonavičienė, Daiva Malčiauskienė, Mildutė Juozaitienė, Audronė Norkienė, Gražina Legeckienė, Jurga Bložienė, Jolanta Bučinskytė, Dovilė Pranaitytė. Atlikę daugybę bandymų su vandeniu grupėse ir lauke, išklausę pedagogių įdomius pasakojimus, patys diskutavę ir dalinęsi patirtimi apie vandens svarbą kiekvienai gyvybei, vaikai, pasipuošę vandens lašeliais, rinkosi į aktų salę. Ten stebėjo „Giliukų“ grupės ugdytinių pasirodymą „Vandens lašas mano delne“ bei nuotaikingą vandens lašelių šokį, žiūrėjo ir kolektyviai  aptarė animacinį filmuką „Tekėk, tekėk, upeliuk“. O lauke dar vykdė gražią vandenėlio akciją -  papuošė jazmino krūmą pačių padarytais „vandens lašeliais“. Kaip gražiai pražydo mūsų darželio kiemas. Tad vakare daugelis ugdytinių kartu su tėveliais dar kartą aplankė pasipuošusį medį, pasakojo dienos įspūdžius, fotografavosi.

Šis puikus edukacinis renginys paprastai ir vaikams suprantamai įtvirtino žinias apie vandenį, jo svarbą ir būtinybę tausoti jo išteklius.

 

INKILĖLIŲ KĖLIMO AKCIJA „IŠKELKIME INKILUS ZYLUTĖMS“

 

„Žvaigždutės“ jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai kovo 22 d. vyko į  Antaniškių mišką iškelti zylutėms inkilus. Miškosauginės akcijos tikslas - mokyti vaikus kartu su miškininkais  kelti inkilus zylutėms, skatinti  saugoti bei globoti  paukščius pavasarį bei mokytis saugiai ir draugiškai elgtis miške. Šią akciją organizavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ vadovės Regina Ivanauskaitė ir  Rolanda Šilianskienė. Smagu, kad jauniesiems miško bičiuliams labai noriai talkino Radviliškio girininkijos girininkas Romualdas Poškus bei jo pavaduotojas Mindaugas Norvydas. Akcijos metu vaikai iškėlė savo kartu su tėveliais pagamintus inkilėlius ir tuos, kuriuos jiems dovanojo miškininkai. Smagu buvo visiems grįžti namo atlikus kilnų darbą – parūpinus namus miško paukšteliams.

 

INTEGRUOTA JUDRIŲJŲ ŽAIDIMŲ SAVAITĖ „ŽAIDIMŲ KARUSELĖ“

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko integruota judriųjų žaidimų savaitė „Žaidimų karuselė“. Ji organizuota įgyvendinant projekto „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“ veiklos planą 2017 metams. Šios savaitės tikslas - žadinti ir skatinti  vaikų judėjimo poreikį,  formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius bei ugdyti vaikų valią, atkaklumą, nuostatą draugiškai varžytis. Judriųjų žaidimų savaitę organizavo pedagogės: Jolanta Bučinskytė, Rolanda Šilianskienė irToma Bitytė. Jos daug dėmesio skyrė vaikų skatinimui žaisti  judriuosius žaidimus naudojant sportinių žaidimų elementus.

Judriosios savaitės atidarymas  - „Mankštiada“ vyko gražų pavasario rytą lauke. O visos savaitės bėgyje skambėjo, aidėjo vaikų juokas ir  linksmieji žaidimai, estafečių pynė sporto ir aktų salėse, nuvilnijo  ir smagusis futboliuko turnyras. O penktadienį vyko veiklų apibendrinimas, pasidžiaugimas bei judriosios savaitės uždarymas ir  prizų įteikimas.

 

Ši integruota  judriųjų žaidimų savaitė „Žaidimų karuselė“ – tai dar viena ilgalaikė vaikų fizinį aktyvumą skatinanti veikla, stiprinanti ir grūdinanti mūsų vaikų organizmą.

 

BENDRUOMENĖS IŠVYKA Į VILNIŲ


Kovo 17 d. lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė vyko į turiningą išvyką į Vilnių. Aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, Lietuvos nacionalinę M. Mažvydo biblioteką ir Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Ekskursijos metu turėjome galimybę detaliai susipažinti su LR Seimo darbu, pamatyti senuosius ir retuosius leidinius, saugomus nacionalinėje bibliotekoje Vilniuje, pamatyti, kaip  restauruojami ir konservuojami senieji leidiniai. Daug gražių įspūdžių visiems paliko ekskursija po LR Prezidentūrą.

Tai buvo puiki informatyvi edukacinė diena, suteikusi bendruomenei galimybę pasisemti žinių, praplėsti akiratį, pabendrauti, tiesiog pabūti kartu – juk tai taip vienija.

 

ŽEMĖS DIENA „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Žemės diena „Žvaigždutėje“ prasidėjo  šventiniu rytmečiu „Tau, Žeme“. Kovo 20-osios dienos rytą visi vaikučiai su tėveliais rinkosi darželio kieme, kur ir vyko rytinis priėmimas, Žemės dienos renginys beitarptautinė  akcija „Žemės valanda 2017“. Išjungus visus energijos šaltinius įstaigoje visa darželio bendruomenė rinkosi kieme, rytinis vaikų priėmimas buvo vykdomas lauke – tuo prisijungiant prie tarptautinės akcijos „Žemės valanda“, skatinant visus saugoti ir tausoti elektros  energiją, vieną valandą leisti Žemei pailsėti. Rytmetys  „Tau, žeme“ organizuotas remiantis projekto „Kubuš – gamtos mylėtojų klubas“  ir tarptautinio projekto „Vaiko kelias į gražią kalbą“ veiklos planais. „Žvaigždutės“ darželio ugdytiniai nuo mažens mokomi susidaryti rūpestingą  ir atsakingą požiūrį į supančią aplinką, gamtą, taupyti  vandenį, elektros energiją, vaikams suteikiama daug ekologinių ir aplinkosauginių žinių. Akcijos metu linksmi darželinukai, tėveliai  ir darbuotojai, nešini Žemės vėliavą, skambant muzikai iš „stebuklingos dėžutės“,  žygiavo aplink darželį. Pradėdama šį prasmingą rytmetį, visus vaikučius, darbuotojus pasveikino lopšelio–darželio direktorė. Ji akcentavo gamtosaugos  svarbą ir reikšmę žmogaus gyvenime. Vaikai papuošė įstaigos kiemą spalvotomis savos gamybos gėlėmis, deklamavo eilėraščius, šoko šokius, gaudė spalvotus muilo burbulus. Pavasario pranašai: Saulutė, Debesėlis, Vieversėlis kartu su viską žinančia Pelėda pasveikino visus susirinkusius su Žemės diena, su prasidėjusiu pavasariu. Rytmetys lauke niekam neprailgo. Vaikams tai  buvo graži ir prasminga gamtosauginė akcija -  pamoka, o suaugusiems - puiki proga sustoti ir pamąstyti apie mūsų Žemės išsaugojimą.

 

LITERATŪRINĖ – PRAMOGINĖ SAVAITĖ „VAIKO KALBOS KELIAS“

 

Lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ antrus metus įgyvendina tarptautinį kalbos ugdymo  projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą“. Kovo 13-17 d. lopšelyje-darželyje vyko integruota literatūrinė – pramoginė kalbos ugdymo savaitė „Vaiko kalbos kelias“, kurią organizavo lopšelio-darželio logopedė metodininkė Irma Simonavičienė, „Kiškučių“ ir „Lapiukų“ grupių auklėtojos: Vaida Maraškaitė, Birutė Pocienė, Vaida Balčiūnaitė, meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė ir socialiniai projekto partneriai - Vaižganto progimnazijos logopedė metodininkė Eugenija Brinkienė ir Gražinos pagrindinės mokyklos logopedė metodininkė Kristina Valuckienė. Organizatorių pagrindinis tikslas buvo skleisti tarptautinio projekto „Vaiko kelias į gražią kalbą“ veiklos gerąją darbo patirtį apie vaiko sakytinės kalbos ugdymą, bendraujant ir bendradarbiaujant su socialiniais partneriais ir naudojant inovatyvius (kūrybiškus) metodus. Literatūrinė - pramoginė savaitė „Vaiko kalbos kelias“ prasidėjo kovo 13 d. nuotaikingu personažų Smalsutės („Kiškučių“ gr. ugd. Ema Barzinskaitė) ir Laputės Snaputės („Lapiukų“ gr. ugd. Urtė Mončauskaitė) kvietimu visai darželio bendruomenei įsijungti į literatūrinės – pramoginės kalbos ugdymo savaitės renginius – kurti iš gamtinės medžiagos savo grupių simbolius ir apie juos pasakas, sekti ir vaidinti sukurtas pirštukų pasakėles, žaisti ir kurti pasakas, naudojant inovatyvias technologijas - interaktyvias grindis, interaktyvią lentą. Visą savaitę lopšelyje-darželyje „gyveno pasaka“ - mažieji darželio vaikučiai kartu su logopede Irma Simonavičiene, grupių auklėtojomis bei Smalsute ir Lapute Snapute sekė pasakėles ir žaidė nuotaikingus pirštukų žaidimus grupėse, o vyresnieji kovo 14 d. sulaukė svečių – mokinukų iš Gražinos pagrindinės mokyklos ir Vaižganto progimnazijos, kuriuos atlydėjo jų logopedės Eugenija Brinkienė ir Kristina Valuckienė. Visi rinkosi į darželio aktų salę, kurioje vyresnieji draugai - mokinukai sekė ir vaidino savo kūrybos pasakas ir mokė darželinukus žaisti nuotaikingus kalbinius žaidimus. Literatūrinės – pramoginės savaitės „Vaiko kalbos kelias“ veikla suteikė daug žinių apie sakytinės vaiko kalbos raiškos plėtotę bei taisyklingos kalbos įgūdžių formavimo svarbą ikimokykliniame amžiuje, teigiamų emocijų ne vien tik darželio vaikams ir pedagogėms, bet ir vaikučius aplankiusiems socialiniams partneriams.

 

PILIETINĖ  INICIATYVA ,,GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Kas esi tu?

Lietuvytis

Ką neši tu?

Baltą Vytį.

Kur gimei tu?

Lietuvoj.

A. Matutis


Skanduodama šias poeto A. Matučio eilėraščio eilutes visa lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė kovo 10 dieną prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Gyvasis tautos žiedas“. Pasipuošę trijų Lietuvos vėliavos spalvų – geltonos, žalios ir raudonos  karūnomis darželio kieme vaikai, pedagogai ir visi darželio darbuotojai suformavo širdelių formos kompoziciją ir taip paminėjo 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines. Ši graži pilietinė iniciatyva skatina vaikų ir jaunimo domėjimąsi savo šalies istorija, supratimą, kad už laisvę reikia kovoti ir aukotis, vardan jos kasdien dirbti, būti vieningiems ir didžiuotis, kad esi lie-tu-vy-tis.

Šią gražia ir visuotine pilietine iniciatyva „Gyvasis tautos žiedas“ visi  kartu galėjome pasidžiaugti valstybės švente – Kovo 11-ąja.

 


 

LIETUVOS VAIKŲ PATRIOTINIO EILĖRAŠČIO KONKURSAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Kovo 9 dieną Radviliškio lopšelyje - darželyje „Žvaigždutė“   medžiai „pražydo“ tautinėmis spalvomis. Tą dieną  vyko jau tradiciniu tapęs Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus  vaikų patriotinio eilėraščio deklamavimo konkursas „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Radviliškio miesto 450 m. jubiliejui paminėti. Sulaukėme gausaus būrio vaikų iš Šiaulių, Panevėžio, Joniškio, Pakruojo, Anykščių miestų ir Radviliškio miesto bei rajono. Konkurso pradžioje  visus dalyvius ir svečius pasveikino mūsų socialiniai partneriai – vyresnieji draugai iš  Lizdeikos gimnazijos bei Gražinos pagrindinės mokyklos. Konkurso dalyviai – skaitovai  buvo suskirstyti į dvi grupes: ikimokyklinio 3-5 metų amžiaus ir priešmokyklinio 6 – 7 metų amžiaus vaikų grupės. Vertinimo komisijai vadovavo pati vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Konkurso metu  skambėjo J. Nekrošiaus, Z.Sadauskaitės, Z.Gaižauskaitės, J.Degutytės bei kitų poetų ir pačių vaikų kurtos eilės, skirtos mūsų mylimai Lietuvai, savo miestui Radviliškiui. Pertraukų metu konkurso dalyviai, pedagogai  ne tik vaišinosi jiems paruoštomis vaišėmis, bet ir  galėjo praktiškai išbandyti interaktyvių lentų ir išmaniųjų grindų galimybes,  pasidalinti patirtimi apie šių priemonių panaudojimą ugdomojoje veikloje. Konkurso pabaigoje visi dalyviai ir pedagogai žiūrėjo darželio kolektyvų pasirodymą. Koncertą vainikavo bendra daina - G.Jautakaitės „Viešpaties lelija“. Kol vertinimo komisija tarėsi, mažieji žiūrovai galėjo drauge  pažaisti  lietuvių liaudies žaidimų - ratelių.  Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o laureatams įteikti Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkos raštai ir atminimo dovanos. Ikimokyklinio amžiaus grupėje laureatais tapo: Emilija Šukytė iš Panevėžio lopšelio–darželio „Žibutė“, Greta Burbaitė iš Joniškio lopšelio–darželio „Saulutė“ ir  Vesta Ginaitaitė iš Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“. Nominantais paskelbti: Vėjūnė Stumbrytė iš Anykščių lopšelio–darželio „Eglutė“, Roberta ir Rimgailė Morkytės iš Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ ir Justas Beržanskis iš Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus. Priešmokyklinio amžiaus grupėje laureatais tapo: Viltė Jurevičiūtė iš Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Mantas Povilianskas  iš Radviliškio V.Kudirkos pagrindinės mokyklos ir Paola Šiaučiūnaitė iš  Pakruojo lopšelio–darželio „Vyturėlis“. Nominantais tapo: Austėja Vileikytė iš Radviliškio rajono Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijos ir Emilija Dambrauskaitė iš Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos–darželio Pakiršinio skyriaus. Visus nominantus savo kūrybos knygelėmis apdovanojo  poetė Zita Gaižauskaitė ir dovanėlėmis darželio direktorė. Išlydint į namus kiekvienas dalyvis gavo dar ir po saldžią dovanėlę.

Šis patriotinio eilėraščio konkursas - puiki galimybė ugdyti ne tik vaikų patriotiškumą, meilę Lietuvai, gimtajam miestui, bet ir   nuo mažens lavinti kalbinius vaikų gebėjimus, sceninės kultūros bei raiškaus žodžio pagrindus.

 

PAVASARIS „ŽVAIGŽDUTĖJE“  PRASIDĖJO  TRADICINE KAZIUKO MUGE


Kaziuko mugė - jau daugelį metų gyvuojanti, etnokultūrines darželio tradicijas atspindinti  šventė. Jai ruoštis visų grupių vaikai pradėjo dar žiemą. Vienoje iš darželio salių atsidarė kūrybinės dirbtuvės. Ugdytiniai galėjo rinktis įvairias kūrybines veiklas: velti iš vilnos, mokytis karpinių, kurti darbelius iš siūlų – taip labai atsakingai ruošė savo gaminius mugei. Mažiesiems prekybininkams padėjo ir mamytės, pademonstravusios beribį išradingumą ir kūrybingumą.  Kovo 2 dieną vyko tradicinė Kaziuko mugė. Jau iš pat ryto vaikučiai kartu  su tėveliais pasinėrė į mugės šurmulį. Prekeivių stalai mirgėjo nuo darbelių gausos, prie kurių įsitaisė ir mamos, ir patys mažieji pardavėjai – grupių atstovai. Savo auksinių rankų darbus pristatė buvusios mūsų darželio darbuotojos Regina Martyšienė ir Elytė Stankevičienė. Kiekvienas galėjo derėtis, pokštauti, pirkti ir už dyka gauti. Organizatorės  visus apdovanojo mugės simboliu -  riestainiais, o liaudiška muzika bei gera nuotaika  per dieną aidėjo visame darželyje. Mugėje sulaukėme daug svečių iš socialinių partnerių – miesto mokyklų, kurie turėjo galimybę praktiškai patobulinti savo verslumo įgūdžius.

 

Ši šventė – tai puikus  liaudies tradicijų puoselėjimas bei gražaus vaikučių, tėvelių ir visų  darželio darbuotojų bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdys.

 

NUŠURMULIAVO UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ


Vasario 28 d. ,,Žvaigždutės“ darželyje šurmuliavo Užgavėnių šventė, kurios metu vaikai, pasipuošę pačių gamintomis kaukėmis, išgužėjo į kiemą, kur vyko triukšminga, nuotaikinga persirengėlių eisena. Grojant muzikai visi linksminosi, dainavo, žaidė, varė žiemą iš kiemo.

Kokios gi Užgavėnės be Lašininio ir Kanapinio varžytuvių. Gausiausias vaikų būrys rikiavosi Kanapinio pusėje, todėl stipriau patraukus virvę, varžytuves nugalėjo Kanapinis. Neatsiliko ir vaikučiai, kurie rungtyniavo tarpusavyje ant raganos šluotos, išbandė jėgas traukdami virvę, tempiant pliauską, galynėjantis su maišais.Šventės kulminacija – Morės deginimas. Kartu su ja sudegė pyktis, pavydas ir visa kas bloga. Degant Morei, visi buvo pavaišinti gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų darželio virėjos. Pasibaigus Užgavėnių šurmuliui, mažieji persirengėliai įsitikinę, kad jiems pavyko nugalėti žiemą ir dabar jau sulauks pavasario.

 

RADVILIŠKIO LOPŠELIS - DARŽELIS „ŽVAIGŽDUTĖ“

APLINKOSAUGINĖ AKCIJA   „NEIŠMESK SENO SKĖČIO“,

SKIRTA RADVILIŠKIO MIESTO 450 M.  JUBILIEJUI

Nuo sausio 2 d. iki kovo 31 d.

Radviliškio lopšelis-darželis  ,,Žvaigždutė“ renka senus skėčius, iš kurių bus siuvami daugkartinio naudojimo maišeliai pirkiniams ir dalinami miesto gyventojams.

Maloniai  prašome Jūsų kolektyvą aktyviai  dalyvauti akcijoje, rinkti nebenaudojamus skėčius ir juos pristatyti į Radviliškio lopšelį-darželį  ,,Žvaigždutė“  kovo 13-31 d.

 

Kartu saugokime gamtą ir kurkime švarų mūsų miestą RADVILIŠKĮ.

 

POPIETĖ – SUSITIKIMAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“


“Žvaigždutės” darželio pedagogių Birutės Pocienės ir Vaidos Balčiūnaitės įgyvendinama  edukacinė – pažintinė programa “Aš noriu pažinti Radviliškį” mažuosius ugdytinius vis plačiau supažindina su jų gimtuoju miestu, svarbiausiomie datomis, įvykiais. Štai  vasario 23 dieną vaikus aplankė Vaižganto gimnazijos dailės mokytoja, Radviliškio miesto jubiliejaus logotipo autorė Aušra Dilnikaitė. Susitikimo metu viešnia supažindino su savo kūriniu – Radviliškio miesto jubiliejaus logotipu, skirtu artėjančiam 450-ąjam miesto gimtadieniui. Autorė papasakojo, kaip gimė šis logotipas, kaip sekėsi jį kurti,  kalbėjo apie tris populiariausius logotipe pavaizduotus Radviliškio miestą reprezentuojančius objektus ir jų spalvas. Pedagogės vaikams demonstravo pačių parengtą vaizdinę informaciją apie miestą Radviliškį ir supažindino su kitais miestui svarbiais objektais, lankytinomis vietomis, bei miesto žymiais žmonėmis. Vaikai bandė atspėti, ką mato nuotraukose, pasakojo kur jau teko lankytis kartu su pedagogėmis ar su savo tėveliais. Atsisveikindama su vaikais, viešnia padovanojo spalvinimui skirtus traukinukus ir paprašė į jų vagonus sudėti gražiausius palinkėjimus gimtąjam savo miestui Radviliškiui. ,,Lapiukų’’ grupės vaikai, atsidėkodami už šauniai praleistą laiką ir įgytas žinias, viešniai deklamavo kitų grupių tėvelių ir vaikų sukūrtas eiles, kartu dainavo dainą ,,Kas yra Radviliškis”.

Tokia popietė – susitikimas, tai nuostabiausia patriotiškumo pamoka, kuri ugdo vaikų pasididžiavimą ir meilę gimtajam savo miestui, savo kraštui ir kuri ilgam išliks mažosiose vaikų širdelėse.p savo

 

SVEIKATINGUMO RYTMETYS  ,,SKANU IR SVEIKA“

 

„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio ,,Boružėlių‘‘ grupės bendruomenė sveikatingumo projektą „Augame sveiki“ įgyvendina  jau ne pirmus metus. Pedagogės kūrybiškai perteikia įvairias sveikos gyvensenos žinias savo ugdytiniams, moko juos gyventi sveikai. Štai vasario 22 d. “Boružėlių“ grupės ugdytiniai ir auklėtoja Gražina Legeckienė organizavo rytmetį ,,Skanu ir sveika‘‘, į kurį pakvietė ir draugus - lopšelio-darželio bendraamžius ,,Giliukų‘‘ grupės vaikus ir Radviliškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro dietistę Ritą Tamošiūnaitę. Šio renginio tikslas - gilinti ugdytinių žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. Sveikatos biuro dietistė Rita supažindino vaikus  su produktais,  kuriuos sveika valgyti kasdien ir kuriuos valgyti nesveika, suteikė žinių apie konservantus. Visi kartu aptarė sveikos mitybos piramidės plakatą. Vaikai taip pat pasakojo, kaip jie maitinasi,  dalinosi savo patirtimi. Auklėtoja vaikams paaiškino, kokią naudą duoda kiekvienas produktas vaiko organizmui, kokių jis turi vitaminų. Ugdytiniai noriai įsijungė į komandinį darbą: dėliojo sveiko maisto dėlionę, klasifikavo augalinės ir gyvulinės kilmės produktų paveikslėlius, atrinko korteles ir pridėjo raidę, nurodančią,  koks vitaminas tinka maisto produktų kortelei. Veiklą paįvairino inovatyvios ugdymo priemonės - vaikai „virė“ sriubą ir „darė“ kokteilius ant šviesos bei smėlio stalų, patys gamino bei pristatė savo mamyčių ir pačių gamintas sveikuoliškas salotas. Sveikatingumo rytmečio metu ugdytiniai ne tik papildė  žinias, bet ir nuoširdžiai bendravo su „Giliukų“ grupės vaikais, kartu draugiškai užkandžiavo pačių pagamintu  sveiku maistu. Be galo džiaugiamės, kad ši edukacinė veikla apjungė visą dviejų grupių bendruomenę - ugdytinių mamos, abiejų grupių darbuotojų komandos aktyviai prisidėjo prie sveiko maisto ruošimo, sveikatingumo idėjų sklaidos mažiesiems.

 

INTEGRUOTA  EDUKACINĖ SVEIKATINGUMO SAVAITĖ

 

Vasario 6 – 10 dienomis, lopšelio -  darželio pedagogių: Rolandos Šilianskienės, Jolantos Bučinskytės ir Tomos Bitytės iniciatyva, vyko integruota  edukacinė sveikatingumo savaitė „Kol dar yra arbatos, yra ir vilties!“. Apie būsimus renginius pirmadienio rytą paskelbė  Žemuogėlė ir Ramunėlė iš „Ežiukų“ grupės ir kiekvienos grupės vaikams padovanojo po vaistažolių rinkinuką bei užduotis auklėtojoms – kryžiažodžius. Jaunesniųjų grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis ragavo įvairių vaistinių arbatų, vyresniųjų grupių ugdytiniai dalyvavo viktorinoje „Viskas apie vaistažoles“. Puikias žinias demonstravo Saulė  iš „Giliukų“ , Miglė, Adija, Nojus ir Martynas iš  „Boružėlių“ , bei Ema  iš „Ančiukų“ grupių. Priešmokyklinukai rinkosi į edukacinį užsiėmimą „Arbata -  nuo visų ligų“. Užduotys,  skirtos žinių apie vaistažoles gilinimui, ketureilių apie vaistažoles kūrimui buvo pateiktos skaidrėse interaktyvioje lentoje. Labai gerai  užduotis atliko Erika iš „Bitučių“ , Gruoda ir Oskaras iš „Drugelių“  ir Luka, Normantas, Adriana, Emilija iš „Ežiukų“ grupių. Penktadienį vyko  integruotos sveikatingumo savaitės uždarymas. Jo metu  visi dalyviai pamatė trumpą koncertą ir pažiūrėjo video medžiagą „Edukacinės savaitės akimirkų pynė“. Kiekviena grupė buvo apdovanota lankstinukais apie vaistažolių naudą ir vaisių krepšeliais, o svarbiausia  pagilino žinias apie vaistinius augalus ir alternatyvų gydymąsi be vaistų.


„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI   LIETUVAI SKYRĖ  DAINŲ  IR  ŠOKIŲ  PYNĘ


Jau vasario 14-osios rytą „Žvaigždutės“ darželio kiemas „pražydo“ tautinės vėliavos spalvų širdutėmis. Jas gamino  vaikai su savo tėveliais, auklėtojomis ir kabino darželio kieme. Dieną, su pakilia nuotaika, ugdytiniai, pasipuošę tautiniais rūbeliais,  sugužėjo į aktų salę, kur vyko pačių parengtas šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai paminėti. Šios gražios šventės tikslas – puoselėti vaikų tautinę savimonę, ugdyti pilietiškumo jausmą, pagarbą savo šaliai, kultūrai, žmonėms, meilę gimtajam žodžiui, dainai ir šokiui. Šventinio koncerto pradžioje visi dalyviai ir žiūrovai sugiedojo Lietuvos Tautinę giesmę. Kiekviena darželinukų grupė, padedama muzikos mokytojos Dovilės Pranaitytės ir auklėtojų, šiam renginiui atsakingai ruošėsi: išmoko dainelių, eilėraščių Lietuvai, o choreografijos studijos „Pagrandukas“, vadovaujamos Valerijos Jurgauskienės, šokėjai -  šokių ir choreografinių kompozicijų. Dainavo  ir darželio  darbuotojų ansamblis, ir vaikų būrelio „Muzika – tai mes“ vaikučiai.

Tą dieną pakili nuotaika visus lydėjo iki vakaro. Šis gražus šventinis renginys – tai graži visos bendruomenės  dovana mūsų gimtinei Lietuvai, mūsų miestui Radviliškiui.

 

SPORTINĖS VARŽYTUVĖS  “ŽIEMOS DŽIAUGSMAI”


Siekiant formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir skatinti vaikus būti fiziškai aktyviais, “Viščiukų” ir “Lapiukų” grupės auklėtojos Jurga Bložienė ir Birutė Pocienė surengė vaikams smagias sportines varžytuves. Prieš varžytuves visi pasimankštino šokdami ritminį šokį “Pingvinai”. Nors už lango sniego mažoka – salės viduryje iškilo didžiulė pusnis, per kurią vaikai smagiai šokinėjo kartu su šventės svečiais Besmegeniu (auklėtoja Jurga Bložienė) ir “Varnele” (kūno kultūros mokytoja Jolanta Bučinskytė). Vaikai varžėsi sniego gniūžčių metimo į taikinį, “Ledo kalnelių” apibėgimų rungtyse, linksmai galynėjosi su Besmegeniu ir Varnele traukdami virvę, žaidė judrius žaidimus “Pavyk varnelę”, “Sniego gniūžčių mūšį“. Ir, žinoma, nugalėjo draugystė, tolerancija, pagarba vieni kitiems. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais bei  saldžiomis dovanėlėmis.

Sportinės varžytuvės suteikė džiugių akimirkų vaikams, leido pajausti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą vaikui.

 

“ŽVAIGŽDUTĖS” UGDYTINIŲ SUSITIKIMAS SU PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TARNYBOS DARBUOTOJAIS


“Žvaigždutės” lopšelio-darželio“ pedagogės Birutė Pocienė ir Vaida Balčiūnaitė, įgyvendindamos būrelio “Aš noriu pažinti Radviliškį” 2017 m.  veiklos planą,  skatina vaikus domėtis miesto istorija, dabartimi, ugdo meilės ir pagarbos jausmą savo miestui Radviliškiui bei jame dirbantiems įvairių profesijų žmonėms. Todėl, spaudžiant lengvam šaltukui, “Lapiukų” grupės bendruomenė (vaikai, grupės auklėtoja Birutė Pocienė, auklėtojos padėjėja Dijana Liukienė, ugdytinių tėveliai) išsiruošė į Radviliškio miesto priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Šios edukacinės-pažintinės išvykos tikslas – ne tik ugdyti vaikų saugumo įgūdžius, bet ir tiesiogiai susipažinti su labai svarbios - gaisrininko profesijos žmonėmis, jų darbo svarba. Šios įstaigos darbuotojai  maloniai vaikus sutiko, parodė visą gaisrininko darbe naudojamą inventorių bei gaisrines mašinas ir  įdomiai papasakojo apie tai, kaip reikia saugiai elgtis namuose ir kitose patalpose, kad būtų išvengta gaisrų ir skaudžių jų padarinių. Šis susitikimas  buvo labai prasmingas,  kadangi mažieji daug sužinojo apie nelengvą, bet labai svarbų gaisrininkų darbą.

Grįžę į darželį, visi labai džiaugėsi sužinoję apie Radviliškyje dirbančius tokios svarbios gaisrininko profesijos žmones ir nutarė, kad, kai užaugs, jie taip pat prisijungs prie gaisrininkų gretų. Kaip svarbu ir įdomu pažinti savo miestą Radviliškį!

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“  FUTBOLO KOMANDA DALYVAVO TURNYRE ŠIAULIŲ ARENOJE

 

Sausio 26 dieną „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio priešmokyklinių grupių vaikų komanda, vadovaujama mokytojų metodininkių Jolantos Bučinskytės bei Rolandos Šilianskienės,  dalyvavo vaikų futbolo turnyre „ŠIAULIAI ARENA CUP – 2017“ Šiaulių arenoje. Šio turnyro tikslas - populiarinti futbolo žaidimą, atrinkti perspektyviausius vaikus, keistis patirtimi ir užmegzti draugiškus santykius su kitomis komandomis. Varžybas organizavo ir joms vadovavo Šiaulių apskrities futbolo federacija. Turnyre dalyvavo 10 komandų, suskirstytų į du pogrupius. Rungtynės vyko po 8 minutes, rungtyniaujant 5 prieš 5. Į Šiaulių arenoje vykstančias varžybas dalyvauti buvo pakviesta ir  Radviliškio „Žvaigždutės“ darželinukų komanda. Mūsų darželio vaikai rungtyniavo „B“ pogrupyje. Žaisti sekėsi tikrai puikiai, pavyko įmušti net keletą įvarčių. Buvo daug azarto, teigiamų emocijų, ryžto ir motyvacijos žaisti futbolą, bei stiprinti savo fizinę sveikatą. Visa komanda buvo apdovanota Padėkos raštu, o kiekvienas dalyvis – medaliu bei asmenine dovanėle. Mūsų darželiečiai grįžo puikiai pasportavę, su gera nuotaika ir gausybe įspūdžių, kuriuos pasakojo savo draugams ir tėveliams.

 

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Šių metų sausis nepagailėjo sniego, saulės, lengvo šaltuko, todėl pramogauti lauke tapo tikrai smagu. Sausio 18 d.  visi darželio vaikučiai bei darbuotojai,  linksmai nusiteikę,  susirinko į darželio kieme vykusią žiemos šventę. Susirinkusiųjų būryje sukiojosi kiškis ir besmegenis, auklėtojos metodininkės J.Bučinskytė ir R. Šilianskienė. Jos paragino visus šventiškai papuošti kiemą: nuspalvinti sniego statinius spalvotu vandenuku ir pačių sušaldytais spalvotais ledukais, o po to pasidžiaugti žiemos pramogomis, palenktyniauti, aišku, nepamirštant savo ir draugų saugumo. Žiūrovų šiame būryje nebuvo. Vyresnieji dalyvavo linksmose estafetėse ir rogučių lenktynėse, mažesniuosius rogutėmis vėžino auklėtojos, jų padėjėjos ir direktorė. Juokas ir krykštavimai skambėjo iš visų aikštelių. O kokie spalvoti ir gražūs buvo vaikų statiniai iš ledo ir sniego. Darželio kiemas „pražydo“ įvairiaspalviais piešiniais bei statiniais. Žiemos sporto šventės pabaigoje kiškis ir besmegenis kiekvieną grupę  apdovanojo sveikuoliškais prizais -  vaisių krepšeliu, visus vaišino kvapnia, garuojančia arbatėle.

Šaltukas visų skruostukus nudažė sveiku raudoniu. Sporto pramoga lauke - tai puiki proga ugdyti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą žiemos metu, grūdinti vaikų organizmą bei suteikti daug džiugių emocijų.

 

VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“


„Žvaigždutės“ darželyje jau nuo mažens ugdytiniams skiepijama tautinė savimonė, ugdomas patriotiškumas, pagarba ir meilė tėvynei. 2017 m. sausį,  kaip ir kasmet, visa įstaigos bendruomenė  prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Artėjant sausio 13-ąjai, visą savaitę vaikai kartu su auklėtojomis, socialine pedagoge kalbėjosi apie 1991 sausio 13 įvykius, nešiojo prisegtus ant  krūtinės  neužmirštuolių žiedelius. Sausio 13-osios rytą darželio visuose languose sužibo atminimo žvakelės. Užgesinus šviesas, vaikai susikaupę stebėjo liepsnelių plevenimą ir atidžiai klausėsi auklėtojų pasakojimų apie Sausio 13 dienos istorinę svarbą mūsų valstybei ir dabartiniam gyvenimui.

Tai reikšminga akcija,  puoselėjanti istorinę atmintį, siejanti mažųjų širdelėse patriotiškumo daigelius.

 

TRIJŲ KARALIŲ APSILANKYMAS DARŽELYJE

 

Trys Karaliai – tai šventė, kuri užbaigia Kalėdinį laikotarpį. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį. Šią dieną lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikus, darbuotojus aplankė Trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras („Drugelių“ grupės vaikai: Nojus, Augustinas ir Mantas). Karaliai skleidė žinią apie kūdikėlio Jėzaus gimimą ir skelbė einantys  jo aplankyti,  bei nešantys jam dovanų: smilkalų, kad piktosios dvasios nepultų, aukso, kad metai būtų dosnūs ir turtingi, miros, kad metai būtų geri, o žmonės sveiki. Šias dovanas Karaliai įteikė ir vaikams, bei darbuotojams. Išeinantys išminčiai ant durų užrašė savo vardų pirmąsias raides: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Senovėje buvo tikima, kad užrašius šias, raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Išminčiai pranešė vaikams, kad didžiosios metų šventės jau baigėsi, todėl laikas atsisveikinti su Kalėdine eglute. Pašokę, padainavę prie eglutės, ugdytiniai atsisveikino su  žaliaskarėmis iki kitų metų.

 

Archyvas 2016 m.

 

,,DRUGELIŲ TEATRIUKAS‘‘ VAIDINO GLOBOS NAMŲ VAIKAMS

 

„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio vaikai  kasdien mokomi  gerumo, atjautos, jautrumo, supratimo,  pagalbos vienas kitam. Adventas – tai laikotarpis, kuris suteikia galimybę įprasminti šias vertybes. Štai priešmokyklinio ugdymo grupės  ,,Drugeliai‘‘  būrelio ,,Drugelių teatriukas‘‘ nariai, jų vadovė Rima Mateliūnienė bei meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė prieš Kalėdas aplankė Radviliškio vaikų  globos namų ,,Nykštukas‘‘ ugdytinius. Mažieji aktoriai pradžiugino visus spektakliu ,, Po grybuku‘‘ bei pačių pagamintomis dovanėlėmis. Po spektaklio visi kartu apžiūrėjo ten gyvenančių vaikų žaidimo bei poilsio kambarius, kitas vaikų globos namų patalpas.

 

Į darželį vaikai grįžo gerai nusiteikę, pilni įspūdžių, o jų  širdelėse buvo pasodintas dar vienas gerumo daigelis pradžiuginus tuos, kuriems trūksta namų šilumos.

 

BENDRUOMENĖS  IŠVYKA  Į  KALĖDINĮ  VILNIŲ

 

Gruodžio 10 dieną lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė vyko į šurmuliuojantį ir šventiškai pasipuošusį Kalėdinį Vilnių. Sostinėje pirmiausiai aplankė moderniausią Lietuvoje muziejų - Valstybės pažinimo centrą, kuris pradėjo veikti šiais metais. Valstybės pažinimo centre, įsikūrusiame trijuose LR Prezidento rūmų aukštuose, bendruomenė aplankė ekspoziciją ir meno parodas, skaityklą, mediateką, kurioje turėjo galimybę susipažinti su joje esančiais leidiniais bei įrašais, susijusiais su Lietuvos istorija ir kultūra bei interaktyviai susipažinti su valstybės sandara, svarbiausių institucijų veikla ir piliečių teisėmis.

Ekskursiją po Kalėdinį Vilnių tęsiant, bendruomenė aplankė Aušros Vartus – vieną svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių monumentų Vilniuje bei Aušros vartų Švč. Mergelės Marijos, gailestingumo Motinos koplyčią. Katedros aikštėje, prie įspūdingai papuoštos Kalėdinės eglės, bendruomenė turėjo galimybę pasišildyti kvapnia žolelių arbatą bei paskanauti imbierinių meduoliukų.

Vakare, šventiškai nusiteikusios ekskursijos dalyvės, apsilankė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir žiūrėjo D.Verdi operą „Traviata“.

Ši išvyka į Kalėdinį Vilnių dar labiau sustiprino šventinio laukimo džiaugsmą bendruomenėje.

 

BENDRUOMENĖS   VAKARAS  „SUŠILDYKIM  VIENS  KITĄ  GERUMU“


Adventas Kalėdų laukimo metas – gražus, ramybę nešantis metas. Gruodžio 16 d. darželyje skambanti rami fortepijono melodija visus darbuotojus sukvietė į bendruomenei skirtą vakarą „Sušildykim viens kitą gerumu“. Vakarą pradėjo darželio direktorė Regina Ivanauskaitė, kuri pasidžiaugė jog visa darželio bendruomenė, žengdama per naują laiko slenkstį, susirinko jaukioje ramybėje pabūti vienas šalia kito, prisiminti tolstančius metus, susimąstyti apie tai ką per juos nuveikė sau, savo artimui ir tiems, kurie visada drauge. Direktorė padėkojo bendruomenei už pagalbą vienas kitam, supratingumą ir širdies gerumą.

Renginyje dalyvavo Radviliškio Švenčiausios Marijos Mergelės gimimo parapijos klebonas Tadas Rudys, kuris jaukią vakaro atmosferą nuskaidrino gerumu, šiltu bei nuoširdžiu bendravimu su kiekvienu vakaro dalyviu. Nedrąsiai spindint žvakučių liepsnelėms, skambėjo ramios auklėtojų ansamblio atliekamos dainos ir giesmės, kurios pripildė darželį kažko jaukaus ir nutiesiančio į šį tą nepaprasto, kasmet iš naujo laukiamo ir vis kitokio...

Renginiui pasibaigus dar vis liejosi gerumas, skambėjo švelnūs ir atvira širdimi tariami žodžiai vienas kitam. 

PADĖKOS VAKARAS ,AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ“

 

Kai metų virsmas pasiekia gruodį, o tamsa užleidžia savo vietą plintančiai šviesai – artėja paslaptinga šventė – šv. Kalėdos, kurios neša ramybę, meilę ir viltį. Artėjant šioms gražiausioms metų šventėms, gražia tradicija „Žvaigždutės“  lopšelyje – darželyje tapo organizuoti  Adventines gerumo akcijas. Viena iš jų visus sukvietė  į Padėkos vakarą „Ačiū už Jūsų gerumą“.  Tą ramų  advento vakarą nuoširdžiai dėkojome kiekvienam už pagalbą, paramą, dosnumą ir širdies gerumą. Lyg tylia daina, lyg paslaptinga melodija  šventės metu liejosi GERUMO kalba. Klausytum ir klausytum ir lyg tylią maldą kartotum - AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ.

 

„ŽVAIGŽDUTĖ“ FUTBOLIUKO KALĖDOSE


Smagi sporto šventė „Futboliuko Kalėdos“, kuri vyko Nacionalinėje futbolo akademijoje, Kaune, sukvietė aktyviausius mažuosius futbolo žaidėjus iš visos Lietuvos. Šio masinio renginio organizatoriai: Respublikinė ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) ir Masinio futbolo asociacija ( Ma FA) į šią šventę pakvietė ir Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ futboliuko komandą. Renginio dalyvius sutiko linksmi, smagūs trys pingvinai ir visas būrys nykštukų. Komandos padarė apšilimo mankštą su pingvinais ir susikabinę į traukinukus grįžo prie savo rungčių. Komandą sudarė 8 vaikai, o juos lydėjo parengusios pedagogės Jolanta Bučinskytė bei Rolanda Šilianskienė. Visi dalyviai ir pedagogai buvo pasipuošę nykštuko kepuraitėmis. Kiekvienoje rungtyje gelbėjo ir supažindino su estafetėmis miklūs, greiti Kalėdų personažai,  nykštukai. Kiekviena komanda dalyvavo šešiose rungtyse, kuriose buvo daug futbolo žaidimų, pratimų, estafečių. Renginio pabaigoje į svečius atkeliavo pats Kalėdų senelis ir su savo pagalbininkais apdovanojo visas komandas. Renginį vainikavo bendra dalyvių ir organizatorių nuotrauka.

Ši puiki sporto šventė ne tik sudarė vaikams galimybę pabendrauti, parungtyniauti, pajudėti kartu su draugais, bet ir  suteikė daug džiugių akimirkų.

 

ADVENTINIS RYTMETYS „MES IŠ PASAKŲ“

 

Artėjant gražiausiai metų šventei – šv. Kalėdoms, lopšelio darželio pedagogės J. Bložienė, N. Jarašūnienė ir N. Červonikova pakvietė „Viščiukų“ ir „Ančiukų“ grupių ugdytinius į Adventinį rytmetį „Mes iš pasakų“. Vaikai susipažino su senaisiais advento papročiais, dainavo kalėdines dainas, deklamavo eilėraščius, sekė pasakas. Šventinį rytmetį visi užbaigė smagiai vaidindami pasaką „Ropė“. Šis renginys padėjo atskleisti vaikų kūrybinius sugebėjimus, draugiškus tarpusavio santykius. „Viščiukų“ ir „Ančiukų“ grupių ugdytiniai pasikeitė vieni kitiems pačių pagamintomis dovanėlėmis.

 

VAKARAS DAUGIAVAIKĖMS ŠEIMOMS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Nors ir šaltą gruodžio 8-osios vakarą į Radviliškio lopšelį-darželį „Žvaigždutė“ skubėjo linksmai nusiteikusios daugiavaikės šeimos. Čia vyko vakaras „Pabūkime kartu“.  Prie gražiai papuoštų staliukų, skambant švelniai advento muzikai, į salę rinkosi tėvai, vedini pulkelio vaikučių. Šis vakaras buvo skirtas pagerbti jiems – tėvams, auginantiems tris ir daugiau vaikų. Salėje buvo šviesu nuo susirinkusiųjų švytinčių šypsenų, šilta nuo gražaus šeimyninio šurmulio apžiūrint šeimų nuotraukų parodą. Vakarą pradėjo darželio mažųjų choriuko „Žvaigždutė“ pasveikinimo giesmelės. Susirinkusiuosius muzikiniais kūriniai sveikino Muzikos mokyklos mokiniai. Visi labai susidomėję klausėsi svečio iš Šiaulių vyskupijos Šeimos centro Gedimino Krūmo prasmingų patarimų šeimoms. Darželio direktorė, sveikindama susirinkusias šeimas, džiaugėsi, kad  mūsų lopšelis-darželis yra dalis jų gyvenimo.     Direktorė dėkojo visoms šeimoms, kurios pasiryžo auginti, globoti  gausų būrį vaikų, nebodamos sunkumų, rūpesčių, nemiegotų naktų... Visiems dėkota už šeimos vertybių puoselėjimą, gražų vaikų auklėjimą ir šeimoms įteiktos Padėkos. Šventės metu visus džiugino dabartinių darželio vaikučių ir jau palikusių darželį, išėjusių į mokyklą, pasirodymai, o pabaigoje skambėjo meninio ugdymo mokytojos Dovilės daina apie angelą, kuriai, susikibę rankomis, pritarėme visi  kartu.

Tai tikrai puikus adventinis gerumo vakaras, paskirtas gausioms šeimoms,   savo gyvenimo prasmę radusioms vaikuose, suvienijęs bei sušildęs visus.

 

ADVENTINIS VAKAROJIMAS SU KERAMIKOS MEISTRAIS

 

Šaltą gruodžio 2-osios pavakarę „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio „Viščiukų“ grupės tėveliai rinkosi į adventinį vakarojimą kartu su savo vaikučiais „Papuoškime eglutę savo gamybos molinuku“. Juos į šiltą pabuvimą kartu sukvietė auklėtoja Jurga Bložienė. Tą vakarą grupėje svečiavosi ir dalinosi keramikos meno paslaptimis tautodailininkai Jadvyga ir Donatas Kurmanskiai. Tėveliai ir vaikučiai buvo supažindinti, kaip galima patiems pasigaminti kalėdinį žaisliuką eglutei. Keramikos  meistrai detaliai pristatė šio darbo techniką bei įrankius, konsultavo kiekvieną  darbo eigoje. Visa grupės bendruomenė – darbuotojai, vaikučiai, tėveliai labai noriai dirbo, minkė, lipdė... Buvo labai gera po dienos darbų savo rankomis prisiliesti prie molio, pabandyti kiekvienam kažką nulipdyti, sukurti, o svarbiausia šiltai pabendrauti, kartu padirbėti, bendrai kažką sukurti su savo vaiku. Be galo smagu drauge patirti šio amato pažinimo jausmą tiek tėveliams, tiek mažiesiems. Vakarojimo metu iš molio su meile buvo nulipdyta daug nuostabių angeliukų, kuriais ir pasipuošė „Viščiukų“ grupė.

 

VAKARAS, SUŠILDĘS VISUS

 

Gruodžio 2-osios vakarą visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  bendruomenė –buvę ir dabar dirbantys  darbuotojai bei tėvai su savo vaikučiais rinkosi į šv. mišias už mūsų bendruomenę. Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia buvo pilnut pilnutėlė. Visus šildė ne tik  darželio grupių suneštų advento vainikų šviesa, pačių rankomis pagamintų žibintų ugnelės, kurias įnešė vaikučiai, bet ir gausiai susirinkusiųjų šiltos šypsenos, bendrystės jausmas.  Parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys pašventino advento vainikus, kurie vėl parkeliavo į grupes ir dar labiau vienis bei šildys visus per  advento laikotarpį. Visas mišias giedojo mūsų mažųjų choriukas, kuriam vadovauja Aurelija Šakėnienė. Baigiantis mišioms visiems vaikams buvo suteiktas palaiminimas.

Tai nuostabus advento vakaras, sušildęs visus bendruomenės narius  ir dar labiau sutelkęs bendrystei.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ EGLUTĖ MIESTO KALĖDŲ EGLUČIŲ ALĖJOJE

 

Artėjant gražiausios metų šventėms – Kalėdoms lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ ne tik šventiškai pasipuošė savo įstaigos langus, kieme įkūrė visą Angelų alėją, bet ir savo stilizuotą eglutę „pasodino“ Radviliškio miesto seniūnijos organizuojamoje Kalėdų eglučių alėjoje. Kadangi darželis yra pasirinkęs gamtosauginę kryptį, tai ir mūsų eglutė yra pagaminta iš medienos atliekų bei papuošta gamtine, pačių vaikų rankomis surinkta, medžiaga – taip mes išsaugojome dar vieną tikrą eglutę.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖJE


„Žvaigždutės“ lopšelis-darželis jau antrus metus įgyvendina gamtosauginį projektą ,,Ekologijos takeliu“. Šio projekto  tikslas - formuoti ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti  švarią ir gražią aplinką, kurioje gyvena. Todėl lapkričio 21-25 dienomis buvo vykdoma daugybė akcijų, skirtų Europos atliekų mažinimo savaitei. Ši savaitė buvo  skirta pakuočių susidarymo prevencijai. Visa įstaigos bendruomenė rinko įvairias pakuotes ir iš jų gamino įdomiausius žaislus bei žaidimus vaikams – bandė prikelti pakuotes antram gyvenimui. Gavosi labai graži ir įdomi paroda iš pakuočių, kuri puošė įstaigos edukacinių aplinkų miestelį ir  iškeliaus į Radviliškio viešąją biblioteką, kad ir miesto žmonės galėtų pasigrožėti šia prasminga darželio bendruomenės kūryba. ,,Ančiukų“ grupės pedagogės Natalija  Červonikova ir Aušra Aleknaitė, įgyvendinančios gamtosauginį projektą ,,Ekologijos takeliu“,   su ugdytiniais aktyviai dalyvavo šios savaitės renginių vykdyme.  Štai lapkričio 22 d. buvo organizuota aplinkosauginė akcija ,,Švariname miesto gatvę“, kurios tikslas - siekti kad ugdytiniai švarintų artimiausią darželiui aplinką ir mokytųsi rūšiuoti antrines žaliavas.   Vaikučiai kartu su pedagogėmis, jų padėjėja Danute rinko ir rūšiavo šiukšles į atliekoms skirtus maišelius Kaštonų gatvėje. Surūšiavę, išmetė atliekas į stiklo, popieriaus ir plastiko konteinerius. Ši akcija padėjo vaikams suvokti, kad svarbu ne tik nešiukšlinti, bet ir patiems tvarkytis. O lapkričio 24 d. visi vyko į edukacinę-pažintinę išvyką į Šiaulių antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų paruošimo cechą. Vaikai iš arti pamatė ir sužinojo, kaip rūšiuojamos antrinės žaliavos mechaniniu ir rankiniu būdais,  kokia technika naudojama rūšiavimui atlikti. Ši išvyka suteikė vaikams žinių apie atliekų rūšiavimo svarbą.

 

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ FUTBOLIUKO FIESTA SUKVIETĖ RAJONO VAIKUS


Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į judėjimo svarbą ir vaikų sveikatinimo gerinimą švietimo įstaigose, „Žvaigždutės“ lopšelis-darželis organizavo jau tradicine tapusia rajoninę priešmokyklinio amžiaus vaikų sporto šventę „Futboliuko fiesta“. Šios šventės tikslas – naudojant smagaus futbolo koncepciją, populiarinti vaikų judėjimo svarbą ir propaguoti mažąjį futbolą darželiuose bei mokyklose priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Šventę sutiko globoti Šiaulių apskrities futbolo federacija bei Radviliškio futbolo sporto klubas. Šio klubo treneris Mindaugas Urbonavičius ir padėjo organizuoti šią puikią vaikų sporto šventę Radviliškio sporto arenoje. Organizatoriai siekė tenkinti vaikų poreikį judėti, lavinti vikrumą, jėgą ir judesių koordinaciją bei populiarinti garbingos kovos ir kilnaus elgesio principus bei didinti vaikų motyvaciją žaidžiant mažąjį futbolą laisvalaikiu. Sporto šventėje „Futboliuko fiesta“ dalyvavo Radviliškio rajono darželių ir mokyklų priešmokyklinių ugdymo grupių (klasių) ugdytiniai ir jų pedagogai. Į Radviliškio sporto areną lapkričio 29 d. susirinko mažieji futbolininkai ir jų palaikymo komandos iš „Kregždutės“, „Eglutės“. „Žvaigždutės“ bei Šeduvos lopšelių-darželių ir priešmokyklinių klasių mokinukai iš Vaižganto progimnazijos, V. Kudirkos ir Gražinos pagrindinių mokyklų. Jų pasveikinti atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, kuri pasidžiaugė gražia iniciatyva, sporto šventės dalyvių gausa ir linkėjo visiems gražių sportinių akimirkų. Visus dalyvius sveikino ir Radviliškio futbolo sporto klubo prezidentas Vytautas Simelis.

Iš viso renginyje dalyvavo 9 komandos, 81 vaikas ir 11 juos parengusių pedagogų. Arena skambėjo nuo palaikymo komandų aktyvumo, mirgėjo nuo spalvingos jų atributikos. Vyko tikra sportinė kova, vyravo puiki nuotaika, noras žaisti bei laimėti ir - svarbiausia – nebuvo pralaimėjusiųjų. Visi tapo nugalėtojais! Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentas Gintaras Radavičius džiaugėsi gražiu vaikų žaidimu ir visas komandas apdovanojo gražiais futbolo kamuoliais, o organizatoriai – visiems vaikams įteikė medalius, Padėkos raštus, visi gavo ir saldžių dovanėlių. Vaikus sporto šventei parengę pedagogai gavo metodines pažymas.

„Žvaigždutės“ futboliuko fiesta tikrai nepaliko abejingų. Visi po renginio skirstėsi su pakilia nuotaika ir ryžtu sugrįžti dar ir dar kartą. Ši sporto šventė buvo puiki vaikų sveikatinimo priemonė, gerų emocijų užtaisas bei smagus laiko praleidimas. Tai tapo jau tradiciniu kasmetiniu renginiu, kasmet pritraukiančiu vis daugiau švietimo įstaigų sportuoti ir džiaugtis kartu.


VAIKŲ KONFERENCIJA ,,ESU SAUGUS, KAI ŽINAU“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Lapkričio 17 dieną lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ vyko  vaikų konferencija ,,Esu saugus, kai žinau“.  Konferenciją pagal saugumo ir lygių galimybių projektą ,,Augame saugūs“ organizavo priešmokyklinės grupės pedagogė Jurga Minciuvienė ir socialinė pedagogė Nida Barauskienė. Vaikų konferencijoje dalyvavo ir pranešimus pristatė  ,,Drugelių“, ,,Ežiukų“ ir ,,Bitučių“ grupių vaikai. Ugdytinius konferencijai parengė mokytojos metodininkės Rima Mateliūnienė,  Rolanda Šilianskienė ir Jolanta Bučinskytė ir mokytoja Jurga Minciuvienė. Temos buvo įvairios, siejosi su grupių projektais ir lietė aktualias gamtosaugines, saugaus elgesio su gyvūnais,  pavojingais daiktais, kelyje  problemas. Pranešimai buvo įdomūs, aktualūs ir vaizdingi, skaitomi naudojantis interaktyviaja lenta. ,,Ežiukų“ grupės pranešimus gamtos saugojimo ir tausojimo, atsargaus elgesio su gyvūnais, prie vandens temomis skaitė udytinės Luka Linkevičiūtė, Viltė Jurevičiūtė, Emilija Gasparovič. Kaip elgtis namuose, kai lieki vienas namuose, kodėl negalima pasitikėti  nepažįstamais ir nesaugu, kai nepažįstami vaišina saldumynais, kaip elgtis gaisro metu, į ką kreiptis pasiklydus mieste ir dar daug apie tykančius pavojus namie ir kitur pasakojo ,,Drugelių“ grupės pranešėjos Rusnė Matiliūnaitė, Austėja Graževičiūtė, Luka Martyšovaitė ir Digna Kupčiūnaitė. Apie saugų elgesį gatvėje pasakojo ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai Deimantė Rakickaitė, Elinga Ramanauskytė ir Girėnas Kairys. Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti prizais, o pranešėjai -  ir asmeninėmis dovanėlėmis.  Ši vaikų konferencija įtvirtino ugdytinių žinias apie saugų elgesį buityje, gatvėje, gamtoje.

Vaikų konferencija -  inovatyvi ir labai efektyvi ugdymo forma, kai jau ikimokyklinio amžiaus vaikai (padedami pedagogų) patys naudojasi komunikacinėmis technologijomis ir ieško atsakymų į jiems iškylančius klausimus, patys mokosi gyventi saugiai, tai daryti pataria kitiems. Tikimės, kad ugdytiniai, patys  dalyvavę tokioje konferencijoje ir realybėje susidūrę su net menkiausiu  nesaugumu, prisimins ir pasinaudos pačių surasta bei išgirsta informacija ir  išvengs nelaimės. O tai ir yra svarbiausia sėkmingai  ugdant mažuosius, ruošiant juos gyvenimui.

 

TARPTAUTINĖ  TOLERANCIJOS  DIENA  „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE

 

Lapkričio 16 dieną „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje buvo organizuota Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Paukštis. Mūsų lopšelis-darželis simboliu pasirinko baltą balandį – tyrumo, taikos, geros žinios simbolį.

Kaip paaiškinti vaikams kas tai yra tolerancija? Lopšelio-darželio socialinė pedagogė Nida Barauskienė, kuri organizavo šią dieną bei visos vaikus ugdančios pedagogės ieškojo priemonių ir būdų, kaip  suprantamai ir paprastai vaikams paaiškinti žodžio „tolerancija“ reikšmę. Sumanios pedagogės akciją pradėjo baltų balandžių gaminimu. Kiekvienas vaikas kirpo iš popieriaus savo balandį, rašė vardelius, net ir mažieji stengėsi užrašyti vardelius ant savo balandžio. Grupėse vaikai su auklėtojomis ieškojo žodelių, kurie padėtų suprasti, kad tolerancija - tai pakantumas, kantrybė, atjauta, pagarba kitokiam, nesvarbu, kas tai būtų. Vaikai kasdieninių situacijų pavyzdžiais mokėsi pripažinti ir gerbti skirtumus, suvokti, kokias pasekmes gali sukelti priešiškumas kitam, kitokiam. Jaunesniojo amžiaus vaikai drauge su auklėtojomis grupėse žiūrėjo animacinį filmuką „Skruzdėlytė tauškalytė“, po to aptarė filmuko veikėjų elgesį.  Vyresniojo ir priešmokyklinio amžiaus vaikai susirinko aktų salėje, kur žiūrėjo videofilmą ,,Kas  yra tolerancija?“, sprendė užduotis iš kasdieninių situacijų, ieškojo tinkamų sprendimo būdų. Drauge su socialine pedagoge vaikai parašė laišką visiems pasaulio vaikams:

„Mes, Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikai, mokame padėti kitiems, užjausti, gerbti kito nuomonę, išklausyti, gerbti visų šalių papročius...“ - rašė  vaikai ir perdavė laišką mažųjų rankomis pagamintiems baltiems balandžiams. Balandžiai nuneš laišką vaikams, kurie gal neturi mamytės, tėvelio, kurie serga, jaučiasi vieniši... Skriskite, balandžiai, neškite gerą žinią...

 

 

GAMTOSAUGINĖ AKCIJA "TAUPYK VANDENĮ"

Įgyvendinant "Giliukų" grupės bendruomenės gamtosauginį projektą "Kad žemelė neliūdėtų", spalio mėnesį darželyje vykdoma akcija "Taupyk vandenį". Vandens lašeliai - Midutė ir Rusnė kartu su auklėtoja Daiva Malčiauskiene  aplankė visas darželio grupes ir darbuotojus, skatindamos taupyti vandenį. Apsilankymo metu „vandens lašeliai“  įteikė lipdukus, kurie ragina taupyti vandenį bei moko taisyklingai plauti rankutes neleidžiant daug vandenuko. "Vandens lašeliai" užminė vaikams mįsles, padeklamavo eilėraštukus ir palinkėjo visiems kartu taupiai naudoti vandenėlį.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ SUSITIKIMAS SU BENDRADARBIAVIMO PARTNERIAIS LENKIJOJE


Siekiant optimizuoti ugdymo procesą bei dalintis gerąja darbo patirtimi ugdant mažuosius, lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Lenkijos Respublikos Gniezno miesto darželiu Nr. 14 „Mali Piastowe“ („Mažieji ainiai“). Įgyvendinant pasirašytos bendradarbiavimo sutarties įsipareigojimus ir susitarimus, tarp įstaigų daug dirbama virtualioje aplinkoje, o spalio 11-13 dienomis, lenkų darželio „Mali Piastowe“ kolegų kvietimu, penkios lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ atstovės  ir Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė J. Steponavičienė vyko tiesiogiai susitikti, aptarti bendro projekto įgyvendinimą bei pasisemti žinių apie lenkų tautos kultūrinę praeitį ir dabartį, pasidalinti  patirtimi  -  kokius  tautinius renginius organizuoja vaikams abiejų darželių bendruomenės, kaip integruoja tautos etninį ugdymą į vaikų veiklas ir visą ugdomąjį procesą.

Vos peržengus darželio „Mali Piastowe“ durų slenkstį jautėsi lenkų kolegų svetingumas, nuoširdumas bei noras bendradarbiauti, dalintis tarpusavyje sukaupta darbo patirtimi. Turėjome puikią galimybę pasigrožėti darželio grupių aplinka, drauge su vaikais ir jų tėveliais dalyvauti „Medžio diena“ renginyje, atsekti medžio augimo kelią, išgirsti lenkų liaudies eilėraščius, dainas, menamas mįsles, patarles, priežodžius ir drauge lauke pasodinti draugystės berželį. Tuo pačiu pasidalinome patirtimi, kaip etninis ugdymas įgyvendinamas  kasdieninėje veikloje, švenčių metu. Labai prasmingai vyko tolesnio bendro projekto įgyvendinimo aptarimas apskrito stalo – diskusijoje, kurios metu kartus su lenkų kolegėmis numatėme tolimesniuosius bendradarbiavimo žingsnius, informacijos pasikeitimo būdus bei etapus.

Darželio „Mali Piastowe“ direktorės Gariettos Hančevskos dėka draugiškam vizitui susitikome su Gniezno miesto meru, administracijos direktoriumi. Prie apvalaus stalo diskutavome apie miestų, įstaigų glaudų bendradarbiavimą, ryšių palaikymo svarbą perteikiant tautų tradicijas, papročius ir patirtį. Juk gyvendami kaimynystėje su Lenkijos Respublika turime suprasti bendras sąsajas ir skirtumus, o dalindamiesi patirtimi tobulėjame patys.

Daug įspūdžių, nuostabių akimirkų patyrėme ekskursijos metu po istorinį Gniezno miestą, aplankėme žymiąsias pirmosios Lenkijos sostinės vietas, didingąją miesto Katedrą bei brangenybių muziejų.

Ilgai užsitęsė atsisveikinimo laikas, nes abipusis šiltas bendravimas ne tik nuteikė visus pakiliai, bet ir stiprino norą dar ilgiau pabūti kartu, dalintis savo darbo patirtimi.

Grįžtant į namus pedagogės diskutavo, jog augant vaikui šiandieniniame pasaulyje, jo etnokultūrinė patirtis turėtų tapti vis įvairesnė, gilėti tautinės savimonės suvokimas ir tautų bendrystės pajautimas, o tam labai svarbus yra bendravimas ir bendradarbiavimas su užsienio šalimis.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖS DARBŲ PARODA ŠIAULIŲ VYSKUPIJOS

PASTORACINIAME CENTRE

 

Visa Radviliškio lopšelio – darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė parengė didelę dailės darbų parodą ,,Būk gailestingas“, skirtą Jubiliejiniams Gailestingumo metams. Ši paroda pristatyta Šiaulių Vyskupijos pastoraciniame centre ir ten veiks iki lapkričio 7 d. Na o spalio 7 dieną į atidarymo šventę Šiauliuose džiugiai nusiteikę rinkosi visi parodos dalyviai. Šiame centre eksponuojami net 95 dailės darbai, kuriuos pristatė vaikai, tėvai, pedagogai, visi darželio darbuotojai. Parodos ,,Būk gailestingas“ atidarymo šventėje dalyvavo ir šiltai visus pasveikino jo ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Radviliškio parapijos dekanas, klebonas Tadas Rudys.  O darželio mažųjų choras ,,Žvaigždutė“ su vadove Aurelija Šakėniene šventę pradėjo gražiomis giesmelėmis. Visus  šventės dalyvius  pasveikino lopšelio–darželio direktorė Regina Ivanauskaitė, kuri pasidžiaugė visos bendruomenės bei šeimų susitelkimu ir taip  gražiai  gailestingumą pavaizdavusiais  dailės darbais, tokia šilta ir kupina meilės bei gerumo visa paroda bei ypatinga vienybe bei nuoširdumu alsuojančia visa šios šventės dvasia. Mažųjų choras ,,Žvaigždutė“ savo giesmelėmis ilgai virpino kiekvieno širdį. Gerumas ir gailestingumas šiame darželyje nesvetimas visus metus, ne tik ruošiantis šiai parodai, bet ir organizuojant vakarojimus, šventes, renginius, vykdant įvairias akcijas. Todėl šventės metu renginio dalyviai galėjo pasidžiaugti  nuveiktais gražiais ir gerais darbais, kurie buvo pristatyti video reportaže ,,Gailestingumo darbų pynė“. Baigiantis šventei jo ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis džiaugėsi gražia ir prasminga paroda ir kartu su visa darželio bendruomene ir mažųjų choriuku ,,Žvaigždutė“ sugiedojo keletą giesmių. Įstaigos vardu direktorė Regina Ivanauskaitė tarė nuoširdų ačiū gerbiamam Vyskupui už suteiktą galimybę surengti šią parodą Šiaulių Vyskupijos pastoraciniame centre, dėkojo tėveliams už pagalbą, paramą, dosnumą ir širdies gerumą, dalyvaujant dailės darbų parodoje ,,Būk gailestingas“ ir visiems parodos dalyviams įteikė padėkas. Šventei baigiantis, visi turėjo galimybė pabendrauti su gerbiamu Vyskupu, nusifotografuoti prie savo dailės darbo, apžiūrėti visą parodą. Iš šventės visi išvyko labai pakylėti ir nusiteikę ta gailestingumo ir meilės ugnele, kuri pleveno viso renginio metu, dosniai dalintis su kitais.

 

 

MYKOLINIŲ ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Etnokultūros puoselėjimas lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ turi gilias ir gražias tradicijas. Liaudiški papročiai ir tradicijos pastoviai integruojami į visą ugdomąjį procesą.  Štai jau tradicija tapo senovinė Mykolinių šventė. Ją organizavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jolanta Bučinskytė, Rolanda Šilianskienė ir meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė. Į šią šventę pasimokyti liaudies papročių bei tradicijų atvyko ir bendradarbiavimo partneriai iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bei Panevėžio rajono Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“. Organizuojant Mykolines, buvo siekiama kartu su svečiais  pažinti ir perimti tautos kultūrą,  susipažinti  su Mykolinių tradicijomis ir papročiais, mokytis žaisti žaidimus, šokti ratelius, tinkančius šiai šventei bei supažindinti su tradiciniais šios šventės valgiais.

Mykolinių dieną nuo pat ryto kieme liepsnojantis laužas, kepamų bulvių kvapas ir skambi liaudiška muzika bei pasodinta prie vartelių „Mykolienė“ visus lopšelio-darželio vaikus, jų tėvelius, darbuotojus bei svečius  sukvietė į kiemą, kuriame puikavosi gražiai įkurti kiemeliai su  „Dėdės Derliaus“ gėrybėmis. Pirmoji kieme pasirodė tikroji Mykolienė – tautiškais rūbais pasipuošusi mokytoja metodininkė R. Šilianskienė,  ragindama visus  jungtis į bendrą ratą. Susirinkusius į šventę sveikino darželio direktorė, Radviliškio savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Judita Steponavičienė, svečiai iš Pakruojo bei Panevėžio darželių. Piešmokyklinių grupių „Drugelių“, „Ežiukų“, „Bitučių“ vaikai kartu su svečiais  pirmieji pradėjo žaisti tradicinius šventės ratelius ir žaidimus. Įsijungę visi šventės dalyviai, noriai demonstravo savo išmanumą tradicijų ir papročių žinojime bei mįslių įminime. Visi mokėsi  ratelyje „virti bulvienę“, žaidė žaidimus: Mikučiukas rugius sėjo‘‘, ,Pakulinis  maišas‘‘,  ,,Jojau, jojau aplink dvarą‘‘, lenktyniavo nešdami šaukštuose bulves, šokinėdami maišuose. Smagiai bešokant, bežaidžiant ir besilinksminant  lauže iškepė bulvės – tradicinis šios šventės patiekalas. Visi šventės dalyviai   sėdo čia pat kiemeliuose užkandžiauti. O jau tų bulvių skanumas nenusakomas, o pagardinus druskele ir sviesteliu, tai tiesiog palaima! Rudens oras jau nelepina šiluma, todėl visus maloniai šildė ne tik laužo žarijos, bet ir kvapni ir garuojanti  kmynų arbata, draugų šypsenos ir visų buvimas kartu.

Tokia šventė – puikiausia etnokultūros pamoka, gražios draugystės su socialiniais partneriais puoselėjimas, kuris tikrai išliks ilgam ir mažose vaikų širdelėse.

 

INTEGRUOTO SAUGAUS EISMO MĖNESIO RENGINIAI „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Rugsėjis „Žvaigždutėje“ paženklintas saugaus eismo renginiais, kuriuos išradingai įstaigoje organizuoja visos pedagogės, nes tai integruoto saugaus eismo mėnuo. Štai rugsėjo 26-osios rytą Šiaulių AVPK Radviliškio rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Milda Litvinaitė  atvyko  į ,,Giliukų‘‘ ir ,,Boružėlių‘‘ ugdytinių pramogą „Šviesoforas akį merkia“. Auklėtojos Daiva Malčiauskienė ir Gražina Legeckienė pareigūnei pristatė vaikučius, jų atliktus darbelius saugaus eismo mėnesio metu. Susitikimo su policijos komisariato darbuotoja  metu buvo kalbama apie saugų eismą, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje, kur galima saugiai žaisti. Pareigūnė pasakojo apie atšvaitų dėvėjimo svarbą, rodė kelio ženklus, su kuriais mažieji eismo dalyviai dažniausiai susiduria ir pasidžiaugė, kad didžioji dauguma vaikų jų reikšmes žinojo. Vaikai  žaidė žaidimus saugaus eismo tema, dainavo, deklamavo eilėraščius.  Taip pat mažiesiems buvo parodytas filmukas, priminta, kaip elgtis gatvėje, likus vieniems namuose ar išėjus į kiemą. Atsisveikindama pareigūnė palinkėjo vaikams būti atsargiems ir saugoti save bei kitus, bei padovanojo atminimo dovanėles ir užduotėles, kurias vaikučiai atsakingai atliko sugrįžę į namus.

O mažieji „Kiškučių“ grupės (auklėtoja Vaida Maraškaitė)  ir „Žirniukų“ grupės (auklėtoja Mildutė Juozaitienė)  vaikai taip pat rinkosi į pramogą „Šviesoforas akį merkia..“ lauke.  Su mažaisiais  eismo dalyviais susitiko personažai „Kiškutis“ ir „Šviesoforas“ bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dietistė R.Tamošiūnaitė. Vaikai kartu su „Šviesoforu“ pakartojo spalvų reikšmes, mokėsi teisingai pereiti gatvę. „Kiškutis“  pakvietė visus dalyvius pažaisti  nuotaikingus žaidimus ir kartu  pasimokyti   saugaus elgesio kelyje įgūdžių. Labiausiai vaikus pradžiugino R.Tamošiūnaitės dovanoti atšvaitukai. Čia pat jais pasipuošę vaikai pažadėjo, kad atšvaitukas bus jų draugas ir kasdien juos lydės į darželį.

 

SPORTO RENGINIAI „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Rugsėjis „Žvaigždutės“ darželyje prasidėjo sportinių renginių gausa. Visa įstaigos bendruomenė dalyvavo sporto šventėje „Judėk sveikai“,  saugaus eismo akcijoje „Rieda ratai rateliukai“ bei akcijoje „Apibėkime darželį“. Sporto šventė „Judėk sveikai“ organizuota įgyvendinant respublikinį projektą „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“, pagal 2016 metų veiklos planą. Sportinių renginių metu drauge ne tik linksmai mankštinomės Kiškio ir Varnos – (auklėtojų Rolandos Šilianskienės ir Jolantos Bučinskytės) pakviesti, bet, įsijungę į akciją „Apibėkime mokyklą“,  visi mažieji sportininkai apibėgo savo darželį. Sportinių renginių metu dalyviai pasiskirstė sportuoti į atskiras sekcijas: priešmokyklinukai lenktyniavo dviratukais ir paspirtukais, vyresnieji rungėsi linksmosiose estafetėse, jaunesnieji žaidė sportinius žaidimus. Visi sportininkai patyrė daug džiugių ir malonių akimirkų bei pajuto tikrą judėjimo džiaugsmą, nes šių sporto renginių bei švenčių tikslas ir buvo – stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinę ir psichinę sveikatą, propaguoti aktyvų gyvenimo būdą, ugdyti bendruomeniškumo jausmą.

 

SPORTO PRAMOGA  “KELIAUKIME SAUGIAI”


Integruotas saugaus eismo mėnuo Žvaigždutėje” jau įsibėgėjo savo renginiais ir edukacinėmis pramogomis. Štai šviečiant rudens saulei,  rugsėjo 20 d. rytą „Lapiukų“ ir „Viščiukų“ grupių auklėtojos  Birutė ir Jurga sukvietė vaikučius į pramogą „Keliaukime saugiai“. Vaikus aplankė neklaužada „Kiškis Piškis“ (auklėtojos padėjėja L.Bajorūnienė) ir trys šviesoforo spalvelės (auklėtojos Birutė Pocienė ir Jurga Bložienė, bei auklėtojos padėjėja Dijana Liukienė). Pramogos metu vaikai mokė „Kiškį“ eiti per perėją degant šviesoforui, priminė jo spalvų reikšmes, saugaus eismo taisykles, kelio ženklų pavadinimus. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus „Automobiliai ir šviesoforas“, „ Būk atsargus“. Renginio metu ugdytiniai kartu su personažais tobulino žinias apie saugų elgesį gatvėje, išanalizavo vaikų tinkamus ir netinkamus poelgius. Kiškis Piškis padėkojo už gerus patarimus  ir vaikus apdovanojo skaniais medaliais.

Pramoga vaikams suteikė ne tik džiugių emocijų, bet priminė mažiesiems eismo dalyviams saugaus elgesio gatvėje taisykles. Auklėtojos mokė vaikus ugdyti savisaugos jausmą, skatino,  kad vaikai būtų drausmingi, atidūs, atsargūs tiek gatvėje, tiek namuose.

 

VIKTORINA „BŪK SAUGUS“ DARŽELYJE


Rugsėjis dar tik įpusėjo, o lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ priešmokyklinių grupių vaikučiai jau tikrai gerai žino pagrindines saugaus elgesio gatvėje taisykles, ko reikia saugiai važiuojant dviratuku, bei kaip reikia bendrauti su nepažįstamaisiais.

Savo žinias bei gebėjimus vaikai pademonstravo dalyvaudami priešmokyklinių grupių viktorinoje ,,Būk saugus“. Čia atsiskleidė ne tik puikios vaikų žinios saugumo tema, bet ir geri  kompiuteriniai įgūdžiai, kurie darželyje tobulinami įvairių veiklų metu - juk ne veltui visos priešmokyklinės grupės aprūpintos interaktyviomis lentomis, nešiojamais kompiuteriais, vaikai naudojasi planšetiniais kompiuteriais. Viktorinoje ,,Būk saugus“ vaikai patobulino savo saugaus elgesio gatvėje žinias, mokėsi išsakyti savo nuomonę ir išklausyti draugo pasakojimą, dalinosi savo pastebėjimais ir patirtimi. Atlikdami kompiuterines užduotis poromis ar mažomis grupelėmis, vaikai kaupė patirtį, bendravo ir kartu lavino socialinius įgūdžius.

 

Šis renginys – dar vienas būdas, kaip  visapusiškai ir kokybiškai ugdyti vaiką jam įdomioje ir artimiausioje aplinkoje.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ UGDYTINIUS VĖL APLANKĖ POLICIJOS BIČIULIS AMSIUS


Rugsėjis – saugaus eismo mėnuo. Kai po vasaros suintensyvėja eismas keliuose, kai į darželius bei mokyklas  sugrįžta vaikai, labai svarbu pakartoti ir pagilinti saugaus eismo žinias ir patiems mažiesiems, todėl saulėtą rugsėjo 13-osios rytą lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikus aplankė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Aivaras Kardašius su policijos bičiuliu Amsiumi. Susitikimą „Amsius pataria gerai, reikia elgtis atsargiai“ organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jurga Minciuvienė, Rūta Mališkaitė ir socialinė pedagogė Nida Barauskienė,  įgyvendindamos vaikų  saugumo projektą „Augame saugūs“. Vaikai su pedagogais, ruošdamiesi šiam susitikimui, daug kalbėjo apie saugias eismo taisykles, žiūrėjo mokomuosius filmukus apie saugų eismą, apie policininkų draugą Amsių ir jo labai laukė ateinant į svečius. Susitikimo metu ugdytiniai kartu su Amsiumi žaismingai pasikartojo žinias apie saugų elgesį gatvėje, išanalizavo vaikų tinkamus ir netinkamus poelgius. Policijos pareigūnas Aivaras Kardašius mokė vaikus įsiklausyti į Amsiaus patarimus ir visada elgtis gatvėje atsargiai. Visi darželinukai tikrai pagilino žinias apie saugų elgesį gatvėje ir, žinoma. patyrė daug džiugių ir malonių akimirkų nuoširdžiai bendraudami su svečiais.

 

RUGSĖJIS SUKVIETĖ VISUS VAIKUČIUS Į ŽVAIGŽDUTĖS“  DARŽELĮ

Šviesų ir saulėtą rugsėjo pirmosios rytą visi darželio vaikučiai, nešini rudeninių gėlių puokštėmis,  tėveliai ir būrys auklėtojų bei jų padėjėjų  susirinko į šventiškai papuoštą lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ kiemą. Jau nuo pat vartelių visus pasitiko dvi žaismingai nusiteikusios mergaitės - Gudrutė ir Smalsutė (vyresniosios mokytojos Vaida Maraškaitė ir Mildutė Juozaitienė). Jos lydėjo visus į aikštelę, kur vyko graži, šypsenomis padabinta Rugsėjo 1-osios šventė. Šventės vedėjos  paskelbė Rugsėjo 1-osios pradžią ir suteikė žodį lopšelio-darželio direktorei Reginai Ivanauskaitei. Direktorė pasveikino visus susirinkusiuosius su naujų mokslo metų pradžia, palinkėjo daug gražių, įsimintinų ir prasmingų dienelių, visiems – dideliems ir mažiems, daug šypsenų, tarpusavio supratimo bei stiprios stiprios sveikatos. Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys džiaugėsi gražiu būriu jo mažųjų pagalbininkų, kurie giesmelėmis džiugina visus bažnyčioje ir linkėjo  tiesaus ir prasmingo kelio į žinių šalį. Savo apsilankymu visus nudžiugino LR Seimo narys, Radviliškio rajono garbės pilietis Vytautas Juozapaitis. Garbingas svečias linkėjo vaikučiams augti sveikiems, pedagogams būti kūrybingiems, o tėveliams pakantiems ir ištvermingiems. Prie sveikintojų prisijungė Radviliškio savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė. Ji savo ir rajono mero Antano Čepononio vardu sveikino susirinkusiuosius su Rugsėjo 1-ąja,   džiaugėsi gražiu būriu mažųjų radviliškiečių ir linkėjo visiems sėkmės. Gudrutė ir Smalsutė pakvietė visus į atsinaujinusias grupes, kur tęsėsi šventė, vyko susitikimai su senais ir naujais draugais bei grupių pedagogėmis. Šventinis šurmulys netilo dar ilgai.


Archyvas 2015 m.

 

ATRADIMŲ IR STEBUKLŲ DIENELĖ „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAMS


Šiltą liepos rytmetį  ore plaikstėsi nuo vėjo nešami spalvoti, trapūs muilo burbulai, kurie patraukė visų aplink esančių žvilgsnius. Šiuos užburiančius, ir gėrėtis kviečiančius muilo burbulus sukūrė lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ ugdytiniai su pedagogėmis Jurga Minciuviene, Birute Pociene ir Asta Vaitiekūnaite – tai naujų atradimų ir stebuklų dienelė „Žvaigždutės“ ugdytiniams.

Šios šventės metu vaikai siekė išpūsti didžiausią burbulą ir į padangę paleisti daugybę muilo burbulų. Vaikai kūrybinius sumanymus popieriaus lape įgyvendino pasinaudodami muilo burbulų spalvomis ir šiaudeliais. Daugiausia vaikučių emocijų  kėlė burbulų lenktynės, nors taip ir liko neaišku, kurio gi burbulas pakilo aukščiausiai, bet koks džiaugsmas sukurti stebuklą pačiam. Visi sutiks su mažaisiais ,,Žvaigždutė“ ugdytiniais, jog burbulų pūtimas nepaprastai smagus užsiėmimas, tačiau šią atradimų ir stebuklų dienelę vaikai sužinojo ir kitų svarbių dalykų apie muilo burbulus: kaip juos pasigaminti patiems, kaip jais piešti. Ir kokie jie svarbūs vaikučių lavinimui, juk tai puikūs kvėpavimo pratimai, lavinantys vaikų kalbą, regą ir žinomą kūrybiškumą.

 

Šią dieną džiaugsmo kupinos vaikų akys ilgai nardė po dangaus žydrynę, vis negalėdamos pažvelgti žemyn – juk tai sklandė jų pačių sukurti stebuklai.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIŲ TYRINĖJIMŲ DIENELĖ „VABALIUKŲ KARALYSTĖJE“


Pievoje žiūrėk po kojom:

Vabalėlių daug ropoja.

Didelių, ir dar mažyčių -

Neužminki jų netyčia.


Ištarus šiuos stebuklingus žodžius ,,Žvaigždutės“ darželio ugdytiniai turėjo galimybę nusikelti į nepaprastą ,,Vabaliukų karalystę“. Taip vadinosi liepos mėnesį šio darželio ugdytiniams  organizuota tyrinėjimų bei atradimų dienelė, kurios metu vaikus aplankė draugiškai ir linksmai nusiteikę personažai: Boružėlė ir Varlytė (auklėtojos Birutė Pocienė ir Jurga Minciuvienė). Vaikai daug stebėjo, tyrinėjo, lygino, aiškinosi vabalėlių gyvenimo paslaptis bei mokėsi juos saugoti, neskriausti.

Boružėlė ir Varlytė  labai greitai įgijo vaikučių pasitikėjimą, mokė vaikus tyrinėjimo paslapčių, kartu stebėjo sraigių lenktynes, ieškojo darbščiųjų skruzdėlyčių. Į pramogą buvo pakviesti ir šios įstaigos lopšelio vaikučiai, kurie kartu su vyresniais draugais tyrinėjo vabalų karalystę bei  žaidė įvairius lauko žaidimus. Visa tai vyko betarpiškai gamtoje, kur vaikai praleidžia didžiąją dalį dienos. Draugiška Boružėlė kvietė vaikus kartu nupiešti vasaros pievą, pilną įvairiausių vabaliukų. O išdykėlė Varlytė mokė vaikus drugelių gaudymo paslapčių. Visi vaikai buvo apdovanoti ,,Vabaliukų karalystės“ saldžiomis dovanėlėmis.

Šią saulėtą ir šiltą tyrinėjimų ir atradimų dieną  netrūko šokių, žaidimų, dainelių, o visa tai lydėjo vaikų juokas, šypsenos ir gražūs dienos įspūdžiai, o svarbiausia – išmokta saugoti ir gerbti gamtą, aplinką, kurioje gyveni.

 

„ŽAIGŽDUTĖS“ DARŽELINUKAI PRISIMINĖ LIAUDIES TRADICIJAS

 

„Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje įgyvendinamas etnokultūros projektas, puoselėjami lietuvių liaudies papročiai ir tradicijos, prisimenamos liaudiškos šventės. Todėl birželiui įsibėgėjus darželyje paminėta viena gražiausių vasaros švenčių – Joninės. Vaikai ir auklėtojos  šiai šventei ruošėsi iš anksto: laukuose ir pievose prisirinko gausybę žydinčių žolynų ir atsinešę juos į darželį. Drauge su tautodailininke, auklėtoja  Regina Martyšiene apžiūrinėjo žoleles, rūšiavo jas, susipažino su jų vaistinėmis ir mistinėmis jų savybėmis. Vyresniųjų grupių auklėtojos vaikams papasakojo apie Joninių nakties papročius ir tradicijas, o tada jau visi kibo į darbą – pynė vainikėlius. Lauko gėlių vainikais pasipuošė ir vaikai, ir auklėtojos. Kieme visi žaidė lietuvių liaudies ratelius ir žaidimus, dainavo dainas, o Sveikatingumo take prašė saulytės gražių ir linksmų dienelių. Nešini savo nusipintais vainikais vaikai iškeliavo į namus. Įdomiai  ir turiningai prabėgo dar viena vasaros diena darželyje, priminusi mūsų ugdytiniams senąsias lietuvių liaudies tradicijas.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIŲ PRAMOGOS IR GRŪDINIMOSI PROCEDŪROS LAUKE


Šiltą penktadienio rytą į darželį vaikai sugūžėjo nešini vandens šautuvais – smagiai nusiteikę vandens mūšiui. Auklėtojos Daiva Malčiauskienė (šarka) ir Jolanta Bučinskytė (kiškis) pakvietė visus į vandens ir sporto šventę  „Šlapia dienelė“. Jos metu vaikai ieškojo paslėptų vandens „bombų“, šaudė į taikinius vandens šautuvais, dalyvavo „šlapiose“ estafetėse - su kastuvėliais nešė vandens „bombas“, lenktyniavo pernešdami iš vandens kamuoliukus, patys mažiausieji baseinėliuose plukdė laivelius. Visi linksmai taškėsi su vandenuku. Aišku, vyko ypač smagus mūšis su vandens šautuvais. Visų nuotaika buvo ypatinga – juk ne kasdien galima taip smagiai pasilaistyti vandeniu su draugais. Pramogą užbaigėme "susprogdindami" visas vandens „bombas“ ir ištuštindami vandens šautuvus. O šventei pasibaigus, nors ir šlapi, tačiau labai laimingi, vaišinomės vaisiais ir sultimis. Sugrįžę į grupes, visi skubėjome persirengti tėvelių įdėtais sausais rūbeliais ir su draugais dalintis smagiais įspūdžiais po tokios emocionalios pramogos.

Tai puiki vaikų grūdinimo ir sveikatos stiprinimo priemonė, kuri visiems suteikė dar ir daug džiugos nuotaikos.

 

APLINKOTVARKOS AKCIJA ,,ŠVARU, SAUGU, GRAŽU“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


,,Ančiukų“ grupės pedagogės Aušra Aleknaitė ir Natalija Červonikova ir vasaros metu organi\uoja aplinkosaugines akcijas, kurių tikslas yra formuoti ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti natūralią, švarią aplinką, kurioje gyveni.

Štai birželio 16 d. vyko  akcija ,,Švaru, saugu, gražu“, kurioje dalyvavo visa įstaigos bendruomenė. Linksmai ir darbingai nusiteikę visi tvarkė ir grąžino darželio teritoriją: vieni ravėjo gėlynus, pureno ir puoselėjo ,,Močiutės sodelį“, kiti šlavė pavėsinių teritoriją, takelius, grėbė šiukšles,  rinko sausas šakeles, nukritusius žiedelius. Nors mūsų darželio  teritorija labai prižiūrima ir puoselėjama, bet visiems tikrai buvo ką veikti. Baigę akciją, pasigerėjome savo darbo  rezultatais - ypatinga tvarka ir švara.

 

Tokios akcijos  padeda vaikams suvokti, kad labai svarbu ne tik nešiukšlinti, bet ir  patiems  tvarkytis,  rūpintis švara ir grožiu.     O tada  visiems tikrai bus smagu ir gera gyventi gražioje, švarioje aplinkoje.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ PAMĖGO KELIAUTI KARTU

 

Mūsų darželio visa bendruomenė mokslo metus užbaigė jau tapusia gražia tradicija – dar viena turininga kelione ir pabuvimu kartu išvykus. Šį kartą aplankėme pietinę Lietuvą – Birštoną, Merkinę, Druskininkus. Birštone aplankėme Vytauto Didžiojo paminklą, įkopėme  į piliakalnį, grožėjomės upių tėvu Nemunu, pabuvojome miesto centre, ragavome mineralinio vandens tiesiai iš biuvetėse trykštančio šaltinio, išbandėme Kneipo sveikatingumo taką, aplankėme šv. Antano bažnyčią, kvėpavome mineralų prisotintu vandens garinimo bokšto oru. Merkinėje mūsų tikslas buvo - žymioji  Merkinės piramidė, šiltas pabendravimas su jos šeimininku Povilu. Druskininkai mus pasitiko lietumi, tačiau tai mūsų neišgąsdino. Išbandėme naująjį lynų kelią ir jau turistų pamėgtas gondolas, pasigrožėjome miesto vaizdu nuo Sniego arenos iš viršaus, žavėjomės miesto tvarka ir spalvingais gėlynais. Grįždamos stabtelėjome prie Kauno marių. Nors oras tą dieną nelepino, mūsų nuotaikos tai nesugadino. Buvo smagu ir gera ne tik nuo patirtų įspūdžių, bet ir nuo šilto ir draugiško kolektyvo pabuvimo drauge – juk tai taip suartina visą bendruomenę.

 

IR VASARĄ „ŽVAIGŽDUTĖJE“  LABAI ĮDOMU

 

Jau įsibėgėjo birželis. Daugeliui darželio ugdytinių prasidėjo vasaros atostogos, na o tiems, kurie dar  jų laukia, veiklos ir pramogų darželyje tikrai netrūksta, tik jos dabar persikėlė į kitas edukacines erdves, kurias sukuria išradingos pedagogės. Vaikai stato smėlio pilis, daug sportuoja, piešia, kuria mandalas,  koliažus. Nepamirštas mūsų ekologinis projektas „Močiutės sodelis“. Sodelyje jau sudygo jurginai ir vaikų sėtos daržovės bei vaistiniai augalai. Augalėlius reikia prižiūrėti. Labai trūksta drėgmės, todėl mažieji daržininkai dažnai juos palaisto, nuravi. Ugdytiniai jau papuošė savo aikšteles pačių nupintomis mandalomis, nupieštais kolektyviniais piešiniais. Mūsų mažieji iš „Meškučių“ ir „Šuniukų“ grupių  daug laiko praleidžia lauke stebėdami, konstruodami,  bėgiodami, pūsdami muilo burbulus, mėtydami spalvotus kamuoliukus. O kai už lango barbena lietutis, vaikai edukacinių aplinkų miestelyje konstruoja, kuria mozaikas, mandalas darželio patalpose. Įdomios ir besikeičiančios veiklos tikrai netrūksta, nes mažuosius ugdo labai išradingos ir kūrybingos pedagogės, o joms talkina puikios ir išmanios auklėtojų padėjėjos. Vasarą „Žvaigždutėje“ tikrai linksma ir labai įdomu – tai vaikams naujų potyrių, bandymų, ieškojimų bei atradimų metas, kai kiekvienas vaikas kasdien atranda naujas, pedagogų paruoštas  kūrybines erdves, išbando kitas galimybes sužinoti, patirti, išmokti.

 

VAIKŲ GYNIMO DIENA „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Birželio pirmą, Vaikų gynimo dieną, visus ateinančius į darželį vaikučius pasitiko graži, vaikiška muzika bei dvi linksmos boružėlės, apdovanojo linksmomis saulytėmis  ir pasveikino su švente jau prie darželio vartų. Šventiškai prasidėjusi diena siurprizų negailėjo ir vėliau. Visi vaikai pabuvojo sferinio kino palapinėje ir žiūrėjo edukacinį filmą apie augalų gyvenimą. Vyresnieji  dalyvavo viktorinoje ir  pademonstravo savo žinias apie augalus. Lauke  boružėlės visus kvietė pakeliauti labirintu, pasivaišinti vaisiais, atsigerti sulčių ir drauge linksmai pažaisti. Smagu buvo leisti ir gaudyti muilo burbulus, piešti spalvotomis kreidelėmis ant asfalto arba nuotaikingai pašokti skambant muzikai. Šventė  tęsėsi ir grupėse, kur vaikai galėjo realizuoti savo šventinius sumanymus. Nors vasara atostogų metas, lankantiems darželį tikrai nenuobodu. Nuotaikingai ir šventiškai prasidėjusi vasara kasdien vaikams pateiks ir daugiau smagių siurprizų.

 

PRIEŠMOKYKLINUKAI  ATSISVEIKINO SU DARŽELIU

 

Darželio priešmokyklinėse „Ežiukų“, „Bitučių“ ir „Drugelių“ grupėse nuaidėjo tradicinė atsisveikinimo su darželiu šventė. Į mokyklą išleidžiamas didelis būrys vaikučių. Visos grupės parengė atsisveikinimo koncertus, kuriuose savo dainelėmis ir šokiais dėkojo juos auklėjusioms pedagogėms, tėveliams ir visiems darželio darbuotojams. Labai nuoširdžiai  vaikučius pasveikino  ir sėkmės mokykloje palinkėjo  lopšelio-darželio direktorė R.Ivanauskaitė ir vyresniųjų „Žirniukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai. Antroji šventės dalis – tėvelių dovana vaikams. „Ežiukų“ grupė lankėsi „Skėmių traktieriuje“, kur dalyvavo edukacinėje programoje  -  meduolių kepime. „Bitučių“ vaikus aplankė Kempiniukas ir klounas ir kartu  žaidė, leido muilo burbulus, o „Drugelių“ ugdytiniai pramogavo žaidimų kambaryje „Straksius“. Visiems būsimiems pirmokams linkime saugios, sveikos ir džiaugsmingos vasaros, o  rugsėjį sėkmingai žengti į mokyklėlę mokslo ir žinių keliu.


MAŽOJI OLIMPIADA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Gegužės 23 dieną darželyje „Žvaigždutė“ vyko  mažoji olimpiada, sukvietusi visus ugdytinius, tėvelius ir socialinius partnerius į vieną būrį.  Jau iš pat ryto darželio kieme mirgėjo spalvingi balionai ir vėjo malūnėliai, grojo smagi vaikiška muzika, kviečianti visus į sporto šventę. Visus susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino darželio direktorė Regina Ivanauskaitė,  savo sportinę programą parodė karate būrelio, vadovaujamo A.Masalskio, mažieji sportininkai. Pasakų personažai: kiškis Grietuolis, mokytoja metodininkė J.Bučinskytė, ir šarka Šnekuolė, mokytoja metodininkė R.Šilianskienė. pakvietė mažuosius pasimankštinti, o tada jau prasidėjo tikrosios varžybos. Patys mažiausieji žaidė „Žaidimų stotelėje“, vyresni „Džiaugsmo šalyje“ ir estafetėse, priešmokyklinukai – „Krepšinio ir Futboliuko šalyse“ bei paspirtukų varžybose. Buvo daug džiaugsmo ir teigiamų  emocijų.O svarbiausia, kad visus lydėjo didelė paskata draugiškai varžytis, kilniai elgtis su bendraamžiais ir suaugusiais, buvo ugdoma valia ir atkaklumas. Ši sporto šventė – tai vienas iš projekto „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“ renginių. Mažoji olimpiada užbaigta vyresniųjų grupių sportiniu šokiu „Vaivorykštė“ ir visų komandų apdovanojimu – juk nugalėjo draugystė.

 

 

MAŽOJI „ŽVAIGŽDUTĖS“ SKAITOVĖ BIBLIOTEKOS RENGINYJE


Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko jau tradicine tapusi akcija „Sustabdyta minutė – knygai“. Šiais metais ji skirta Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti. Renginio metu buvo skaitomos V.Šekspyro kūrinių ištraukos. Antrus metus iš eilės skaitymuose dalyvavo ir „Žvaigždutės“ darželio ugdytiniai. Šiemet priešmokyklinės „Drugelių“ grupės skaitovė Ugnė Špakauskaitė, kurią parengė mokytoja metodininkė Rimutė Mateliūnienė,  skaitė ištrauką iš dramos „Makbetas“. Žiūrovus sužavėjo Upės drąsa ir nepriekaištinga tartis. Mažiausioji skaitovė buvo įvertinta dovanėle ir palaikančiais žiūrovų plojimais.

Sveikiname mažąją skaitovę Upę ir didžiuojamės ja!

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ UGDYTINIŲ DAILĖS DARBŲ PARODA SEIME

 

Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ vaikų dailės darbų paroda ,,Saugus vaikas - laimingas vaikas“ visą gegužės mėnesį eksponuojama LR Seime. Išmanių ir kūrybingų pedagogų dėka lopšelyje-darželyje didelis dėmesys skiriamas dailės raiškos priemonių įvairovei, suteikiama vaikams neišsemiamų galimybių kurti, ieškoti, atrasti, lavinti pojūčius per spalvas ir formas. O kadangi „Žvaigždutėje“ įgyvendinamas ir vaikų saugumo projektas „Augame saugūs“, kurio metu skiriama daug dėmesio vaikų saugumo įgūdžių ugdymui, tai ugdytinių dailės darbų paroda ,,Saugus vaikas - laimingas vaikas“  yra kaip pristatymas, ką vaikai patyrė,  sužinojo, išsiaiškino projekto „Augame saugūs“ metu, tiesiog - kaip išmoko  augti saugūs. Šios parodos  globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis.

 

DARŽELINUKAI  SVEIKINO  MAMYTES

 

Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Juk mamų  širdžių ir rankų šiluma kuria žemėje gėrį ir grožį, nuo kurio prasideda kelias į tai, kas esame ir kuo būsime. Šios šventės  išvakarėse savo brangiausius žmones sveikino ir mūsų darželio vaikučiai. Jau ryte  džiugiai nuteikė šventiškai papuoštas darželio kiemas, o vakarop mamos rinkosi į grupes, kur jų laukė Mamyčių šventė - vaikai joms deklamavo, dainavo ir šoko, sakė pačius gražiausius žodžius, teikė dovanėles. Kiekviena mama buvo apdovanota vaikučių rankomis pagamintomis dovanėlėmis,  į kurias mažieji įdėjo daug savo širdelių šilumos ir meilės. Kiekvieną grupę aplankė graži gerumo dvasia, sušildžiusi mažus ir  didelius –jautriai palietusi kiekvieno širdį.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“     DARŽELINUKAI -  AVANGARDINIO   MENO  FESTIVALYJE

 

Balandžio 29 d, Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko respublikinis  avangardinio meno festivalis „Aš kitoks“. Jame kartu su Radviliškio, Šiaulių, Telšių, Joniškio, Plungės rajonų ir Palangos miesto  mokyklų mokiniais dalyvavo ir mūsų darželio komanda. Šis festivalis – tai 10 kartą vykstantis netradicinių rūbų kolekcijas, šiuolaikinių šokių kompozicijas, avangardinius mini spektaklius pristatantis renginys. Darželio „Boružėlių“, „Ančiukų“. „Žirniukų“ ir „Ežiukų“ grupių atstovės, kurias kartu su tėveliais paruošė ir į renginį lydėjo pedagogės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė, buvo pačios mažiausios ir dalyvavo avangardinės mados kategorijoje. Jų kolekcija vadinosi „Gėlių simfonija“. Mažosios  manekenės sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Mergaičių pasirodymas buvo įvertintas Padėka ir asmeninėmis dovanėlėmis. Dalyvavimas tokiuose renginiuose nuo mažens moko vaikus  tinkamo elgesio, estetikos, sceninės kultūros ir, žinoma, suteikia mažiesiems pasitikėjimą savimi bei daug  džiaugsmo akimirkų.


 

RADVILIŠKIO LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽVAIGŽDUTĖ“

VAIKŲ DAILĖS DARBŲ PARODA

„SAUGUS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS“

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vaikas – svarbiausias asmuo. Jam sudarytos puikios sąlygos veikti, kurti, pajausti, patirti, atrasti, tobulėti, išreikšti save. Jis priimamas kaip asmenybė, garantuojamos jo teisės ir galimybės augti sveiku, jaustis saugiu, būti mylimu.

Lopšelyje-darželyje didelis dėmesys skiriamas dailės raiškos priemonių įvairovei, juk piešimas yra viena iš mėgstamiausių vaiko saviraiškos formų. Edukacinių išvykų, žaidimų, akcijų, įvairių renginių metu įgyti potyriai, įspūdžiai, išgyvenimai išreiškiami piešiant, tapant, aplikuojant ar taikant kitas dailės technikas, suteikiama vaikams neišsemiamų galimybių kurti, ieškoti, atrasti, lavinti pojūčius per spalvas, formas. Džiugu, kai lopšelio-darželio vidines erdves, interjerą puošia vaikų piešiniai, kai organizuojamos vaikų kūrybinių darbų parodos ne tik įstaigoje, bet ir mieste, šalyje.

„Žvaigždutėje“ saugaus vaiko elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas yra sistemingas, integralus, nuoseklus procesas, kuris siejasi su visomis ugdomomis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko kompetencijomis. Nuo vaiko emocinio ir psichologinio saugumo įstaigoje, visuomenėje ar šeimoje priklauso jo socialinis, intelektinisvystymasis. Siekiant sužadinti vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą, laikytis saugaus elgesio taisyklių gatvėje, prie vandens, kasdieninėje aplinkoje, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose gaisro, nelaimingo atsitikimo metu, paaiškinti, kaip saugiai elgtis namie ar visuomenėje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ įgyvendinamas vaikų saugumo projektas „Augame saugūs“.

Todėl ši lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ ugdytinių dailės darbų paroda „Saugus vaikas – laimingas vaikas“ yra pristatoma, ką vaikai patyrė, sužinojo, išsiaiškino projekto „Augame saugūs“ metu, tiesiog – kaip išmoko augti saugūs.


Parodos globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys profesorius Vytautas Juozapaitis.


 

„ŽVAIGŽDUTĖS“   JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI  TARP GERIAUSIŲ RESPUBLIKOJE

 

Balandžio mėnesį vyko respublikinis „Stilizuoto paukščio lizdo 2016“ konkursas, kurį organizavo Generalinė miškų urėdija. Konkursui savo darbą pateikė ir mūsų darželio jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai, vadovaujami mokytojos metodininkės Rolandos Šilianskienės. Jų darbas Radviliškio miškų urėdijoje buvo išrinktas gražiausiu. Balandžio 28 dieną būrelio vadovė su ugdytine   Simona Poškute vyko į  Generalinės miškų urėdijos organizuojamą baigiamąjį konkurso renginį Sudervėje. Ten suvažiavo patys geriausi jaunieji miško bičiuliai iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, kad mūsų mažieji pasiekė tokių puikių rezultatų, dalyvauja respublikiniuose renginiuose ir gali pasimokyti bei dalintis patirtimi su kitais   šalies jaunaisiais miškų mylėtojais.


 

ŽVAIGŽDUTĖS“ JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI – ŠALIES MOKINIŲ KONFERENCIJOS DALYVIAI

 

„Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje nuo 2015 metų rugsėjo veikia Jaunųjų miško bičiulių būrelis „Drevinukas“. Šio būrelio vaikai mokosi tyrinėti gyvąją ir negyvąją gamtą, vykdyti ilgalaikius stebėjimus, supažįsta su gamtosauginėmis problemomis. Pedagogai skatina vaikus puoselėti aplinką, mišką, saugoti ir globoti paukščius bei žvėrelius, moko vykdyti stebėjimus ir tyrinėjimus mieste, parke, miške bei ugdo vaikų  gebėjimą tvarkyti aplinką, mišką, parką. Apie savo veiklą bei patirtus įspūdžius miške „Žvaigždutės“  jaunieji miško bičiuliai dalinosi su respublikos moksleiviais – jaunaisiais miško bičiuliais. Ugdytiniai Ugnius Petrauskas ir Normantas Matonis skaitė pranešimą „Ir aš myliu mišką“ Lietuvos pradinių klasių mokinių konferencijoje „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“. Jaunieji miškininkiukai, nors ir buvo patys mažiausi, visai drąsiai pasakojo apie nuveiktus darbus ir šauniai pasirodė pristatydami savo veiklą, o tai puikus darbo įvertinimas ir juos parengusios pedagogės Rolandos Šilianskienės. Sveikiname Ugnių Petrauską ir Normantą Matonį už puikų pranešimą respublikiniame renginyje!


 

JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI  TVARKĖ MIESTO POILSIO VIETAS

 

„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės vaikai - jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai su vadovė, mokytoja metodininkė Rolanda Šilianskiene organizavo pavasarinę tvarkos akciją ir visi keliavo tvarkyti miesto gyventojų pamėgtų poilsio vietų, kad visiems būtų smagu ir gera ilsėtis švarioje aplinkoje. Tikimės, kad toks vaikų ryžtas sutvarkyti aplinką nuo šiukšlių bus graži paskata visiems ne tik  gyventi švariau, bet ir ir elgtis sąmoningiau – nemėtyti šiukšlių, neteršti aplinkos, kurioje gyvename.

 

KALBOS BIČIULIŲ BŪRELIO AKCIJA  „GELBĖKIME KNYGELES“

 

Balandžio 11 dienos rytą visus lopšelio – darželio vaikus aplankė įdomi „Žirniukų“ grupės ugdytinių komanda, pasipuošusi gydytojų apranga, krepšelyje nešina klijais, popieriumi, lipnia juostele ir žirklėmis. Mažieji žirniukai kvietė visus dalyvauti akcijoje ir „sugydyti“ suplyšusias knygeles. Tos akcijos tikslas – ugdyti ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų pagarbą knygelėms ir gebėjimą prikelti jas antram gyvenimui. Apsilankę pas lopšelinukus, vaikai surinko suplyšusias knygeles ir parsinešė jas į savo grupę „gydymui“, o vėliau jas gražino. Akcijoje dalyvavo visų darželio grupių vaikai. Ši graži veikla pravesta  lopšelio-darželio „Žirniukų“ grupės vyresniųjų auklėtojų Mildutės Juozaitienės ir Audronės Norkienės bei jų ugdytinių iniciatyva.

 

ŠALIES PEDAGOGAI RINKOSI Į  METODŲ MUGĘ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Balandžio 12 dieną lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko šalies ikimokyklinio, priešmokyklinio ir specialiojo ugdymo pedagogų Metodų mugė „Švari aplinka, sveikas vaikas  - sveikos visuomenės pagrindas“. Šio renginio tikslas –skleisti pedagogines, metodines naujoves bei dalintis gerąja  pedagogine darbo patirtimi ir idėjomis šalies mastu. Į Metodų mugę atvyko gausus būrys pedagogų iš Radviliškio, Telšių, Vilniaus, Šiaulių, Tauragės, Pakruojo, Pasvalio ir Panevėžio  rajonų -  iš viso susirinko net 85 pedagogai. Metodų mugės metu vyko ir šalies pedagogų  metodinių priemonių paroda  „Kuriame vaikams“. Į šią parodą buvo atvežtos net 97 pačių pedagpogų sukurtos metodinės priemonės, kurios papildo ugdomąjį procesą ir padeda pedagogui pasiekti geresnių darbo rezultatų. Visus dalyvius pasveikino sportiškai nusiteikę darželio karate būrelio nariai, vadovaujami vadovo Arūno Masalskio. Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės  Švietimo skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė,  „Sveikatos želmenėlių“ asociacijos prezidentė Danutė Jakučiūnienė bei  lopšelio – darželio direktorė Regina Ivanauskaitė.  Radviliškio VSB direktorė Justina Kvietelaitienė pristatė pranešimą  „Sveikas vaikas – sveika visuomenė“. Atvirą praktinę veiklą „Pirštuko Mikliuko pasakos“ pristatė  lopšelio – darželio logopedė Irma Simonavičienė. „Kuriame vaikams“ metodinių priemonių pristatymas vyko kartu ir dalinantis gerąja darbo patirtimi. Jų gausa ir įvairovė parodė, kokios svarbios yra pačių sukurtos, savo ugdytiniams  pritaikytos priemonėms ir kaip jos reikalingos beldžiantis į kiekvieno vaiko širdelę. Bendradarbiavimo partneriai -  Tauragės lopšelio-darželio „Kodėlčius“ direktorė Lina Kymantienė ir meninio ugdymo mokytoja metodininkė Daiva Neverovienė skaitė pranešimą apie  savo gerąją darbo patirtį. Ugdomosios veiklos sėkmės istorijomis organizuojant aplinkosauginius, sveikatinimo projektus įstaigoje pasidalino „Žvaigždutės“ darželio auklėtojos: Rolanda Šilianskienė, Jolanta Bučinskytė, Natalija Červonikova, Daiva Malčiauskienė, Jurga Bložienė, Jurga Minciuvienė, logopedė Vilija Norkuvienė ir specialioji pedagogė Nida  Barauskienė. Metodų mugės metu vyko turininga pranešėjų, pristačiusiųjų priemones,  ir klausytojų diskusija bei renginio šiltas  apibendrinimas.

Ši Metodų mugė – tai idėjų bankas, kaip galima paįvairinti savo darbą, labiau sudominti vaiką – tiesiog optimizuoti visą ugdymo procesą. Smagu, kad po renginio visi skirstėsi džiugiai nusiteikę,  su pakilia nuotaika – atradę draugų, išgirdę  kažką naujo ir jau numatę,  ką iš Mugės išsineš bei nesunkiai pritaikys  savo praktinėje veikloje.

Direktorė Regina Ivanauskaitė

 

„VIŠČIUKŲ“ GRUPĖS AKCIJA „ĮDĖK Į SKRYNELĘ NAUJĄ KNYGELĘ“

 

„Viščiukų“ grupėje vyko akcija „Įdėk į skrynelę naują knygelę“. Ją organizavo vyresnioji auklėtoja Valerijos Jarašūnienė ir auklėtoja Jurga Bložienė. Jau  pirmadienio rytą Visažinė Pelėda (auklėtoja Jurga Bložienė) kartu su pasipuošusiais „viščiukais“ aplankė visas darželio grupes ir pakvietė dalyvauti prasmingoje akcijoje „Įdėk į skrynelę naują knygelę“, skirtoje Tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti. Akcijos tikslas – skatinti domėtis knygelių pasauliu, jų iliustracijomis, kalba bei mokyti vaikus dalintis knygelėmis. Visų darželio grupių vaikai atsinešė į grupes savo pamėgtų knygelių, dalinosi jomis su savo draugais. Auklėtojos vaikus  mokė pagarbaus elgesio su knygomis. Ugdytiniai išgirdo gausybę naujų pasakų, nuotaikingų istorijų, skambių eilėraštukų. Akcijos metu buvo atnaujinti ir grupių bibliotekėlių fondai. Savaitės pabaigoje organizatoriai visų grupių vaikus apdovanojo Padėkomis. Tai prasminga ir graži akcija, kuri nepaliko abejingų nei vaikų, nei pedagogų, nei tėvelių.


 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ APLINKOSAUGINĖ AKCIJA PRIE MIESTO TVENKINIO


Pavasariui įsibėgėjant lopšelio-darželio bendruomenė jau pradėjo akcijų „Darom“ maratoną. Štai  „Giliukų“ grupės auklėtojos, aplinkosauginio projekto „Kad žemelė neliūdėtų“ vadovės Daiva Malčiauskienė  ir Jurga Bložienė kartu su savo ugdytiniais organizavo aplinkosauginę akciją „Kad žemelė neliūdėtų“. Akcijos dalyviai vyko prie Eibariškių mikrorajono vandens telkinio.  Šio renginio tikslas – siekti, kad vaikai saugotų ir tausotų gamtą, ją švarintų bei mokytųsi rūšiuoti šiukšles. Gražų balandžio 7 rytą visi patraukė iš anksto numatytu maršrutu. Nukeliavę prie tvenkinio, mažieji, kaip tikri sveikuoliai,  nubėgo masinio bėgimo „Aš bėgu – 2016“ trasą, pailsėjo ir kibo į aplinkos tvarkymo darbus. Vandens telkinio pakrantėse rinko ir rūšiavo šiukšles į atliekoms skirtus maišus. Vėliau maišus išmetė į stiklui, plastmasei ir popieriaus  atliekoms skirtus konteinerius. Šį akcija – puiki proga mokyti vaikus sveikai gyventi, atsakingai elgtis prie vandens telkinio, saugoti aplinką, kurioje visiems būtų malonu poilsiauti bei skatinti  pastebėti, rinkti ir rūšiuoti šiukšles. Visi grįžo puikiai nusiteikę, nes atliko kilnų darbą tvarkant visų mūsų lankomos  poilsio vietos aplinką.

Tokios akcijos – tai puiki pamoka, kad suprastume, jog tik visi kartu galime padaryti, kad žemelė neliūdėtų, o aplinkosauginis ugdymas nuo mažens tikrai brandina ekologiškai atsakingą asmenybę.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ DALYVAVO

MASINIAME BĖGIME „AŠ BĖGU – 2016“


Balandžio 7 dieną lopšelyje – darželyje“Žvaigždutė“ vyko sveikatinimo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Ji vykdoma Respublikinės ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ iniciatyva. Akcijos tikslas – populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu, formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui drauge bei suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai. Bėgime dalyvavo visos mūsų darželio grupės ir įstaigos darbuotojai. Masinio bėgimo dalyvius  gerai nuteikė puikus pavasario oras ir buvimas gausiame būryje. Susirinkę darželio aikštyne, visi bėgikai padarė apšilimo mankštą, skandavo kiekvienos grupės šūkius ir nusiteikė masiniam bėgimui. Pirmi startavo mažiausieji, po jų – vyresnieji. Gerai nusiteikę, su šypsena veide finišavo visi dalyviai. Nugalėtojų išskirtų nebuvo - nugalėjo puiki nuotaika, o visų bėgikų skruostai pasipuošė sveiku raudoniu. Tikimės, kad ši graži tradicija taps tradiciniu pavasariniu sveikatingumo renginiu.

 

ŠV. VELYKŲ ŠVENTĖ „VELYKŲ BOBUTE, DUOK MAN MARGUTĮ“

LOPŠELYJE – DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“

 

Kovo 29 dieną lopšelio – darželio „Žvaigždutė “ įvairiaspalviais margučiais pasidabinusioje beržų alėjoje vyko tradicinė Šv. Velykų šventė „Velykų bobute, duok man margutį“. Šventę organizavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtoja metodininkė Regina Martyšienė, vyresnioji auklėtoja Vaida Maraškaitė ir meninio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė Solovjova. Organizatorių tikslas - supažindinti ugdytinius, pedagogus, tėvelius su senovės lietuvių liaudies Šv. Velykų šventės papročiais bei tradicijomis.

Visus šventės dalyvius - vaikučius, tėvelius ir pedagogus su atkeliavusiu pavasarėliu ir Šv. Velykomis sveikino Kiškutis (vyresnioji auklėtoja Vaida Maraškaitė). Jis vaikams priminė pavasario šauklių – paukščių balsus, pamėgdžiojo paukštelių giesmeles, o vaikai dainavo nuotaikingas daineles ir deklamavo eilėraštukus apie pavasarėlį. Kol Kiškutis su vaikais linksminosi, atkeliavo Velykė (auklėtoja metodininkė Regina Martyšienė), pasipuošusi nuostabiais pavasario žiedais, nešina pilnu krepšeliu margučių. Velykė visus pasveikino su švente, palinkėjo būti sveikiems, stipriems ir tokiems gražiems kaip margučiai bei supažindino vaikus su Velykų simbolio – margučio reikšme Šv.Velykų šventei. Margutis simbolizuoja gyvenimo atsinaujinimą. Marginti kiaušinius Lietuvoje senas paprotys. Kiaušinius dažydavo įvairiomis spalvomis, ir jos kiekviena kažką reiškia. Raudona - gyvybę, vaisingumą, džiaugsmą, žalia - gamtą, jos žalumą, mėlyna - dangų, žydrynę, o juoda - žemelę.

Visi šventės dalyviai kartu su Kiškučiu ir Velyke mįnė mįsles, žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus: „Zuikelis“, „Nešu nešu kiaušinį“, „Sveiks, gyvs“ ir lietuvių liaudies ratelį „Žilvitis“ bei rideno pievutėje lizdeliuose surastus ir nuostabiausiais raštais išpuoštus margučius.

Bendraujant su Velyke ir Kiškučiu lopšelio – darželio vaikai ne vie tik sužinojo apie Šv. Velykų šventės papročius ir tradicijas, bet ir patyrė bendravimo džiaugsmą bei daug teigiamų emocijų.

 

TEATRO   ŠVENTĖ „PASAKŲ PALAUKĖ“

 

Kovo 30 dieną lopšelio - darželio dramos būrelio „Drugelių teatriukas“ nariai, vadovaujami mokytojos metodininkės Rimos Mateliūnienės ir vyresniosios mokytojos Nomedos Gulbinienės, sukvietė darželio vaikus į teatro šventę, skirtą Tarptautinei teatro dienai paminėti „Pasakų palaukė“. Teatro šventę pradėjo smalsuolė Varna, supažindinusi žiūrovus su šio renginio repertuaru. Darželinukai stebėjo du spektaklius: pačių organizatorių pasakėlę „Pelytė Pypsė“ ir „Žirniukų“ grupės „Kalbos bičiulių“ būrelio, vadovaujamo vyresniųjų mokytojų Mildutės Juozaitienės ir Audronės Norkienės, pasakėlę pagal poetės Z.Gaižauskaitės eiles „Ožka melagė“. Šios šventės tikslas buvo dalintis savo teatrinės raiškos patirtimi su lopšelio – darželio vaikais bei pajusti vaidybos džiaugsmą. Visi ugdytiniai stebėjo spektakliukus su dideliu susidomėjimu, netrūko teigiamų ir džiugių emocijų, o mažiesiems aktoriams  buvo galimybė ugdyti pasitikėjimą savimi ir teigiamo savęs vertinimo nuostatas. Šventės pabaigoje mažieji aktoriai buvo apdovanoti garsiais plojimais ir saldžiomis dovanėlėmis.


„ŽVAIGŽDUTĖS“ GERUMO AKCIJA PASIEKĖ VISUS RAJONO MAŽUOSIUS


„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio bendruomenė atjautos, gerumo moko ne tik savo įstaigos mažuosius, bet ir gerumo ugnele dalinasi su visais rajono vaikais. Todėl kovo 22 d., artėjant šv. Velykoms, gražus ir prasmingas lopšelio - darželio renginys persikėlė į Radviliškio Kultūros centrą. Čia rajono daugiavaikėms šeimoms, kurių vaikai nelanko darželių, buvo organizuojama gerumo akcija „Velykų belaukiant“. Šio gražaus ir prasmingo renginio idėjos autorius ir rėmėjas - Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis. Būtent jam kilo mintis atkreipti dėmesį ir suteikti šv. Velykų laukimo džiaugsmą tiems Radviliškio rajono vaikams, kurie neturi galimybės lankyti švietimo įstaigos, pasidalinti  artėjančių švenčių laukimo džiaugsmu su bendraamžiais. „Žvaigždutės“ bendruomenė labai noriai palaikė šią iniciatyvą ir nusprendė sukviesti visus rajono daugiavaikių šeimų vaikus pabūti drauge, dalyvauti įvairiose veiklose: sportuoti, žaisti, lipdyti, piešti, pinti, vyti  kartu, o po to pasižiūrėti darželiečių koncertą „Vaikai vaikams“. Atvykusius iš atokiausių rajono kampelių vaikučius ir juos lydinčius tėvelius, seniūnijų darbuotojus pasitiko gausi edukacinė programa, paruošta lopšelio - darželio darbuotojų. Edukacinėse erdvėse tautodailininkė Regina Martyšienė mokė pinti ir rišti tautines apyrankes ir juostas, auklėtoja Daiva Malčiauskienė kvietė išbandyti sūrios ir spalvingos tešlos galimybes, logopedė  Irma Simonavičienė kartu su vaikais žaidė pirštukų žaidimus taip lavindama ir vaikų kalbą, auklėtoja Audronė Norkienė su mažaisiais  lankstė popieriaus darbelius, auklėtojos Vaida Maraškaitė ir Aušra Aleknaitė mokė lietuvių liaudies žaidimų,  ratelių, o  auklėtojos Rolanda Šilianskienė ir Jolanta  Bučinskytė  kvietė visus  žaisti sportinius žaidimus, auklėtoja  Asta Vaitekūnaitė su vaikais piešė ir tapė. Antrą šventės dalį pradėjo lopšelio – darželio direktorė Regina Ivanauskaitė. Ji pasveikino visus susirinkusius artėjančių švenčių proga. Audio įrašo pagalba nuskambėjo  gražiausi  sveikinimai ir  nuo gerbiamo LR  Seimo nario, profesoriaus Vytauto Juozapaičio. Su artėjančiomis šventėmis visus susirinkusius pasveikino ir gražia iniciatyva pasidžiaugė Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.  Šventinį koncertą vedė Kiškutė ir Velykų bobutė. ,,Drugelių‘‘ grupės teatriukas, vadovaujamas auklėtojos Rimos Mateliūnienės parodė spektaklį „Pelytė Pypsė“.  Šokių studijos „Pagrandukas“ (vadovė Valerija Jurgauskienė) vaikai linksmai ir nuotaikingai šoko, dainavo mažojo bažnytinio  choriuko dainininkai, o jiems  akompanavo Dovilė Pranaitytė. Dainavo ir deklamavo visų vyresniųjų grupių vaikai. Velykų bobutė mažiesiems šventės dalyviams minė mįslęs, o pastarieji, jau įsidrąsinę, noriai lipo ant scenos su savo atsakymais ir pačių sukurtais eilėraščiais ir už tai gavo velykinių dovanėlių. Koncertui pasibaigus vaikų laukė pilna pintinė šokoladinių kiaušinių, kuriuos visiems vaikams su gražiausiais linkėjimais siuntė idėjos autorius ir rėmėjas - Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Juozapaitis. Išvykdami vaikučių tėveliai ir seniūnijų darbuotojai išsinešė ne tik puikią nuotaiką bet ir kruopelę gerumo, kuria visiems tądien dovanojo „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio bendruomenė.

 

NUO  RUGSĖJO 1 D. – PRIVALOMAS PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS


Nuo šių metų rugsėjo 1-osios visiems priešmokyklinio amžiaus vaikams pradedamas teikti privalomas priešmokyklinis ugdymas. Privalomą priešmokyklinį ugdymą įteisino Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. gruodžio 22 d. priimdamas Švietimo įstatymo Nr. I-1489 2, 7, 8, 9, 24, 27, 36, 37, 43, 46 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymą.

Visi vaikai, kuriems šiais metais sueis  6 metai, nuo 2016-09-01 privalės lankyti švietimo įstaigų (lopšelių-darželių, mokyklų-darželių, daugiafunkcių centrų, progimnazijų, pagrindinių mokyklų ar gimnazijų) priešmokyklinio ugdymo grupes. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) prašymu, vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimo tvarkos aprašu, bet ne anksčiau, negu jam sueina 5 metai.

Tėvai, pedagogai, mokslininkai mato akivaizdžią šešiamečio dalyvavimo priešmokyklinio ugdymo programoje naudą. Vaikai įgyja socialinių įgūdžių, išmoksta bendrauti su bendraamžiais, orientuotis naujoje aplinkoje, atlikti tikslines užduotis. Priešmokyklinio ugdymo grupes lankiusiems vaikams kur kas geriau sekasi pradinėse klasėse.

Kviečiame tėvus (globėjus), auginančius vaikus, gimusius 2010 metais, nelaukti vasaros ir artimiausiu metu pateikti prašymus dėl vaikų priėmimo į priešmokyklinio ugdymo grupes.

Radviliškio rajono savivaldybėje vykdomas Centralizuotas vaikųpriėmimas į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, vadovaujantis:


1. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2013 m. lapkričio 21 d. sprendimu Nr. T-630 „DėlCentralizuoto vaikų priėmimo į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašopatvirtinimo“;

2. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. rugpjūčio 21 d. sprendimu Nr. T-805 „Dėl 2013 m. lapkričio 21 d. sprendimo Nr. T-630 „Dėl Centralizuoto vaikų priėmimo į Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašo patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“.

 

Į priešmokyklinio ugdymo grupes vaikai priimami tėvams (globėjams) pateikus prašymą pageidaujamai (rekomenduojama artimiausiai) švietimo įstaigai, kurioje įgyvendinama priešmokyklinio ugdymo programa. Tėvai (globėjai) prašymus dėl vaikų priėmimo gali pildyti ir pateikti elektroniniu būdu (interneto svetainės www.radviliskis.ltmeniu punktas „Priėmimas į darželius“) arba raštu pageidaujamos švietimo įstaigos vadovui. Tėvai (globėjai) prašyme gali nurodyti dvi įstaigas: I pasirinkime įrašoma tinkamiausia įstaiga, II pasirinkime įrašoma įstaiga, kuri būtų pageidaujama, jei vaikas dėl vietų trūkumo nebūtų priimtas į I pasirinkime įrašytą įstaigą.

 

VEIKSMO  SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“   „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Kovo 14-18 d. darželyje „Žvaigždutė“ vyko integruota veiksmo savaitė „Be patyčių 2016“.Tai respublikiniu mastu organizuojamas renginys. Jos tikslas - padėti vaikams suprasti, kas yra patyčios ir kaip jų išvengti, ugdyti draugiško bendravimo įgūdžius, gebėjimą spręsti problemas. Veiksmo savaitę organizavo socialinė pedagogė Nida Barauskienė, mokytoja metodininkė Regina Martyšienė ir vyresnioji mokytoja Vaida Maraškaitė. Pirmadienį visus vaikus aplankė animacinių filmukų personažai Mikė Pūkuotukas su Triušiu ir įteikė vaikams laiškus su kvietimais dalyvauti gausybėje savaitės renginių. Integruotos savaitės metu priešmokyklinių ir ikimokyklinių vyresniųjų  ugdymo grupių vaikai aptarė A.Karosaitės eilėraštuką „Apie patyčias“, dalyvavo draugiškose sportinėse varžybose. Ankstyvojo amžiaus vaikai pirštukais piešė šypsenėles, mokėsi mylavimų, sūpavimų, žaidinimų. Viduriniųjų grupių ugdytiniai klausėsi I.Bumblauskienės pasakėlės „Liputė ir oželis“. Ją aptarė ir pabandė inscenizuoti. Visi vaikai žiūrėjo senosios animacijos gėrio ir draugiškumo mokančius filmukus, vieni kitiems pagamino ir Mikės Pūkuotuko paštu išsiuntė draugiškumą simbolizuojančias dovanėles. Savaitė užbaigta puikiu Kauno Klouno teatro spektakliu „Išdykėlis paršiukas“.

Tikimės, kad ir pasibaigus veiksmo savaitei „Be patyčių“ gėrio ir draugystės dvasia pasiliks visą laiką plėventi „Žvaigždutės“ darželyje.


INTEGRUOTA KALBOS UGDYMO SAVAITĖ „MIKLIUKO PASAKOS IR ŽAIDIMAI“ LOPŠELYJE – DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“


Lopšelis – darželis „Žvaigždutė“ nuo šių mokslo metų įgyvendina tarptautinį kalbos ugdymo  projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą“ ir lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ kalbos ugdymo projektą „Miklūs piršteliai“(vadovė Irma Simonavičienė, logopedė). Kovo 14-18 d. lopšelyje – darželyje vyko integruota kalbos ugdymo savaitė „Mikliuko pasakos ir žaidimai“, kurią organizavo ne tik projektų vadovė logopedė metodininkė Irma Simonavičienė, bet ir socialiniai projekto partneriai - Vaižganto progimnazijos logopedė metodininkė Eugenija Brinkienė ir Gražinos pagrindinės mokyklos logopedė metodininkė Kristina Valuckienė. Organizatorių pagrindinis tikslas buvo -  bendraujant ir bendradarbiaujant su socialiniais partneriais sudaryti sąlygas savaiminei sakytinei vaiko kalbai ugdytis, tobulinti kalbos supratimą, formuoti taisyklingos kalbos įgūdžius ir, žaidžiant pirštukų žaidimus, lavinti vaiko smulkiosios motorikos įgūdžius ir gebėjimus. Kalbos ugdymo savaitė „Mikliuko pasakos ir žaidimai“ prasidėjo kovo 14 d. nuotaikingu personažų pirštuko Mikliuko (auklėtoja Asta Vaitiekūnaitė) ir Smalsutės (auklėtoja Vaida Maraškaitė)  kvietimu visai darželio bendruomenei įsijungti į kalbos ugdymo savaitės renginius – kurti pasakėles pirštukų žaidimams, dalyvauti visuotinėje pirštukų mankštiadoje ir aplankyti pačių mažiausių darželio ugdytinių „Meškučių“ grupės bendruomenės parodą „Linksmieji pirštukai“ (organizatorės: auklėtojos Rita Nevedomskienė,  Asta Vaitiekūnaitė), demonstruojamą lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ edukaciniame miestelyje. Visą savaitę mažieji darželio vaikučiai kartu su logopede Irma Simonavičiene, grupių auklėtojomis bei Mikliuku   ir Smalsute  sekė pasakėles ir žaidė nuotaikingus pirštukų žaidimus grupėse, o vyresnieji kovo 15 d. ir 16 d. sulaukė svečių – mokinukų iš Gražinos pagrindinės mokyklos ir Vaižganto progimnazijos, kuriuos atlydėjo jų logopedės Eugenija Brinkienė ir Kristina Valuckienė. Visi, pakiliai nusiteikę, rinkosi į darželio aktų salę, kurioje vyresnieji draugai - mokinukai sekė savo kūrybos pasakas ir mokė darželinukus žaisti nuotaikingus pirštukų žaidimus. Kovo 17 d.  „Lapiukų“ grupės vaikai mokė linksmų pirštukų žaidimų mažuosius savo draugus „Meškučių“ ir „Šuniukų“ grupių vaikučius, o vakare grupėje kartu su savo šeimomis, auklėtojomis Birute Pociene ir Vaida Maraškaite bei logopede Irma Simonavičiene sekė nuotaikingas pirštukų pasakėles, miklindami pirštukus dainavo linksmas daineles ir gamino įvairiaspalvius vėjo malūnėlius. Kalbos ugdymo savaitės „Mikliuko pasakos ir žaidimai“ pabaigoje – kovo 18 d.  Mikliukas ir Smalsutė  kartu su logopede Irma vaikus pradžiugino padėkos raštais ir „saldžiomis“ dovanėlėmis.

Integruotos kalbos ugdymo savaitės „Mikliuko pasakos ir žaidimai“ veikla suteikė daug žinių apie smulkiosios motorikos lavinimo svarbą kalbai, buvo nuotaikinga ir įdomi ne vien tik darželio vaikams ir pedagogėms, bet ir vaikų šeimoms bei vaikučius aplankiusiems socialiniams partneriams.

 

„BORUŽĖLIŲ“ GRUPĖS VAIKAI MOKĖSI GAMINTI SU MAMOMIS


Įgyvendindami  sveikos gyvensenos  projektą „Augame sveiki“,  kovo 17 d. „Boružėlių“ grupės vaikai mokėsi gaminti sveiką desertą kartu su mamomis. Į svečius atvyko Saulės ir Adijos mamytės ir padėjo vaikams pasigaminti skanų ir paprastą sveikuolišką pyragą. Nusiplovę rankas ir užsirišę prijuostes, visi norintys ėmėsi pyrago gamybos ir, vadovaujami Saulės  mamos, greit jį pagamino. Kol vieni dengė stalą, kiti vaikai mamytėms pravedė pirštukų mankštos pamokėlę. Labai smagu buvo visiems susėsti prie bendro stalo ir pasivaišinti pyragu, vaisiais ir sultimis. Mamytėms vaikai nuoširdžiai padėkojo ir padovanojo pačių pagamintas gėlytes. Graži  ir visus vienijanti bei mokanti gyventi sveikai praktinės veiklos valanda prabėgo labai greitai ir suteikė ne tik bendravimo su tėveliais džiaugsmą bet ir žinių apie sveiką mitybą.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“  DARŽELYJE VYKO RESPUBLIKINIS PATRIOTINIŲ EILĖRAŠČIŲ

DEKLAMAVIMO KONKURSAS


Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę, kovo 10 dieną „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje vyko šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų patriotinio eilėraščio deklamavimo konkursas „Aš Lietuvą nešuosi savo širdyje“. Į konkursą sugužėjo gausus būrys vaikų ir pedagogų iš Radviliškio miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų priešmokyklinių klasių bei gausus būrys dalyvių iš  Šiaulių miesto ir rajono, Panevėžio,  Kėdainių, Pasvalio ir Pakruojo rajonų. Šio konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis perdavė sveikinimus ir palinkėjimus ne tik šio gražaus ir prasmingo renginio, bet ir artėjančios Kovo 11-osios šventės proga. Radviliškio rajono savivaldybės Mero Antano Čepononio vardu visus respublikinio renginio dalyvius pasveikino  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Judita Steponavičienė. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes. O, kad jiems  neprailgtų laukimo laikas, organizatoriai numatė vaikams tikslingą užimtumą - darbą prie interaktyviosios lentos, vijimo, vilnos vėlimo užsiėmimus tiems, kurie jau padeklamavo savo eiles. Vertinimo komisijai vadovavo garbi viešnia, vaikų poetė  Zita Gaižauskaitė.  Komisiją ir visus žiūrovus  maloniai nustebino mažieji patriotinių eilėraščių deklamuotojai, sugebantys vaizdžiai, raiškiai perteikti lietuvių poetų eiles, todėl laureatus  išrinkti  buvo tikrai sunku. Kol komisija tarėsi, dalyviai skaniai papietavo ir stebėjo darželio šeimininkų -  „Žirniukų“ grupės vaikų spektaklį „Ožka melagė“, pastatytą pagal poetės Z. Gaižauskaitės kūrybą. Vaikus spektakliui paruošė vyresniosios auklėtojos Mildutė Juozaitienė ir Audronė Norkienė. Konkurso laureatais ikimokyklinio 3 - 5 metų amžiaus vaikų tarpe tapo ir 1 vietą užėmė Austėja Vileikytė iš Radviliškio rajono Šiaulėnų M. Šikšniaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės (ją paruošė mokytoja Vida Sakalauskienė), 2 vietą užėmė - Aistė Atraškevičiūtė iš Pasvalio rajono Narteikių  mokyklos-darželio „Linelis“ ( ją paruošė mokytoja Pranė Krikštapaitienė), 3 vietą - Augustė Vasiliauskaitė iš Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelio - darželio „Buratinas“ ( ją paruošė auklėtoja Jūratė Vileikienė). Priešmokyklinio 5 - 6 metų amžiaus vaikų grupėje 1 vietą užėmė Beatričė Gudaitė iš Pasvalio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ (ją paruošė auklėtoja Algina Razgaitienė), 2 vietą užėmė - Deimantė Vėžytė iš Radviliškio lopšelio – darželio „Eglutė“ ( ją paruošė auklėtoja Laimutė Vaičiulytė) ir 3 vieta atiteko Matui Svirpliui iš Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos (jį paruošė  mokytoja Aldona Brasiūnienė). Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o laureatus ir juos paruošusius pedagogus apdovanojo konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis. Poetė Z. Gaižauskaitė įsteigė savo prizus ir  dar papildomai apdovanojo jai labiausiai patikusius deklamatorius. Daug pagyros žodžių ir paskatinamųjų prizų susilaukė Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus pedagogai ir vaikai, kurie puikiai pasiruošė ir išdrįso dalyvauti šiame konkurse.

Šis renginys abejingų nepaliko. Visi į namus išvažiavo su pakilia, šventiška nuotaika, gausybe dovanų bei puikių įspūdžių. Tai buvo ne tik gražus, netradicinis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas, bet ir puiki proga atsiskleisti gabiems šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams bei gera galimybė susitikti bei pabendrauti, pasidalinti darbo patirtimi šalies pedagogams, ugdantiems mažuosius.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO VAIKAI APLANKĖ NAISIUS

 

Prasidėjęs pavasaris atnešė džiugią žinią vaikams – jiems dovanojama edukacinė – pažintinė išvyka į Naisius. Visi šios dienos labai laukė, nors iš vakaro oras visai pašėlo: čia snigo, čia lijo. Išaušo lauktoji diena ir pati gamta nusišypsojo – oras buvo palankus kelionei. Taigi vaikai, lydimi tėvelių ir pedagogų, sėdo į komfortabilų autobusą ir pajudėjo tikslo link. Visų pirma aplankė Naisių žemaitukų žirgyną. Ten visiems labai patiko stebėti aptvare šuoliuojančius žirgus, paglostyti  esančius garduose, pamatyti, ką žirgai valgo ir kaip jie prausiami. Aplankius žirgyną, gera buvo pasivaikščioti po Naisius. Kartu su gide išvykos dalyviai aplankė Baltų areną, Saulės aikštę, Alkos kalną, pasisėmė energijos iš ten esančių, stebuklingų galių turinčių akmenų. Laikas prabėgo nepastebimai, o patirtų įspūdžių ir geros nuotaikos tikrai užteks dar ilgai.

 

DARŽELYJE ŠURMULIAVO TRADICINĖ KAZIUKO MUGĖ

 

Kaziuko mugė - etnokultūrines tradicijas atspindinti lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ šventė. Jai ruoštis visų grupių vaikai pradėjo dar vasario mėnesį. Vienoje iš darželio salių atsidarė kūrybinės dirbtuvės. Ugdytiniai galėjo rinktis įvairias veiklas. Tautodailininkė Regina Martyšienė mokė juostų ir apyrankių pynimo, auklėtoja Asta Vaitekūnaitė – karpymo meno, auklėtoja Aušra Aleknaitė – vėlimo gudrybių, auklėtoja Daiva Malčiauskienė su vaikais kūrė darbelius iš sūrios tešlos, keramikos būrelio vadovai Jadvyga ir Donatas Kurmanskiai kvietė išbandyti molio galimybes, auklėtoja Jurga Bložienė su ugdytiniais rišo verbas, o buvusi darželio auklėtoja Elena Stankevičienė pasidalino sausų puokščių gamybos paslaptimis. Per tą savaitę vaikai daug ko išmoko, pasigamino daug gražių darbelių. Kovo 3 d. vyko ilgai laukta Kaziuko mugė. Jau iš pat ryto vaikučius, jų tėvelius ir darbuotojus pasitiko smagi liaudiška muzika ir gausiai nukrauti prekystaliai vaikučių, jų tėvelių ir auklėtojų kurtais darbeliais, įvairiausiais skanumynais. Kiekvienas galėjo derėtis, pokštauti, pirkti ir už dyka gauti. Organizatorės  vaikus apdovanojo kvapniais riestainiais, o gera nuotaika užsikrėtė patys. Mugę aplankė ir vyresnieji mūsų draugai – mokinukai iš Kudirkos ir Gražinos pagrindinių mokyklų bei Vaižganto progimnazijos. Pakilaus šurmulio, gerų įspūdžių užteko visai dienai.


SPORTO FESTIVALIS ARENOJE

 

Vasario 26 dieną dvi priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Ežiukų“ ir ,,Bitučių“ sportiškai nusiteikę vyko į Radviliškio miesto sporto areną. Ten vyko regioninis priešmokyklinių ugdymo grupių olimpinis festivalis ,,Sportuojantis darželietis – būsimas olimpietis“.  Festivalyje dalyvavo 16 komandų, kurias sudarė po 6 ugdytinius. Organizatoriai buvo paruošę įdomias estafetes su antrinėmis žaliavomis. Šio renginio metu buvo populiarinamos olimpinės idėjos ir formuojamas teigiamas požiūris į sportą priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Visų dalyvių nuotaika buvo gera, vyravo teigiamos emocijos sportuojant su bendraamžiais. Aišku, nugalėjo draugystė.

 

PRAKTINĖ EDUKACINĖ VEIKLA „TRADICINIS ŽAISLAS - ARKLIUKAS“

Vasario 23 dieną „Kiškučių“ grupės auklėtojos Regina Martyšienė, Vaida Maraškaitė, auklėtojos padėjėja Rasa Pocevičienė,  įgyvendindamos  etnokultūrinį projektą „Oi, žirge, žirgeli..“, į svečius pasikvietė Radviliškio krašto tautodailininką, medžio drožėją Eugenijų Arbušauską. Šios viešnagės tikslas - mokant gaminti tradicinį žaislą - arkliuką, supažindinti vaikus su senaisiais  amatais bei senaisiais vaikų žaislais. Tautodailininko iš medžio kurti drožiniai žinomi visoje Lietuvoje.  Meistras nuotaikingai pademonstravo  jau primirštą medinį žaislą – arkliuką, parodė, savo kūrybos, meninius  medžio dirbinius, kuriuose vaizduojamas žirgas. Su dideliu susidomėjimu vaikai apžiūrėjo darbo įrankius - medžio raižiklius, kitus elektrinius, rankinius įrankius. Vaikai  stebėjo, kaip greitai  medis atgyja menininko rankose ir virsta dar vienu žaislu - arkliuku. O patys drąsiausi pamėgino kartus su tautodailininku raižikliu išpjaustyti žirgelio akytę, karčius. Baigę darbą visi pasidžiaugė menininko dovanotu mediniu arkliuku, smagiai „pajodinėjo“ po grupę. O po to dar tęsėsi pačių vaikų praktinė veikla – arkliuko gaminimas kartu su tėveliais iš kartono, siūlų.

Tai puiki edukacinė veikla, suteikusi vaikams ne tik daug žinių, bet ir leidusi patiems praktiškai prisiliesti prie žaislų gaminimo paslapčių.

 

"ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE VASARIO 16-OJI PAMINĖTA PATRIOTINĖMIS DAINOMIS

 

Nieko nėra svarbesnio už laisvę ir nepriklausomybę, todėl Vasario 16-oji yra pati šviesiausia ir skaidriausia valstybės šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena pažadina kiekvieno mūsų širdyje įkvėpimą skleisti vertybes ir pilietinę dvasią. Meilė Tėvynei Lietuvai ugdoma nuo pat mažens ir lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“. Šventės išvakarėse darželyje vyko gražus ir prasmingas renginys – patriotinių dainų pynė Lietuvai. Renginio pradžioje visa bendruomenė giedojo Tautišką giesmę, o lopšelio-darželio direktorė pasveikino visus su artėjančia švente. Rytmečiui atsakingai ruošėsi visos darželinukų grupės. Šventiškai nusiteikę vaikai rinkosi į tautiniais motyvais papuoštą aktų salę ir ten visos grupės dainavo patriotines dainas. Renginį vedė lopšelio-darželio logopedė metodininkė Vilija Norkuvienė. Jaudinančiai skambėjo jaunųjų dainorėlių balseliai, ekrane keitėsi gražiausi mūsų Tėvynės vaizdai. Plazdėjo pačių pagamintos trispalvės, rankas puošė trispalvės apyrankės, kurias vaikai nusipynė kartu su auklėtoja, tautodailininke Regina Martyšiene. „Žvaigždutės“ darželio bendruomenė supranta, kad  savo krašto gerovę reikia kurti visiems kartu  naudingais darbais ir pagarba žmogui! Patriotinių  dainų pynė -  prasminga darželinukų dovana mūsų  gimtajai Lietuvai.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


„Žvaigždutės“ darželyje viena iš prioritetinių ugdymo krypčių yra etnokultūrinių tradicijų puoselėjimas. Taigi Užgavėnių dieną visa bendruomenė šurmuliavo nuo ankstyvo ryto, ruošėsi Užgavėnių šventei, žiemos išvijimui. Įstaigos  kieme buvo pastatyta Morė, po darželį bėgiojo persirengėliai, skambėjo liaudiška muzika. Būrys raganų, velniukų, čigonų ir tradiciniai šventės personažai -  Kanapinis su Lašininiu aplankė visų grupių vaikus, darželio darbuotojus ir pakvietė visus išeiti į kiemą. Na o kieme užvirė tikros linksmybės. Visi,  pasipuošę spalvingomis kaukėmis, grojant šventinei akordeono muzikai,  žaidė tradicinius Užgavėnių žaidimus: „Čigonėlis“, „Ant žilvičio kelmo“, „Meška“, rungėsi žaismingose rungtyse. Vaikai susidomėję stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, vijo žiemą iš kiemo ir stebėjo Morės deginimą, su kuria sudegė ir visas blogis. Šiai šventei labai pasistengė ir darželio virėjos, kurios  prikepė gausybę blynų, nes kokios gi Užgavėnės be blynų. Renginio organizatorės,  „Boružėlių“ grupės auklėtojos,  apdalino dar visus ir  skaniais dideliais riestainiais – kad iš šventės negrįžtų niekas tuščiomis. Šventės dalyviai, laikydamiesi Užgavėnių tradicijų, gausiai vaišinosi ne tik šiltais gardžiais blynais, bet ir iš namų atsineštomis tai dienai būdingomis vaišėmis. Įspūdžių, šurmulio, pašmaikštavimų ir linksmybių užteko visai dienai.

 

RAJONINIS VAIKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS „SAUGUS VAIKAS – LAIMINGAS VAIKAS“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Sausio 29 dieną lopšelyje – darželyje „Žvaigždutė“ vyko rajoninio vaikų kūrybinių darbų  konkurso „Saugus vaikas - laimingas vaikas“ laureatų apdovanojimo šventė. Šį konkursą organizavo „Žvaigždutės“ lopšelis – darželis, o renginio globėju sutiko būti  Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis. Konkurso tikslas - ugdyti vaikų saugumo kompetenciją, drausmingą, kultūringą, atsakingą elgesį  buityje, kelyje, gamtoje bei skatinti vaikų saviraišką, iniciatyvą ir kūrybiškumą. Konkurse dalyvavo rajono ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų 4-7 metų amžiaus vaikai, kurie pristatė net 84 darbus. Darbai  buvo vertinami pagal temos aktualumą, darbo originalumą, naudotas dailės technikas. Vaikų darbus vertino kompetentinga vertinimo komisija, kuriai tikrai buvo sunku atrinkti pačius geriausius iš tokios gausybės darbų. Buvo nuspręsta apdovanoti net 25 laureatus ir dar 10 vaikų buvo paskirta nominacija už temos aktualumą. Konkurso laureatai buvo apdovanoti  Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, o visi ugdytinius parengę pedagogai gavo metodines pažymas bei Seimo nario dovanėles. Renginio dalyvius sveikino ir pasirodymą parengė  darželio grupių ugdytinių Avangardinės mados šou, kuris nepaliko nei vieno abejingo.  Konkursas tuo nesibaigė - laureatų  darbai bus eksponuojami Radviliškio rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje 2016 metų vasario 15 – kovo 15 dienomis, kad visa miesto bendruomenė galėtų pasidžiaugti vaikų gebėjimu perteikti temos aktualumą, analizuoti ir kurti.

 

ATVIRŲ DURŲ DIENA BŪSIMŲ PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVELIAMS

 

Sausio 26 dieną darželyje vyko atvirų durų diena „Mano vaikas – būsimas priešmokyklinukas“. Tėveliai turėjo galimybę stebėti rytinę kūrybinę - praktinę veiklą priešmokyklinėseDrugelių“, „Ežiukų“ ir „Bitučių“ grupėse bei logopedų užsiėmimus jų kabinetuose. Priešmokyklinės grupės šiais mokslo metais dirba pagal atnaujintą „Priešmokyklininio ugdymo programą“ ir naudoja šiai programi pritaikytą pačią naujausią mokymosi priemonių komplektą „O PAPA“. Šis komplektas 2015 metais įvertintas aukščiausiu Europos mokomosios literatūros leidėjų grupės apdovanojimu – sidabro medaliu. Ugdomosios veiklos metu naudojami ne tik tradiciniai ugdymo metodai, bet vaikai turi galimybę mokytis ir veikti su planšetiniais kompiuteriais, smėlio ir šviesos stalais bei interaktyvia lenta, grupėse turi „Atradimų laboratorijas“, aprūpintas moderniomis tyrinėjimo priemonėmis, kuriose mokosi tyrinėti, eksperimentuoti, bandyti, atrasti. Popietinėje veikloje ugdytinių tėveliai stebėjo visų darželio grupių avangardinį madų šou „Daiktai atgyja iš naujo“, kurio pagrindinis tikslas - atkreipti dėmesį į vis didėjantį atliekų kiekį, skatinti vaikus ir tėvelius dalyvauti aplinkosauginėje veikloje, suteikiant nereikalingiems daiktams antrą gyvenimą. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės, mokytojos metodininkės R. Mateliūnienė, R. Šilianskienė, mokytoja J.Minciuvienė, auklėtojos: mokytoja metodininkė J.Bučinskytė ir vyresnioji mokytoja N.Gulbinienė skaitė pranešimus apie tai, ką geba ir gali jų parengti priešmokyklinukai, kokie renginiai vyksta priešmokyklinių grupių vaikams, kokiuose projektuose ir būreliuose jie dalyvauja. Socialinė pedagogė N.Barauskienė kalbėjo apie socialinių įgūdžių ugdymą priešmokykliniame amžiuje. Būsimų priešmokyklinukų laukia net trys jaukios grupės, aprūpintos modernia šiuolaikiška įranga ir priemonėmis bei vaikus ir savo darbą labai mylinčios, puikios pedagogės.

 

INTEGRUOTA JUDRIŲJŲ ŽAIDIMŲ SAVAITĖ „SPORTUOK LINKSMAI“


Siekiant formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais, sausio 18-22 dienomis darželyje vyko integruota judriųjų žaidimų savaitė. Ją organizavo mokytojos metodininkės Rolanda Šilianskienė ir Jolanta Bučinskytė. Pirmadienio rytą visos darželinukų grupės rinkosi į „Mankštiadą“, kurią vedė dvi linksmuolės varnos. Antradienį darželio futboliuko komanda dalyvavo vaikų darželių futbolo turnyre „ŠIAULIAI ARENA CUP – 2016“. Komandą lydėjo futbolo treneris Mindaugas Urbonavičius. Šį renginį organizavo Šiaulių apskrities futbolo federacija. Varžybos vyko gražioje Šiaulių miesto arenoje. Turnyre dalyvavo net 7 Šiaulių miesto lopšeliai – darželiai: „Dainelė“, „Žiburėlis“, „Voveraitė“, „Ežerėlis“, „Varpelis“ „Coliukė“, „Žirniukas“, kurie yra stiprūs futbolo žaidime ir Radviliškio lopšelis – darželis „Žvaigždutė“. Mažieji „Žvaigždutės“ futbolistai pasirodė tikrai šauniai, nei kiek nenusileido šiauliečiams ir visus stebino technišku žaidimu. Už puikų žaidimą komandos nariai buvo apdovanoti medaliais ir Padėkos raštu.Trečiadienį vyresniųjų grupių ugdytiniai lenktyniavo „Estafečių pynėje“. Čia netrūko ryžto ir azarto, o nugalėjo žinoma - draugystė. Ketvirtadienį jaunesniųjų ir viduriniųjų grupių vaikučiai kartu su auklėtojomis žaidė „Linksmuosius žaidimus“ ir kartu mokėsi tai daryti draugiškai ir atsakingai, o penktadienį priešmokyklinukai susitiko „Mažojo futboliuko“ turnyre. Išlieta daug prakaito, tačiau svarbiausia išliko nuostata draugiškai varžytis. Tą pačią dieną įvyko judriosios savaitės uždarymas.

Integruota judriųjų žaidimų savaitė „Sportuok linksmai“ visus „uždegė“ aktyviam sportui, o svarbiausia - dar ilgai buvo dalijamasi įspūdžiais ir vyravo pakili, sportiška, draugiška nuotaika.

 

GERTI SULTIS SVEIKA

 

,,Boružėlių‘‘ grupės bendruomenė vykdo sveikatingumo projektą,, Augame sveiki‘‘. Šio projekto tikslas - gilinti ugdytinių žinias apie sveiko maisto ir mitybos poveikį sveikatai ir sudaryti sąlygas vaikams kuo sveikiau maitintis. Grupėje, praktinių veiklų metu, vaikai, padedami auklėtojų ir tėvelių, ragauja įvairių vaistažolių arbatas,organizuoja sveikatos valandėles, valgo vaisius, geria sultis.

Štai organizuotas renginys ,, Gerti sultis sveika‘‘ vaikams ne tik labai patiko, bet ir suteikė galimybę visą dieną skanauti šviežiai spaustas sultis. Ugdytiniai iš namų atsinešė įvairių vaisių ir daržovių bei mokėsi spausti šviežias, natūralias ir labai skaniais sultis. Smagu, kad šį projektą labai palaiko tėveliai ir jų pastangų dėka galima organizuoti tokias puikias praktinės veiklos valandėles. Auklėtoja Gražina vaikams pasakojo apie tai, kokios sveikos yra šviežiai išspaustos sultys, kalbėjo apie vaisius bei daržoves. Pedagogė mokė vaikus ir kaip reikia taisyklingai gerti sultis. Gaminat darbo buvo daug, todėl dirbo visi grupės vaikai: jie pasidalino atskiromis grupelėmis ir patys plovė daržovės, vaisius, prižiūrimi auklėtojų juos pjaustė, tarkavo, maišė, puošė, serviravo stalą.

O kaip smagu po darbo buvo skanauti pačių pasigamintas sultis. Tai puiki ugdomoji priemonė, kurios metu įgytų žinių ir asmens higienos įgūdžių vaikai tikrai nepamirš.

„ŽVAIGŽDUTĖS“ JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI  STATĖ PALAPINĘ KURAPKOMS

Įsibėgėjo žiema su savo šalčiu ir sniegu, todėl atsirado būtinybė globoti paukštelius, ginti juos nuo baltojo bado. Tuo susirūpino ir „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės vaikai. Juk jie - jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai. Taip būrelio veiklos metu kartu su savo vadove, mokytoja metodininkė Rolanda Šilianskiene buvo nuspręsta vykdyti akciją -  vykti statyti palapines kurapkoms, tuo labiau, kad liko sukauptų eglišakių nuo Kalėdų. Tad gražią sausio 20 dieną JMBB „Drevinukas“ nariai išvyko į pamiškę, kur Radviliškio girininkijos girininkas Romualdas Poškus ir jo pavaduotojas Mindaugas Norvydas  vaikus palydėjo,  parodė vietą ir padėjo mažiesiems miško bičiuliams pastatyti palapinę kurapkoms. Visiems kartu  buvo smagu statyti palapinę, paberti grūdelių bei klausytis įdomaus girininko pasakojimo apie kurapkėles, jų paplitimą bei globą.

Jaunieji miško bičiuliai  dėkojo miškininkams ir džiaugėsi tiek daug sužinoję   apie kurapkas, išmokę pastatyti joms palapinę, supratę, kad yra būtina globoti bei saugoti paukštelius žiemą ir, žinoma, pasižadėjo tai daryti patys.

ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI FUTBOLO TURNYRE ŠIAULIUOSE

 

Sausio 19 dieną „Žvaigždutės“ futbolo komanda, vadovaujama mokytojos metodininkės bei „Futboliuko“ būrelio vadovės Jolantos Bučinskytės, buvo pakviesta dalyvauti vaikų darželių futbolo turnyre „ŠIAULIAI ARENA CUP – 2016“. Komandą lydėjo futbolo treneris Mindaugas Urbonavičius. Šį renginį organizavo Šiaulių apskrities futbolo federacija. Turnyro tikslas - populiarinti futbolo žaidimą vaikų tarpe, sudaryti sąlygas plėsti draugiškus santykius tarp vaikų. Varžybos vyko gražioje Šiaulių miesto arenoje. Turnyre dalyvavo net 7 Šiaulių miesto lopšeliai – darželiai: „Dainelė“, „Žiburėlis“, „Voveraitė“, „Ežerėlis“, „Varpelis“ „Coliukė“, „Žirniukas“, kurie yra stiprūs futbolo žaidime ir Radviliškio lopšelis – darželis „Žvaigždutė“. Kiekvieną komandą sudarė 12 žaidėjų ir pedagogas. 8 komandos buvo suskirstytos į du pogrupius ir žaidė rato sistema. Aikštelėje rungtyniavo penki prieš penkis žaidėjus. Mažieji „Žvaigždutės“ futbolistai pasirodė tikrai šauniai, nei kiek nenusileido šiauliečiams ir visus stebino technišku žaidimu. Už puikų žaidimą komandos nariai buvo apdovanoti medaliais ir Padėkos raštu. Didžiuojamės puikiais sportininkais ir linkime naujų pergalių.

 

PILIETINĖ INICIATYVA ,,ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“  „ŽVAIGŽDUTĖJE“


“Žvaigždutės” lopšelio-darželio kolektyvas aktyviai prisijungė prie visuotinės pilietinės iniciatyvos Laisvės gynėjų dienai paminėti.  8 val. visoje įstaigoje užgeso šviesos, o languose sužibo uždegtos atminimo žvakutes, skirtos prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus. Rimtyje susikaupę vaikai ne tik stebėjo degančių liepsnelių ugnį, bet ir klausėsi pedagogių pasakojimų apie 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius, kai Lietuva dar kartą patvirtino sau ir pasauliui, kad galutinai pasirinko laisvę, tiesą ir orumą. Visi kartu aptarė Sausio 13-osios simbolio -  Neužmirštuolės, kurią nešioja įsisegę visi darbuotojai jau nuo pirmadienio,  prasmę. O socialinė pedagogė Nida Barauskienė šią dieną kiekvienoje grupėje vedė diskusiją-žaidimą „Mano teisės – mano pareigos“ , kurios metu  siekė supažindinti vaikus su pagrindinėmis jų teisėmis ir  pareigomis. Taip  buvo siekiama puoselėti istorinę atmintį, ugdyti patriotiškumą, tautinę savimonę, pagarbą ir meilę tėvynei bei  stengtasi   padėti vaikams suprasti, kad visi žmonės turi lygias teises ir pareigas, kurias kiekvienas privalo vykdyti ir kurių negalima pažeisti.

 

TRYS  KARALIAI  APLANKĖ  VAIKUS

 

Sausio 6 d. laikydamiesi mūsų darželyje puoselėjamų etnokultūrinių tradicijų, Trys Karaliai aplankė lopšelio-darželio vaikus. Jie papasakojo nuo senų senovės žinomą Trijų Karalių istoriją, palinkėjo sėkmės ir sveikatos, patepė stebuklingu aliejumi, pasmilkė smilkalais, pažymėjo grupių duris savo vardų raidėmis ir tradiciniais kryželiais. Vaikai sulaukė dar ir saldainių. Šis apsilankymas – tai šventinio periodo pabaiga. Ugdytiniai trumpai padainavę ir pašokę nupuošė  žaliaskares eglutes. Liūdnoka, kad šventės jau baigėsi...Tačiau mūsų darželyje liūdėti nėra kada. Po Naujųjų metų grupės papildytos naujais žaislais ir ugdymo priemonėmis. Visų laukia gausybė įdomių renginių: rytmečių, popiečių, konkursų, edukacinių veiklų, o visur dalyvaujant ir pavasaris netruks ateiti, atnešdamas naujų įspūdžių,  švenčių ir pramogų.

 

DARŽELINUKUS APLANKĖ TAIP LAUKTAS KALĖDŲ SENELIS

 

Artėjant adventui į pabaigą, darželyje prasidėjo ilgai lauktas šventinis šurmulys. Aktų salėje sužibo gražiai papuošta žaliaskarė eglutė. Pirmieji ją aplankė mažiausieji „Meškučių“ ir „Šuniukų“ grupių vaikai. Po eglute jų laukė Kalėdinis stebuklas – didžiulis maišas dovanų. Mažieji kartu su tėveliais ir auklėtojomis šoko ir dainavo, su dideliu susidomėjimu apžiūrinėjo Kalėdų Senelio paliktas dovanas. Vyresni darželinukai į salę rinkosi pasipuošę spalvingais karnavaliniais rūbais. Jie paruošė gražias  koncertines programas, spektaklius. Visus vaikus aplankė  ilgai lauktas Kalėdų Senelis. Jis džiaugėsi paaugusiais vaikais, mokė juos žaidimų, kartu šoko ir dainavo. Kiekvienas darželio ugdytinis gavo po gražią dovanėlę.  Šventiniuose renginiuose dalyvavę tėveliai labai džiaugėsi galimybe pamatyti savo vaikų parengtas programas ir kartu pabuvoti spalvingame vaikystės pasaulyje, kur viskas taip tyra, tikra ir gera.

 

DARŽELINUKAI STEBĖJO NUOTAIKINGĄ SPEKTAKLĮ

 

Gruodžio 22 d. „Žirniukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai, kartu su auklėtojomis A.Norkiene ir N.Červonikova buvo pakviesti į Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių spektaklio premjerą „Senis Šaltis ir vasara“. Jau mokyklos kieme mus visus pasitiko gausus būrys mokinukų. Jie palydėjo į šventėms papuoštą mokyklos aktų salę, kur laukė jaunieji aktoriai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos A.Mackevičienės. Stebėjome puikų spektaklį animacinio filmuko „Senis Šaltis ir vasara“ motyvais, o spektaklio pabaigoje dar ir kartu pašokome. Po spektaklio aplankėme ekologiškų eglučių parodą. Įspūdinga buvo kelionė atgal. Eidami pro Kalėdinį miestelį sutikome tikrut tikriausią Kalėdų Senelį. Jis pažadėjo visus aplankyti per Kalėdas, leido patikrinti, ar tikra jo barzda ir noriai su visais nusifotografavo. Lydimi puikios kalėdinės nuotaikos grįžome į darželį. Labai smagu turėti puikių vyresnių draugų. 

ŽVAIGŽDUTĖS” SVEIKINIMAS MIESTUI

 

Gruodžio 18 d. “Žvaigždutės” lopšelio-darželio kolektyvas Radviliškio miesto centre surengė šventinę programą miestui Kalėdų senelio kiemelyje. Smagu buvo pristatyti dramos būrelio “Drugelių teatriukas”, vadovaujamo mokytojos metodininkės Rimos Mateliūnienės, parengtą spektaklį “Pagrandukas”, kurį visi susirinkusieji įvertino labai šiltai. Smagiai savo šokius demonstravo choreogfijos būrelis, vadovaujamas vadovės Valerijos Jurgauskienės. Šiltų plojimų susilaukė ir eiles Kalėdų seneliui deklamavę mažieji ugdytiniai. O pasibaigus programai visi turėjo puikią galimybę nusifotografuoti su pačiu Kalėdų seneliu. “Žvaigždutės” sveikinimas vakarėjančiam, šventiškai pasipuošusiam miestui tikrai nepaliko abejingų.

 

DARŽELYJE JAU KVEPIA KALĖDOM

 

Gruodžio 18 dieną nuo ankstyvo ryto darželyje pakvipo šventiniais kepiniais. Visa darželio bendruomenė: ugdytinių tėveliai, darželio darbuotojos sunešė gausybę pyragų, sausainių ir kitokių kepinių į vykstančią Kalėdinę mugę ir gerumo akciją „Jau kvepia Kalėdom“. Kiekvienas atvykęs galėjo pasivaišinti saldumynais ir žolelių arbatomis, ir savo auka prisidėti prie gerumo akcijos. Į svečius buvo pakviesti ir visi buvę darželio darbuotojai. O vakare vyko Padėkos vakaras „Ačiū už Jūsų gerumą“. Darželio vaikučiai kartu su auklėtojomis ir neformaliojo ugdymo būrelių vadovėmis paruošė gražų šventinį koncertą. Giedojo mažojo choriuko „Žvaigždutė“ atlikėjai, šoko būrelio „Pagrandukas“ nariai, kiekviena darželio grupė paruošė po savo programos numerį. Visiems susirinkusiems gerų žodžių negailėjo lopšelio-darželio direktorė Regina Ivanauskaitė. Ji visus apdovanojo Padėkos raštais, pasveikino su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis ir palinkėjo, kad įžiebtos gerumo ugnelės niekada negestų visų susirinkusiųjų širdyse.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ MOKĖSI GYVENTI SAUGIAI

 

Gruodžio 16 d. „Žvaigždutės“ darželyje vyko Valstybinės Priešgaisrinės Gelbėjimo tarnybos pratybos kaip operatyviai ir tinkamai elgtis gaisro metu.. Dažna diena žiniasklaida praneša, kad vienur ar kitur kilo gaisras, nusinešęs žmogaus gyvybę. Dar skaudžiau girdėti, kai gaisruose žūva vaikai. Todėl ir kilo idėja, pravesti praktinį užsiėmimą darželyje, kad visa bendruomenė žinotų, kaip tinkamai elgtis kilus gaisrui, nes juk tinkamai organizuoti mokymai – nepaprastai vertinga pamoka ištikus nelaimei. Tai buvo puiki proga prisiminti turimas žinias, sužinoti kažką naujo ir įtvirtinti tai praktinėje veikloje. Išgirdę sirenų kauksmą visi pirmiausiai suskubo iš pastato saugiai evakuoti vaikus. Ramiai, be panikos buvo vykdomi visi nurodymai, kuriuos labai aiškiai perteikė Priešgaisrinės Gelbėjimo tarnybos viršininkas. Padedami auklėtojų, auklėtojų padėjėjų ir kitų darbuotojų vaikai buvo aprengti ir operatyviai bei organizuotai išvesti iš pastato ir nuvesti į numatytą saugią buvimo vietą. Viena po kitos atvyko net keturios gaisrinės ir ne tik iš Radviliškio, bet ir iš Šeduvos bei Šiaulių. Stebėjome, kaip greitai ištiesiamos gaisrinių mašinų žarnos, sekėme gaisrininkų vadovo informaciją. Į darželį grįžome, kai buvo išvėdintos patalpos ir atšauktas pavojus. Sugrįžę į grupes, auklėtojos su vaikais dar kartą aptarė saugaus elgesio taisykles, prisiminimui nusifotografavo su kartu pratybose dalyvavusiais gaisrininkais. Vaikai ėmėsi patirtus įspūdžius perteikti piešiniuose. Šios pratybos – tai dar vienas svarbus žingsnis į gebėjimą užtikrinti visapusį vaikų saugumą, mokėjimą saugiai gyventi ir atsakingai bei kompetentingai elgtis iškilus pavojui.

 

ADVENTINIS PAVAKARYS „ŽIRNIUKŲ“ GRUPĖJE

 

Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje pastoviai puoselėjamos mūsų tautos etnokultūrinės tradicijos. Uždegę trečią adventinio vainiko žvakelę, „Žirniukų“ grupės vaikai, kartu su vyresniosiomis auklėtojomis Mildute Juozaitiene, Audrone Norkiene ir ugdytinių tėveliais, susirinko prisiminti advento tradicijų ir papročių. Į adventinį pavakarį buvo pakviesta buvusi ilgametė Radviliškio kultūros centro etnografinio ansamblio „Aidija“ dalyvė Angelė Virgailienė. Ji labai vaizdžiai papasakojo, kaip buvo minimas adventas mūsų krašte, sekė pasakas, pamokė žaidimų vaikus ir jų tėvelius. Neatsiliko ir mūsų mažieji. Jie dainavo adventines dainas, žaidė žaidimus, sekė pasakas be galo, minė mįsles, spėjo orus ir išvardino žinomus šio laikmečio prietarus. Dar prieš pavakarį vaikai pasigamino po gražų angelėlį, kurį renginio pabaigoje, kaip gėrio simbolį, padovanojo savo tėveliams. Auklėtojos palinkėjo visiems gražių švenčių, o vaikučiams dosnaus Kalėdų senelio. Visus sušildė nuoširdus bendruomeniškumas bei jaukus ir šiltas buvimas kartu.

NUSILEIDO BALTAS GERUMO ANGELAS

 

Jau  įpusėjo adventas. Visi laukiame didžiojo stebuklo – kūdikėlio Jėzaus gimimo, Šv. Kalėdų. Tai ne tik ramybės ir susikaupimo metas, bet ir   galimybė visiems kartu pabūti rimtyje susikaupus,  apgalvoti atliktus darbus,  nueinančių į istoriją metų įvykius, džiaugsmus ir rūpesčius. Didžiojo stebuklo laukimo metu įstaigoje vyko labai gražus viso kolektyvo  adventinis vakaras, kurio metu mus  aplankė Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys. Darbuotojus  maloniai nuteikė taurūs ir prasmingi klebono palinkėjimai artėjančių švenčių proga, šiltas ir nuoširdus bendravimas viso vakaro metu. Tai be galo prasmingas renginys, kuris dar labiau suartino ir suvienijo visus bendram darbui. Susitikimo metu kiekvieną palietęs gerumo angelas ilgam pasiliks visų širdyse.

 

GERUMO  ŽIBINTŲ VAKARAS „PO ANGELO SPARNU“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

„Žvaigždutės“ darželio darbuotojai, siekdami sukurti jaukią ir šiltą visos bendruomenės atmosferą, kuri atspindėtų lietuvių liaudies Advento ir Kalėdų laukimo papročius bei sudarytų sąlygas visiems ugdytiniams ir jų tėveliams aktyviai dalyvauti įstaigos veikloje, visus subūrė į nepaprastą gerumo žibintų vakarą „Po angelo sparnu“. Ruošiantis šiam ypatingam vakarui, per įvairią veiklą buvo stengtasi atskleisti lietuvių liaudies papročių prasmę, taurumą ir grožį, per religinius apmąstymus pateikti tikrąją Advento prasmę. Visi kartu – vaikai, tėveliai, pedagogai tą vakarą susibūrę draugėn laukė Radviliškio parapijos klebono, dekano Tado Rudžio palaiminimo žodžių, kurie privertė dar labiau susimąstyti apie  pagarbos, tarpusavio supratimo, atleidimo ir susitaikymo svarbą.  Po tokio artimo ir šilto pabendravimo visi išėjome į lauką nešini savo pačių pagamintais žibintais, kad susikibę rankomis apjuostume savo Angelų medį bei lauke papuoštą žaliaskarę eglę ir pajustume tą šiltą artumą,  bendrumą ir susitelkimo dvasią, nes tik visi kartu - mes jėga. O po renginio  skirstėmės į namus išsinešdami tuos šviečiančius gerumo žibintus, kad ta ramybės ugnelė kuo ilgiau rusentų ir mūsų kiekvieno namuose, mūsų visų širdyse.


DARŽELIO BENDRUOMENĖ APLANKĖ ŠVENTĖMS PASIPUOŠUSIĄ VARŠUVĄ


„Žvaigždutės“ darželio bendruomenė vyko į įspūdingą kelionę į Lenkijos sostinę – Varšuvą. Miestas mus pasitiko jau šventiškai pasipuošęs ir nutviekstas saulės spindulių. Apžvalginės ekskursijos metu pamatėme fontanų parką, paminklą F. Šopenui, Trijų kryžių aikštę, Mokslų Akademijos pastatą, Universitetą, šiuolaikinius dangoraižius, saksų sodą, Didijį teatrą, paminklą Varšuvos Antrojo pasaulinio karo sukilėliams, žydų geto vietą, paminklą pokario tremtiniams. Visus sužavėjo įspūdingi Karalių rūmai, atkurti pagal nuotraukas ir istorinius brėžinius. Nepakartojamas jausmas apėmė lankantis auksu tviskančiose karalių menėse. Kelionės metu pamatėme gausybę bažnyčių. Ypatingai įspūdinga Šv. Jono katedra, kurioje buvo karūnuojami beveik visi Lenkijos karaliai. Praėjome kompozitoriaus F.Šopeno muzikinių suolelių taku ir paklausėme jo muzikos fragmentų bei aplankėme Šv,Kryžiaus bažnyčią, saugančią kompozitoriaus širdies urną. Netikėtai turėjome dar vieną nepakartojamą galimybę stebėti įspūdingą gausybės Kalėdų Senelių paradą miesto centre ant motociklų. Diena prabėgo nepastebimai, nes patyrėme daugybę įspūdžių, visus lydėjo pakili nuotaika, džiugaus bendravimo jausmas ir puikus oras. O grįžtant jau planavome kitas keliones, kurios ne tik puikiai nuteikia, bet ir labai vienija visą kolektyvą.

 

„Žvaigždutės“ lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo ,, Drugelių ‘‘grupė vykdė integruoto ugdymo mėnesį ,,Sveikas maistas – sveikas vaikas‘‘, kurio tikslas skatinti ugdytinių ir jų šeimos narių teigiamą požiūrį į sveiką mitybą bei formuoti ugdytinių sveikos mitybos įpročius. Integruoto ugdymo mėnesio metu vaikai sistemingai įgijo žinių ir praktinių gebėjimų apie sveiką maistą.

 

O lapkričio mėnesį Šeduvos lopšelyje-darželyje vyko Lietuvos vaikų, tėvų ir pedagogų konferencija „Sveikas vaikas nesaugiame pasaulyje“.  Šioje konferencijoje pranešimą „Integruotas ugdymo mėnuo ,,Sveikas maistas – sveikas vaikas‘‘“ pristatė mokytoja metodininkė Rima Mateliūnienė ir ugdytinė Lėja Mickevičiūtė. Džiaugiamės ir didžiuojamės mažąja lektore.

 

ADVENTO PRADŽIA „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE


Prasideda adventas - ramybės ir susikaupimo metas, paslaptingas ir mistiškas laikas. Laukdami Kalėdų, darželio vaikai kartu su auklėtojomis bei jų padėjėjomis nusipynė advento vainikus ir papuošė juos keturiomis žvakėmis, kurios reiškia keturias advento savaites, likusias iki Kalėdų. Uždegti pirmų žvakelių visi ugdytiniai ir darbuotojai susirinko į aktų salę, kur jų laukė ypatinga viešnia - Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolė, sesuo Regina Edita Teresiūtė. Tai buvo ypatingas pirmosios advento žvakės įžiebimo momentas. Susitikime vienuolė šiltai papasakojo apie adventinius papročius, tradicijas, o vaikai noriai atsakinėjo į jos pateiktus klausimus apie būsimas šventes. Vienuolė Regina uždegė visų grupių adventinių vainikų pirmąsias žvakeles ir palinkėjo visai bendruomenei tauraus susikaupimo, šilto ir ramaus Kalėdų laukimo meto. Po šilto ir gražaus bendravimo, visi susikaupę su įžiebtomis pirmomis advento vainiko žvakėmis, iškeliavo į grupes, nusiteikę prasmingam Kalėdų laukimui, o įžiebtos gerumo ugnelės vaikų širdelėse tikrai mažuosius nuteiks geriems darbams ir ne tik advento laikotarpiu.

 

Auklėtoja Regina Martyšienė ir jos ugdytinė penkiametė Austėja Graževičiūtė dalyvavo Lietuvos mokyklų bendruomenių teorinėje - praktinėje konferencijoje “Ein saulelė aplink dangų“, skirtoje Etnografinių regionų metams. Siekdama supažindinti su aukštaičių tradiciniais amatais, pedagogė Regina su ugdytine Austėja ne tik skaitė pranešimą ,,Mažieji amatininkai", bet ir vedė vaizdinę - praktinę virvelių vijimo veiklą visiems konferencijos dalyviams.


 

SENOVINIŲ   AMATŲ VAKARAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Norint pažinti tautą, būtina pažinti pagrindinius jos amatus,  papročius, tradicijas. Štai lopšelio - darželio „Žvaigždutė“ padagogės Regina Martyšienė ir Vaida Maraškaitė, įgyvendindamos etnokultūros projektą „Oi, žirge, žirgeli“, skatina ugdytinius ir jų šeimas domėtis žirgo simbolika, senaisiais lietuvių amatais, puoselėti juos,  prisiminti  senąsias žaislų gaminimo tradicijas. 2015 m. lapkričio 19 d. projekto organizatorės Regina ir Vaida pakvietė „Kiškučių“ grupės šeimas į edukacinį amatų vakarojimą „Šiaudiniai žirgeliai“. Senovinių amatų vakare dalyvavoLietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus tautodailininkė, Radviliškio skyriaus pirmininkė A. Norvaišienė. Ji mokė, kaip pasiruošti  žaliavą ir pasidaryti seniai pamirštą žaislą - šiaudinį žirgelį. Smagu, kad progos išmokti rišimo iš šieno ir šiaudų  nepraleido nė viena šeima, o daugelis susirinko pabūti drauge ne po vieną šeimos narį. O kaip smagu visiem drauge buvo rūšiuoti šienelį ir savo rankomis gaminti žaislus. Tikimės, kad vaikai, patys  išmokę susirišti sau šiaudinį žirgelį ir kitus galės pamokyti. Vakarojimo metu pasidaryti šiaudiniai žirgeliai bus ne tik mielas žaisliukas, pasigamintas su meile pačių vaikų rankelėmis, bet ir papuoš grupės Kalėdinę eglutę. O vakarojimas kartu tikrai sušildys visų širdis žvarbų rudens vakarą, suartins šeimas ir visą grupės bendruomenę.

 

PAMOKANTYS AMSIAUS PATARIMAI „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAMS


„Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje įgyvendinamas vaikų saugumo projektas „Augame saugūs“. Jo metu vaikai mokosi būti saugūs darželyje, gatvėje, namuose. Ypač svarbu vaikams žinoti, kaip reikia elgtis gatvėje, kaip ją saugiai pereiti, kaip saugiai vaikščioti tamsiu paros metu. Įgyvendinant šį projektą vaikų saugumo mokome sistemingai ir pastoviai įtvirtindami saugaus eismo žinias. Tą atlikti šį kartą mums padėjo Amsiukas.

Lapkričio mėnesį darželio ugdytinius aplankė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio skyriaus prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Laužadienė su šauniuoju policijos bičiuliu Amsiumi. Susitikimo metu mažieji ugdytiniai, bendraudami su policijos pareigūne ir Amsiuku, sužinojo apie saugų elgesį kelyje ir atšvaitų svarbą. Pareigūnė priminė vaikams,  kaip saugiai eiti per pėsčiųjų perėją ir, kad negalima žaisti arti gatvės ar gatvėje, o į gatvę važiuoti su dviračiu galima tik sulaukus reikiamo amžiaus, dėvint šalmą ir dar – kaip būti saugiam tamsiu paros metu – nepamiršti atšvaitų. Šio susitikimo metu vaikai taip pat pademonstravo savo saugaus eismo žinias, jog skiria tinkamą ir netinkamą elgesį gatvėje bei turėjo galimybę prisiminti eilėraštukus apie saugų eismą ir padeklamuoti juos svečiams. Didžiausią įspūdį vaikams paliko galimybė susipažinti, pasisveikinti ir pabendrauti su šauniuoju policijos bičiuliu Amsiumi, kuris emocionaliai reagavo į vaikų pasakojimus, gyrė visus už teisingus atsakymus, liūdėjo girdėdamas vaikų pasakojimus apie pastebėtą blogą elgesį gatvėje, noriai fotografavosi su mažaisiais.  Toks artimas bendravimas su įspūdingu policininkų draugu Amsiuku ne tik padėjo vaikams vaizdingai ir suprantamai prisiminti saugaus eismo taisykles, bet ir ilgam išliks mažų vaikų širdelėse – mažieji dabar tikrai ne tik patys elgsis apdairiau ir saugiau, bet ir to pamokys savo artimuosius. Amsiaus patarimai bei pamokymai vaikams ilgam išliks atmintyje. O tai – svarbiausia – mūsų vaikai augs saugūs.

 

ETNOKULTŪROS IR PILIETIŠKUMO PAMOKOS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Žvaigždutės“ lopšelio-darželio „Kiškučių“ grupės vaikai įgyvendina etnokultūros projektą „Oi, žirge, žirgeli“, kurio tikslas - formuoti vaikų etnokultūros, pilietiškumo pradmenis, skatinti ugdytinius ir jų šeimas domėtis mūsų protėvių amatais, papročiais ir tradicijomis. Šį projektą organizuoja mokytoja metodininkė Regina Martyšienė ir vyresnioji mokytoja Vaida Maraškaitė. Pasirinkti projekto pavadinimą „Oi, žirge, žirgeli“ paskatino domėjimas Radviliškio miesto herbu, kuriame yra žirgas. Puoselėjant etnokultūrą juk svarbu žinoti pirmiausiai savo gimtojo miesto istoriją, būti savo gimtinės patriotais. Įgyvendindamos šį tautišką projektą, pedagogės stengiasi išmokyti vaikus gerbti mūsų protėvių laidojimo vietas, tvarkyti senąsias miesto kapines. Todėl, artėjant Vėlinėms, ,,Kiškučių“ grupės vaikai su auklėtoja Regina Martyšiene, socialine pedagoge Nida Barauskiene ir auklėtojos padėjėja Rasa Pocevičiene lankėsi Radviliškio miesto senosiose kapinėse. Ten visi susikaupę apžiūrėjo bei aptarė paminklus, senuosius kryžius, jų įvairovę, įamžinimo, atminimo ženklus: iškaltus žodžius, skaitmenis, vaizdus. Ir visi labai noriai sutvarkė keletą nelankomų, nebetvarkomų kapų, uždegė nusineštas žvakeles ant pačių sutvarkytų kapelių, o priepaminklo Lietuvos kariams - savanoriams, žuvusiems kovoje su bermontininkais, prisiminė mūsų miesto istorijos dalelę, tylos minute pagerbė žuvusiuosius. Draugų pavyzdžiu pasiekė ir „Ančiukų“ bei „Žirniukų“ grupių vaikai. Jie su savo auklėtojomis Aušra Aleknaite, Mildute Juozaitiene bei auklėtojų padėjėjomis Danute Kemešiene ir Irena Cirkeliene taip pat ėjo tvarkyti senųjų miesto kapinių, uždegti ten žvakutes ant jau pamirštų kapelių.

 

Tokia praktinė edukacinė veikla yra pati tikriausia etnokultūros pamoka bei pilietiškumo išraiška, ilgam išliksianti mažų vaikų širdelėse, siejant į jas gėrio ir atjautos daigus.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELINUKAI MOKOSI ATSAKINGAI RŪŠIUOTI ATLIEKAS

 

 

Žvaigždutės“ lopšelio-darželio ,,Ančiukų“ grupė vykdo projektinę veiklą ,,Ekologijos takeliu“, kurios tikslas - formuoti vaikų ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti natūralią aplinką bei organizuoti atliekų rūšiavimo edukacinius užsiėmimus, skatinant visus rūšiuoti buitines atliekas. Projekto organizatorės - vyresniosios auklėtojos Natalija Červonikova ir Aušra Aleknaitė, įgyvendindamos ekologinį projektą, spalio 23 d. kartu su Šiaulių regioninio atliekų tvarkymo centro specialiste Karolina Kiesiene organizavo edukacinę - pažintinę veiklą ,,Mokomės rūšiuoti“. Ugdytiniams buvo pristatyta varnos Bronės kelionė po pamiškes. Visi dalyviai turėjo pasakyti, kas varnai nepatiko? Viešnia Karolina papasakojo apie atsakingą šiukšlių tvarkymo būdą. Vaikučiai sužinojo apie antrinių žaliavų naudą ir praktiškai mokėsi jas rūšiuoti: dėjo į spalvotus šiukšlių maišus jiems išdalintas įvairias buitines atliekas bei kiekvienas paaiškino, kodėl tokią šiukšlę reikia dėti būtent į popieriaus, stiklo ar plastiko konteinerį. Susitikimo - praktinės veiklos pabaigoje visi vaikai gavo gausybę dovanų. Kartu su Šiaulių regioninio atliekų centro specialiste Karolina vaikai prisiekė atsakingai rūšiuoti šiukšles ir skatinti tai daryti visus šeimos narius. Salėje buvo pristatyta projekto „Ekologijos takeliu“ organizatorių kūrybinių darbų paroda iš antrinių žaliavų ,,Naujai atgiję daiktai“. Vaikučiai sukūrė daug įvairių rankų darbelių iš plastiko, dėžučių, vienkartinių lėkščių. Ši edukacinė veikla vaikams suteikė daug žinių apie atliekų rūšiavimą, leido praktiškai patiems tai atlikti bei mokė būti atsakingais mūsų šalies piliečiais.


JAUNIEJI MIŠKO BIČIULIAI LANKĖSI RADVILIŠKIO MEDELYNE

 

Spalio 22 d. jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ nariai – priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės vaikai su vadovė mokytoja metodininkė Rolanda Šilianskiene lankėsi Radviliškio miškų urėdijos medelyne. Ten mažieji miško bičiuliai turėjo galimybę pristatyti savo veiklą bei gilinti žinias apie medelyno svarbą miškų urėdijoje bei miškininko profesiją. Medelynoviršininko pavaduotojas Žydrūnas Verbauskas labai maloniai sutiko jaunuosius miško bičiulius ir parodė bei papasakojo, kaip ruošiamos sodinukų sėklos, kaip jos laikomos, apdorojamos ir sėjamos į gruntą. Būrelio vaikai apžiūrėjo sodinukų plantacijas, išsiaiškino jų veisles, priežiūrą, išklausė pasakojimą apie tai, kaip sodinukai rūšiuojami, perkeliami į būsimą mišką. Vaikai apžiūrėjo siaurašakį ąžuoliuką, pasodintą Lietuvos Respublikos Premjero Algirdo Butkevičiaus, turėjo galimybę ne tik susipažinti su įvairiais augalais, bet ir pasirikti medelyne užaugintų graikinių riešutų. Nors oras ir nelepino, jaunieji miško bičiuliai džiaugėsi tiek daug sužinoję apie medelyno veiklą, miškų atsodinimo svarbą ir būtinybę juos saugoti bei globoti ir, žinoma, pasižadėjo tai daryti patys.

 

APLINKOSAUGINĖ AKCIJA ,,ŠVARINKIME SAVO MIESTĄ“

 

 

Žvaigždutės“ lopšelio-darželio „Ančiukų“ grupės vaikai įgyvendina projektą „Ekologijos takeliu“, kurio tikslas - formuoti vaikų ir tėvelių ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti natūralią švarią aplinką. Ikimokyklinio amžiaus vaikams sunku suprasti ekologijos svarbą ir tai, kad reikia saugoti gamtą, nes tik švarioje ir saugioje aplinkoje jie užaugs sveiki. Todėl šio projekto pagalba siekiama, kad ugdytiniai ir jų tėveliai domėtųsi ekologinėmis problemomis, saugant artimiausią aplinką, kurioje gyvena. Įstaigoje yra mokomieji konteineriai popieriui, plastikui ir stiklui, į kuriuos mažieji neša ir išrūšiuoja atliekas. Projektą organizuoja auklėtojos Natalija Červonikova ir Aušra Aleknaitė.

Spalio 21 d. projekto dalyviai vykdė akciją „Švarinkime savo miestą“, kurios metu vaikai ėjo tvarkyti artimiausią Kaštonų gatvę nešini įvairių spalvų maišelius: mėlynus, geltonus ir žalius. Taip mažieji buvo mokoma ne tik surinkti šiukšles gatvėje, bet ir jas tinkamai rūšiuoti. Akcija tikrai pavyko – vaikai surastas šiukšles teisingai rūšiavo, negailėdami vienas kitam pastabų ir pamokymų. Surinktas atliekas mažieji draugiškai nešė į tam skirtus konteinerius toje pačioje gatvėje. Smagu buvo padirbėti vardan mūsų gimtojo Radviliškio miesto švaros. Akcija puikiai pasitarnavo ne tik vaikų gamtosauginių žinių įtvirtinimui, bet ir pilietiškumo ugdymui. Dalyvavę tokiose akcijose vaikai tikrai daugiau nemėtys šiukšlių – juk mokytis tai daryti reikia nuo mažų dienų.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ FUTBOLIUKO FIESTA NEPALIKO ABEJINGŲ

 

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į judėjimo svarbą ir vaikų sveikatinimo gerinimą švietimo įstaigose, „Žvaigždutės“ lopšelis-darželis organizavo rajoninę priešmokyklinio amžiaus vaikų sporto šventę „Futboliuko fiesta“. Šios šventės tikslas – naudojant smagaus futbolo koncepciją, populiarinti vaikų judėjimo svarbą ir propaguoti mažąjį futbolą darželiuose bei mokyklose priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe. Šventę sutiko globoti Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis. Organizatoriai siekė tenkinti vaikų poreikį judėti, lavinti vikrumą, jėgą ir judesių koordinaciją bei populiarinti garbingos kovos ir kilnaus elgesio principus bei didinti vaikų motyvaciją žaidžiant mažąjį futbolą laisvalaikiu. Sporto šventėje „Futboliuko fiesta“ dalyvavo Radviliškio rajono darželių ir mokyklų priešmokyklinių ugdymo grupių (klasių) ugdytiniai ir jų pedagogai. Į Radviliškio sporto areną spalio 21 d. susirinko mažieji futbolininkai ir jų palaikymo komandos iš „Kregždutės“, „Eglutės“. „Žvaigždutės“ bei Šeduvos lopšelių-darželių ir priešmokyklinių klasių mokinukai iš Vaižganto progimnazijos, V. Kudirkos, Alksniupių ir Gražinos pagrindinių mokyklų bei Grinkiškio J. Podėrio gimnazijos. Jų pasveikinti atvyko Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, kuris pasidžiaugė gražia iniciatyva, sporto šventės dalyvių gausa ir linkėjo visiems gražių sportinių akimirkų.

Iš viso renginyje dalyvavo 12 komandų, 60 vaikų ir 15 juos parengusių pedagogų. Arena skambėjo nuo palaikymo komandų aktyvumo, mirgėjo nuo spalvingos jų atributikos. Vyko tikra sportinė kova, vyravo puiki nuotaika, noras žaisti bei laimėti ir - svarbiausia – nebuvo pralaimėjusiųjų. Visi tapo nugalėtojais! Lietuvos Respublikos Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis visas komandas apdovanojo Padėkos raštais, prizais, o visi parengę ugdytinius pedagogai gavo metodines pažymas ir prisiminimo dovanėles nuo renginio globėjo.

Žvaigždutės“ futboliuko fiesta tikrai nepaliko abejingų. Visi skirstėsi su pakilia nuotaika ir ryžtu sugrįžti dar ir dar kartą. Ši sporto šventė buvo puiki vaikų sveikatinimo priemonė, gerų emocijų užtaisas bei smagus laiko praleidimas. Tikimės, kad tai tikrai taps tradiciniu kasmetiniu renginiu, pritrauksiančiu vis daugiau įstaigų sportuoti ir džiaugtis kartu.

 

 

BORUŽĖLIŲ“ GRUPĖS VAIKAI MOKOSI GYVENTI SVEIKAI

 

Boružėlių“ grupėje nuo šių mokslo metų įgyvendinamas sveikatingumo projektas „Augame sveiki“, kurio tikslas - gilinti ugdytinių ir jų šeimos narių žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius. Projekto organizatorės - vyresniosios mokytojos Gražina Legeckienė ir Audrone Norkienė. Jos spalio mėnesį ir organizavo integruotą Sveikatos savaitę savo grupėje ir kartu pakvietė dalyvauti viso darželio vaikus. Visą savaitę buvo įtvirtinamos žinios apie sveiką gyvenseną. Savaitė prasidėjo pasakų personažo Pomidoro ir dviejų boružiukų kelione po darželį ir kvietimu įsijungti į sveikatinimo veiklą, kartu visiems vaikams papuošti Sveiko maisto piramidę, bei surinkti kuo daugiau sveiko maisto receptų. Į šią veiklą įsijungė visa lopšelio darželio bendruomenė. Receptus rinko ne tik vaikai, auklėtojos, kiti specialistai, bet ir darželio administracija. Visi receptai buvo susegti į gražią girliandą ir bus saugomi „Boružėlių“ grupėje, kurioje galės apsilankyti kiekvienas norintis ir pasisemti sveiko maisto gaminimo patirties. Savaitės viduryje „Boružėlių“ grupės vaikai ragavo įvairiausių sveiko maisto mišrainių, kurias pagamino jų mamytės, o Radvilės ir Emilijaus mamos atėjo pas vaikus jų pamokyti gaminti sveiko maisto patiekalus bei kartu su vaikais pažaidė didaktinius žaidimus, įtvirtinančius žinias apie vaisius, daržoves, augančius Lietuvoje. Į Arbatos dieną pakviesta visa darželio bendruomenė. Močiutės svetainėje buvo pateikta gausybė vaistinių arbatų, kurias buvo galima pasigardinti medumi. Savaitė užbaigta bendru renginiu aktų salėje, čia buvo pristatyta vaikų sukurta Sveiko maisto piramidė ir sveiko maisto receptų girlianda. Į renginį atvyko ir Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė, dietistė Rita Tamošiūnaitė. Vaikai žaidė didaktinius žaidimus apie vaisius ir daržoves. Ši integruota savaitė - tai svarus žingsnelis pažinti ir pamėgti sveiką mitybą. 

EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ IŠVYKA Į NAISIŲ ŽIRGYNĄ

 

Lopšelio- darželio „Žvaigždutė“ padagogės Regina Martyšienė ir Vaida Maraškaitė įgyvendina etnokultūros projektą „Oi, žirge, žirgelį“, kurio tikslas - skatinti ugdytinius ir jų šeimas domėtis žirgo simbolika bei žirgais Lietuvos hieraldikoje ir kultūroje, senaisiais lietuvių amatais. Pedagogės moko mažuosius rinkti lietuvių tautosaką apie žirgus, aiškinasi žirgų priežiūros ypatybes, jų reikšmę ir naudą žmogui. Todėl neatsitiktinai šio projekto dalyviai - „Kiškučių“ grupės ugdytiniai ir jų tėveliai vyko į edukacinę-pažintinę išvyką į Naisių žirgyną. Išvykos tikslas - skatinti ugdytinius domėtis žirgais, ugdyti patriotiškumą, meilę gimtajai šaliai. Vaikus pasitiko gidė, kuri supažindino visus su žemaitukų veislės žirgų istorija, jų priežiūra ir maitinimu. Išvykos dalyviai sužinojo apie žemaitukų veislės žirgų charakterio savybes, ištvermę, ko galima iš jų pasimokyti bei jų svarbą šiuolaikiniam žmogui. Aplankę žirgyną visi pabuvojo unikaliame, esančiame po atviru dangumi, inkilų muziejuje, taip pat aplankė Baltų dievų muziejų ir naujai atidarytą Baltų areną. Ši išvyka visiems suteikė daug žinių ir teigiamų emocijų, nes daugeliui tai buvo pirma galimybė iš arčiau pažinti žirgą, įtvirtinti turimas žinias apie žirgus ir netgi juos paglostyti. Grįždami visi džiaugėsi patirtais įspūdžiais ir naujais atradimais.

 

GAMTOSAUGINĖS AKCIJOS ,,RŪPINAMĖS MIESTO PARKO ŠVARA“

 

Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje nuo šių metų rugsėjo veikia Jaunųjų miško bičiulių būrelis „Drevinukas“. Šio būrelio vaikai mokosi tyrinėti gyvąją ir negyvąją gamtą, vykdyti ilgalaikius stebėjimus, supažįsta su gamtosauginėmis problemomis. Pedagogai skatina vaikus puoselėti aplinką, mišką, saugoti ir globoti paukščius bei žvėrelius, moko vykdyti stebėjimus ir tyrinėjimus mieste, parke, miške bei ugdo vaikų gebėjimą tvarkyti aplinką, mišką, parką. Į šią veiklą ragina įsijungti ir kitų grupių ugdytinius. Todėl rugsėjo - spalio mėnesiais darželio ,,Žvaigždutė“ ikimokyklinio ugdymo grupė „Kiškučiai“ ir priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Ežiukai“ - Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Drevinukas“ ugdytiniai su auklėtojomis jau du kartus vykdė akciją ,,Rūpinamės miesto parko švara‘ Radviliškio miesto parke Akcijų metu vaikai ėjo tvarkyti miesto parką nešini įvairių spalvų maišelius: mėlynus, geltonus ir žalius. Taip mažieji buvo mokoma ne tik surinkti šiukšles parke, bet ir jas tinkamai rūšiuoti. Akcijos tikrai pavyko – vaikai surastas šiukšles teisingai rūšiavo, negailėdami vienas kitam pastabų ir pamokymų. Surinktas atliekas mažieji draugiškai nešė į tam skirtus konteinerius šalia parko. Smagu buvo padirbėti vardan mūsų gimtojo Radviliškio miesto švaros. Akcijos puikiai pasitarnavo ne tik vaikų gamtosauginių žinių įtvirtinimui, bet ir pilietiškumo ugdymui. Dalyvavę tokiose akcijose vaikai tikrai nemėtys šiukšlių patys ir tą daryti paragins savo artimuosius.

 

METODINĖ DIENA „TĖVAI VAIKAMS“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Spalio 5 d. lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko metodinė diena „Tėvai vaikams“. Šios dienos rytą darželio pedagogės sulaukė daug svečių – tėvų, pasiruošusių organizuoti vaikams įvairiausias ugdomąsias veiklas, sukurti mažiesiems netradicines edukacines aplinkas. Mažiausiųjų „Meškučių“ grupėje Tėjos mama organizavo grupės simbolio - meškučio gimtadienį. Jai talkino personažas kiškis – Viltės mama, o Mildos tėvelis vedė sportinę mankštelę sporto salėje. „Viščiukų“ grupėje Melitos ir Kotrynos mamos pristatė Dėdės derliaus kraitelę ir organizavo sveikatos valandėlę. Vaikai sužinojo apie vitaminus, kuriuos būtina valgyti kasdien, bandė įsiminti vaisių ir daržovių pavadinimus, ragavo juos, stengėsi apibūdinti pajustą skonį bei visi pasivaišino kvapnia svarainių arbata. „Lapiukų“ grupėje Karolio mama sekė savos kūrybos pasaką, po to visi šoko ratelį „Kas ten darže auga?“, o užsiėmimą baigė lipdydami obuoliuką. “Boružėlių“ vaikai su Saulės mama inscenizavo pasaką „Ropė“, o Adijos ir Tajaus mamytės sveiko maisto kampelyje „Vitaminas“ ruošė vaisių ir daržovių krepšelius. Vaikai ir patys bandė pjaustyti ir skoningai pateikti vaisius, o po to drauge susėdę prie stalo visi kartu smagiai vaišinosi. „Giliukai“ sulaukė Saulės tėvelio, kuris demonstravo skaidres ir labai vaizdingai pasakojo apie žvejybos ypatumus Norvegijoje, o Tito mama mokė verti vaisių vėrinukus ir jais papuošti ežiukus bei davė vaikams juos skanauti. „Kiškučiai“ su Austėjos mama ir tėčiu žaidė karinį žaidimą „Susipažinkime“, žiūrėjo skaidres ir klausėsi įdomaus pasakojimo apie karinę techniką, matavosi atneštą karinį inventorių: kareivišką šalmą, liemenę, kuprinę, apžiūrėjo visą karinę amuniciją, kuri vaikams paliko neišdildomą įspūdį. „Žirniukus“ Vestos tėvelis susipažino su karine dienotvarke ir vedė „kareivišką“ mankštą, kurioje mokėsi ištvermės ir rikiuotės pratimų. „Ančiukai“su Melitos mama mokėsi apibendrinamųjų žodžių, žaisdami didaktinį žaidimą „Pavadink vienu žodžiu“, o su kitos Melitos mama pažaidė lietuvių liaudies ratelius „Ožka“ ir „Žvirblis“. „Drugeliams“ Luko mama padėjo įtvirtinti dailės technikos – monotipijos įgūdžius, atlikdami darbelius „Rudens lapai“. Simonos mama mokė meškerioti improvizuotuose „ežerėliuose“, o su Ervino mama vaikai žaidė didaktinį žaidimą „Taip ir ne“. „Ežiukus“ aplankė Emilijaus mama. Ji vedė praktinį meninės veiklos užsiėmimą – Kempiniuko ir kirmėlyčių gamybą iš popieriaus. „Bitutėms“ Rusnės tėtis pristatė gausybę karinės amunicijos. Vaikai pabandė nusidažyti maskuotės spalvomis, imatavosi miegmaišį, kitą kareivišką inventorių, ragavo sauso kareiviško davinio – tai ypatingai sudomino mažuosius. Logopedę Irmą pavadavo Rojaus mama. Ji mokė vaikučius pirštukų žaidimų, lavino vaikučių smulkiąją motoriką.

Ši metodinė diena „Tėvai vaikams“ - puikus pedagogų ir tėvų bendravimo bei bendradarbiavimo pavyzdys, tarnaujantis bendram tikslui – kokybiškam visybiškam vaikų ugdymui.

 

SPALIS PRASIDĖJO SVEIKATINIMO AKCIJA

 

Vienas iš lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ prioritetų yra rūpinimasis ugdytinių sveikata. Nuo mažens skatiname ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, stiprinti vaikų fizinę ir psichinę sveikatą. Įgyvendinant projektą „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“ įsijungta į respublikinę sveikatinimo akciąa „Daug judėsi - būsi sveikas“. Spalio 2 d. renginys vyko įstaigos sporto aikštyne. Jį organizavo mokytojos metodininkės Rolanda Šilianskienė ir Jolanta Bučinskytė bei socialinė pedagogė Nida Barauskienė. Aidint muzikai, bendrame rate visi padarė mankštą, o tada ėmėsi įvairiausių rungčių. „Lapiukai“ ir „Viščiukai“ žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliais, „Boružėlių“ ir „Giliukų“ grupių vaikai mėtė smėlio maišelius ir kamuoliukus į tolį ir į taikinį, „Kiškučiai“ ir „Žirniukai“ šoko į tolį ir atliko pusiausvyros pratimus ant rasto bei lipo kopėtėlėmis, na o priešmokyklinukai įtvirtino krepšinio ir futbolo pagrindinius judesius estafetėse. Akciją užbaigė sveiko maisto vaišės. Nusiplovę rankas, ugdytiniai ragavo šviežių morkyčių, obuolių, moliūgų ir burokėlių. Sveikuoliškai vaišinantis drauge ir vaišės tapo daug skanesnės, o kartu tai buvo paraginimas dažniau valgyti vaisius ir daržoves, augančius šalia mūsų - Lietuvoje. Džiaugiamės puikia rudens diena, leidusia mums pabūti gryname ore, pasportuoti ir patirti judėjimo džiaugsmą.

 

MYKOLINIŲ ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Etnokultūros puoselėjimas, siekiant supažindinti ugdytinius, jų tėvus ir įstaigos bendruomenę su jau primirštais lietuvių liaudies papročiais bei tradicijomis, mūsų šalies kultūros paveldu labai svarbus jau ikimokykliniame amžiuje. Todėl lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ liaudiški papročiai ir tradicijos pastoviai integruojami į visą ugdomąjį procesą.

Štai jau tradicija tapo senovinės Mykolinių šventės minėjimas. Jį organizavo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtojos: Rima Mateliūnienė, Nomeda Gulbinienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Solovjova. Organizuojant Mykolines, buvo siekiama pažinti ir perimti tautos kultūrą, papročius ir tradicijas, supažindinti vaikus su Mykolinių tradicijomis ir papročiais, mokyti žaisti žaidimus, šokti ratelius, tinkančius šiai šventei bei supažindinti su tradiciniais šios šventės valgiais.

Mykolinių dieną nuo pat ryto kieme liepsnojantis laužas, kepamų bulvių kvapas ir skambi liaudiška muzika bei pasodinta prie vartelių „Mykolienė“ visus lopšelio - darželio vaikus, jų tėvelius, darbuotojus sukvietė į kiemą, kuriame puikavosi „Dėdės Derliaus“ paroda. Pirmoji kieme pasirodė tikroji Mykolienė – tautiškais rūbais pasipuošusi mokytoja metodininkė R.Mateliūnienė, ragindama visus vyresniuosius vaikus jungtis į bendrą ratą. Piešmokyklinių grupių „Drugelių“, „Ežiukų“, „Bitučių“ vaikai pirmieji pradėjo žaisti tradicinius šventės ratelius ir žaidimus, demonstravo savo išmanumą tradicijų ir papročių žinojime bei mįslių įminime. Vyresniųjų ikimokyklinių „Kiškučių“ ir „Žirniukų“ ugdytiniai mokė šventės dalyvius ratelyje „virti bulvienę“, viduriniųjų „Boružėlių“ ir „Giliukų“ grupių vaikai šoko ir dainavo savo „kiemeliuose“, jaunesnieji „Lapiukai“ ir „Viščiukai“ parodė „Kas ten darže auga“. Smagiai bešokant, bežaidžiant ie besilinksminant lauže iškepė bulvės – tradicinis šios šventės patiekalas. Kiekvienos grupės vaikai jų gavo po didžiulį dubenį ir sėdo čia pat kieme užkandžiauti. O jau tų bulvių skanumas nenusakomas, o pagardinus druskele ir sviesteliu, tai tiesiog palaima! Rudens oras jau nelepino šiluma, todėl visus maloniai šildė ne tik laužo žarijos, bet ir kvapni ir garuojanti kmynų arbata ir visų buvimas kartu.

 

Tokia šventė – puikiausia etnokultūros pamoka, kuri tikrai išliks ilgam ir mažose vaikų širdelėse.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ UGDYTINIAI BŪTI SAUGŪS MOKĖSI KARTU

SU KINOLOGU IR JO AUGINTINIAIS

 

Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje nuo rugsėjo pradėtas įgyvendinti vaikų saugumo projektas „Augame saugūs“. Jo metu vaikai mokosi būti saugūs darželyje, gatvėje, namuose. Ypač svarbu vaikams žinoti, kaip reikia elgtis pasiklydus ar atsidūrus pavojingose situacijose. Įgyvendinant šį projektą mokoma saugiai elgtis ir pamačius svetimą šunį. Tai vaikai sužinojo kartu su kinologu ir jo augintiniais. Edukaciniame susitikime buvo siekta supažindinti vaikus, kaip šuo gali padėti apsaugoti ir surasti dingusį žmogų, stengtasi formuoti saugų, atsakingą elgesį su šunimis bei suteikti žinių, kaip elgtis pasiklydus miške, kai tave suranda šuo.

Rugsėjo 29 d. rytą visi lopšelio - darželio „Žvaigždutė“ vaikai susirinko į sporto aikštyną. Ten jie sulaukė labai įdomių svečių iš Šiaulių – atvyko kinologas Arūnas Petrošius su dviem dresuotais šunimis. Dar tik metų sulaukęs vokiečių aviganis demonstravo savo paklusnumą dresuotojui, vykdė komandas „sėdėti“, „gultis“, „prie šono“. Už puikiai atliktas užduotis gavo galimybę pažaisti kamuoliuku, o už gražų pasirodymą iš aikštyno buvo palydėtas vaikų plojimais. Jaunąjį augintinį pakeitė tarnybinio šuns statusą turintis, dešimtmetis belgų aviganis Natas. Kinologas papasakojo apie jo patirtį ieškant paklydusių žmonių, mokė visus susirinkusius, kaip elgtis sutikus agresyvų nepažįstamą šunį, pademonstravo, ką daro tarnybinis šuo, suradęs reikiamą objektą. Vaikai aktyviai uždavinėjo klausimus ir patys atsakinėjo į kinologo paklausimus. Visiems buvo įdomu stebėti praktinę užduotį, kaip šuo atranda „paslėptą“ vaiką, kaip jis apie surastą žmogų praneša savo šeimininkui, kaip turi elgtis vaikas, kai jį suranda šuo. Susitikimo pabaigoje išmanusis augintinis kartu su darželinukais noriai pozavo nuotraukoms. Dar ilgai vaikučiai dalinosi patirtais įspūdžiais ir pastebėjimais, džiaugėsi tokia įsimintina diena, kurios metu įgyjama daug praktinių, saugumą ugdančių žinių bei patiriama daug džiugių emocijų,

 

RUGSĖJIS – INTEGRUOTAS SAUGAUS EISMO MĖNUO “ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Rugsėjis lopšelyje-darželyje „Žvaigždutėje“ - integruotas saugaus eismo mėnuo, kurio metu kasdien vyksta įvairios veiklos, susitikimai, pramogos saugaus eismo tema. Renginių metu vaikams vaizdžiai įtvirtinami saugaus eismo įgūdžiai. Štai rugsėjo 16 d. „Giliukų“ grupės auklėtojų iniciatyva vyko ugdytinių susitikimas su Radviliškio rajono Policijos komisariato darbuotojais. Į susitikimą su pareigūnais buvo pakviesti ir „Boružėlių“ grupės vaikai. Į renginį atvyko uniformuoti svečiai: Rasa Zviagina, Šiaulių apskrities Radviliškio rajono PK Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vadė ir Aivaras Kardašius, Radviliškio rajono PK Prevencinio poskyrio vyriausiasis tyrėjas, bendruomenės pareigūnas. Pareigūnai vaikams vaizdžiai priminė saugaus elgesio taisykles gatvėje ir perdavė policijos bičiulio Amsiaus patarimus: „Kaip saugiai pereiti gatvę“, „Kaip saugiai elgtis kelyje“, „Kam reikalingas atšvaitas ir kaip jį teisingai užsidėti“. Renginio metu vaikai minė mįsles apie saugų eismą, žaidė pagal muzikinį L.Vilkončiaus kūrinėlį „Mažos mašinėlės“ bei žaidimą „Šviesoforo spalvos“. Visi atidžiai klausėsi svečių įdomių pasakojimų, atsakinėjo į jų klausimus apie saugų elgesį gatvėje, įtvirtino jau turimas žinias. Tokie įdomūs susitikimai mažiesiems ne tik suteikia papildomų žinių apie saugų elgesį kelyje, bet ir įgyti įgūdžiai ilgam išlieka atmintyje.

 

NAUJA EUROPOS KOMISIJOS INICIATYVA JAU „ŽVAIGŽDUTĖS“DARŽELYJE


BEACTIVE Europos sporto savaitės renginiai jau vyksta ir „Žvaigždutės“ darželyje. Tai nauja Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Iniciatyvos tikslas – įtraukti kuo daugiau europiečių į sporto ir fizinio aktyvumo veiklas. Rugsėjo 22 d. lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko didelė sporto šventė „Žaisk judėk ir būsi sveikas“, o priešmokyklinukai į šventę integravosi su saugaus eismo akcija „Rieda ratai rateliukai“. Akcijos metu vaikai demonstravo savo saugaus eismo žinias ir gebėjimus važinėjant dviračiais ir paspirtukais. Aidint smagiai, vaikiškai muzikai, visų grupių vaikai atžygiavo į darželio sporto aikštyną. Čia jų laukė pasakų personažai: Šarka ir Zuikis - auklėtojos metodininkės R. Šilianskienė ir J. Bučinskytė bei būrys sirgalių. Kiekviena grupė pasisveikino savo sportiniu šūkiu ir visi drauge padarė bendrą mankštą, o po jos išsiskirstė į atskirus sektorius: futboliuko, estafečių, taikliosios rankos , judrių žaidimų. Žiūrovų tądien nebuvo – visur tik entuziastingi dalyviai, besistengiantys parodyti savo sportinius gebėjimus. Už ryžtą, ištvermę, susitelkimą bendram tikslui, Varna su Zuikiu apdovanojo linksmai ir draugiškai sportavusius visų grupių ugdytinius. Vaikai dar ilgai džiaugėsi sveikai ir turiningai praleistu laiku ir dalinosi puikios šventės įspūdžiais.


AKCIJA “DARŽELINUKAI UŽ KREPŠININKŲ PERGALES!” “ŽVAIGŽDUTĖ”

 

Lopšelio darželio “Žvaigždutė” bendruomenė mokslo metus pradėjo ypatingai džiugiai ir emocingai nusiteikę. Visi su nekantrumu laukėmeprasidedančio Europos vyrų krepšinio čempionato, į kurį susirinko stipriausios Europos žemyno valstybių rinktinės. Darželio pedagogės kartu su savo ugdytiniais ir jų šeimomis prisidėjo prie respublikinės akcijos “Darželinukai už krepšininkų pergales!”, skirtos Lietuvos krepšinio rinktinei Europos čempionate palaikyti. Akciją organizavo respublikos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) bei respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija “Sveikatos želmenėliai”, kurių nariai ir yra šios įstaigos pedagogai. Rugsėjo 4 dieną, šviečiant ir vis dar šildant skaisčiai saulutei bei skambant nuotaikingai muzikai, į darželio kiemą akcijos dalyvius sukvietė organizatorės – auklėtojos Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Sugužėjo pakiliai nusiteikę, pasipuošę spalvingomis sportinėmis aprangomis ugdytiniai, tėveliai, pedagogai ir auklėtojų padėjėjos. Visus dalyvius vienijo bendras tikslas - pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais ir didžiuotis savo šalies krepšinio komanda. Sveikinimo žodį tarė lopšelio – darželio direktorė Regina Ivanauskaitė. Ji skatino vaikus savo širdelėse visada išlaikyti patriotiškumo ir didžiavimosi savo šalimi jausmą. Palaikyti čempionate mūsų šalies rinktinę kvietė šventėje dalyvavęs lopšelio – darželio socialinis partneris Radviliško futbolo klubo „Lokomotyvas“ treneris Mindaugas Urbonavičius. Šventės organizatorės kartu su vaikais pasimankštino, prisiminė garsiuosius mūsų šalies krepšininkus ir pasidžiaugė jų pasiekimais. Visi akcijos dalyviai draugiškai mokėsi atlikti įvairius veiksmus su krepšinio kamuoliu, o priešmokyklinukai žaidė krepšinį.

Ši lopšelyje – darželyje “Žvaigždutė” organizuota akcija sužadino patriotizmo jausmus visai darželio bendruomenei bei suteikė daug teigiamų emocijų, kuriosvisiems mums padės palaikyti Lietuvos krepšininkus Europos čempionate.

 

RUGSĖJO PIRMOSIOS ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelyje - darželyje "Žvaigždutė" ankstų rugsėjo pirmosios rytą, nors ir prausė visus sodrus lietus, nuvilnijo graži Rugsėjo 1-osios šventė. Džiaugiamės, kad visą darželio bendruomenę pasveikinti su Mokslo ir žinių diena atvyko net du garbūs svečiai: tai LR Seimo narys, LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Radviliškio miesto garbės pilietis profesorius Vytautas Juozapaitis ir Radviliškio parapijos klebonas, dekanas Tadas Rudys. Šventę pradėjo „darželinukės - linksmos mergaičiukės“- auklėtojos M.Juozaitienė, V,Maraškaitė, J.Bučinskytė, linkėdamos visų svajonių, kurias vaikai su auklėtojomis surašys ant lapelių ir paleis su balionais į dangų, išsipildymo. Darželio direktorė R.Ivanauskaitė sveikindama su gražia mokslo metų pradžia, pasidžiaugė, kad visi sveiki, su džiugia nuotaika sugrįžo po vasaros atostogų ir palinkėjo darbingų ir kūrybiškų, o, svarbiausia, saugių ir sveikų mokslo metų. Labai nuoširdžiai su Rugsėjo 1-ąja visus sveikino profesorius Vytautas Juozapaitis. Jis linkėjo, kad rugsėjo takelis, atvedęs vaikučius į darželį, būtų šviesus, lygus ir linksmas, o tėveliams palinkėjo didelės kantrybės. Visą bendruomenę šiltai pasveikino ir klebonas Tadas Rudys, linkėdamas daug gražių įspūdžių ir įdomių atradimų. Po visų sveikinimų tėveliai ir vaikučiai, nešini gėlėmis, išsiskirstė į savo grupes, kur susitiko su grupių auklėtojomis, dalinosi vasaros įspūdžiais, gėrėjosi atnaujintomis ir gražiai paruoštomis mokslo metams patalpomis bei susipažino su visomis naujovėmis, kurios bus įgyvendinamos mūsų įstaigoje optimizuojant ugdomąįį procesą darželyje.


GRŪDINIMO PROCEDŪROS IR PLOKŠČIAPĖDYSTĖS PROFILAKTIKA DARŽELYJE


Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje visą vasarą vyksta inovatyvi netradicinė veikla, besiremianti lauko darželių metodika ir naujausiais ugdymo metodais bei vaikų sveikatinimo procedūromis. Visą aktyvią dienos dalį vaikai žaidžia, tyrinėja, eksperimentuoja bei pramogauja lauke. Pedagogai puikiai žino, kad sveikatos kompetencijai išugdyti būtina, kad vaikai įgyti bendrą sveikatos ir sveikos gyvensenos sampratą, išmoktų rūpintis savo fizine sveikata, suprastų fizinio aktyvumo naudą sveikatai ir savijautai, stengtųsi aktyviai judėti, žaisti, gebėtų tai daryti saugiai. O vasaros laikotarpis tam yra pats tinkamiausias. Ypač svarbus vasarą yra vaikų grūdinimas. Vaikščiojimas basomis teigiamai veikia visą žmogaus organizmą, pėdose esantys taškai yra aktyvinami, o tai yra daugelio ligų profilaktinė priemonė. Pagrindas grūdinimui - tai kojų paduose esantys receptoriai. Vaikštant ar bėgiojant basomis, dirginami receptoriai, kurie stimuliuoja vidaus organų veiklą, ypač gerėja kraujotaka, sustiprėja imuninė sistema. Nustatyta, kad tarp padų receptorių ir nosiaryklės gleivinės yra refleksinis ryšys - grūdindami padus, mes apsaugosim vaikus nuo peršalimų. O ypač tai aktualu pilnapėdystės profilaktikai, nes kasmet daugėja vaikų, turinčių plokščiapėdiškumo problemų. Vaikščiojimas basomis padeda atsikratyti nereikalingo elektros krūvio. Įvairus žemės paviršius vaikiškiems padams daro skirtingą poveikį: minkšta žolė, šiltas smėlis veikia raminančiai, nelygus gruntas, laiptinės grindys, šlapia ar rasota žolė, akmenukai - saikingai veikia vaikų nervų sistemą, karštas smėlis, aštrūs akmenėliai, kankorėžiai-jaudinančiai veikia nervų sistemą. Todėl mūsų darželio mažieji basi į lauko aikšteles keliauja jau iš grupės ir ten būna visą dieną– jų padukai junta skirtingiausius paviršius. O kokie emociniai patyrimai, kiek krykštavimo ir vaikiško juoko – teigiamų emocijų pliūpsnis nuteikia vaikus džiugiems potyriams visai dienai. Žinoma, visa tai vyksta aptarus su tėvais, gavus jų sutikimą. Visi tėveliai puikiai supranta vaikų grūdinimo ir profilaktinių priemonių svarbą ir džiaugiasi, kad jų vaikučiai yra įtraukti į netradicinę, bet labai įdomią ir taip reikalingą vaikų sveikatai veiklą darželyje. Mažiesiems labai patinka ir vanduo, kuris vėl gi pasitarnauja aktyviam judėjimui ir organizmo stiprinimui. Žaidžiant su vandeniu, mažėja kūno įtampa, procedūros su vandeniu karštą vasaros dieną atpalaiduoja kūno raumenis, sąnariai tampa lankstesni, stuburo kaulai pasidaro ne tokie įtempti, sukaustyti, gerėja organizmo medžiagų apykaita, atsiranda vaikų apetitas, miegas tampa pilnavertiškesnis. Mūsų vaikai džiaugsmingai laistosi vandeniu, žaidžia vandens vonelėse, laisto gėlytes, prausia lėles, braidžioja patys. Grįžę iš lauko po tokių sveikatinimo ir grūdinimo procedūrų bei žaidimų, mūsų darželio vaikai puikiai valgo ir giliai užmiega pietų miego. O tai ir yra puikus rodiklis kruopštaus pedagogų darbo vedant vaikus sveikatos stiprinimo taku.

 

TURININGA EKSKURSIJA Į NAISIUS


Birželio 26 d. didelė grupė darželio bendruomenės aplankė Naisius - mažąją 2015 m. Lietuvos kultūros sostinę. Pabuvojome vieninteliame Lietuvoje Baltų dievų muziejuje, išsidėsčiusiame beveik visoje kaimo teritorijoje. Pamatėme Saulės ir Ugnies aikštes, užkopėme į Alkos kalną, grožėjomės daugiau kaip 50 didelių ąžuolinių dievų skulptūrų, prie kurių pasisėmėme energijos, išbandėme baltiškas apeigas siekdamos svajonių išsipildymo ir sveikatos bei gerovės sau ir savo šeimoms. Mažuosius lankytojus labai sudomino Inkilų muziejus ir jo gyventojai: didžioji pelėda, musinukė, mėlynoji zylė, boružėlės ir gausybė kitų gyventojų. Daug gerų emocijų patyrėme Baltų žolynų muziejuje. Vaikams labai patiko Žemaitukų žirgyne stebėti besitreniruojančius žirgus su raiteliais. Susipažinome su žirgyno istorija ir paskirtimi bei „pabendravome“ su temperamentingais gražuoliais. Ekskursijos pabaigoje apžiūrėjome Naisių žemės istorijos muziejaus ekspoziciją.

Tai buvo puiki edukacinė diena, suteikusi galimybę pasisemti žinių, praplėsti akiratį, visai bendruomenei pabendrauti, pabūti kartu – juk tai vienija.

 


KOLEKTYVO IŠVYKA Į ANYKŠČIUS


Birželio 13 d. lopšelio-darželio bendruomenė mokslo metus užbaigė turininga išvyka į Anykščius. Aplankėme lietuvių poezijos klasiko, vyskupo Antano Baranausko paminklą, pabuvojome šv. Mato bažnyčioje bei jos bokšto apžvalgos aikštelėje ir grožėjomės Anykščių apylinkėmis iš viršaus. Aplankėme A.Vienuolio muziejų bei rašytojo kapą ir A.Baranausko klėtelę. Arklio muziejuje, Niūronių kaime, turėjome galimybę prisiliesti prie lietuviškos senovės amatų ir kaimo buities, pasivažinėti arklio traukiamu vežimu, o norinčios galėjo ir pajodinėti. Nešinos neišsipildžiusiomis svajonėmis įkopėme į Laimės žiburį ir apėjome šilelyje augančius šventuosius ąžuolus, tikėdamos, kad tos svajonės greit išsipildys. Grožėjomės nuostabiu gamtovaizdžiu, atsiveriančiu nuo Kalitos kalnelio, kur įkurtos rogučių trasos. Kelionę baigėme prie legendomis apipinto Puntuko akmens. Visa bendruomenė džiaugiasi puikiu savaitgaliu ir galimybe kartu pabūti, pamatyti, sužinoti ir tiesiog visoms pabendrauti, pabūti drauge.


IR VASARĄ DARŽELYJE ĮDOMU

 

Jau įsibėgėjo birželis. Daugeliui darželio ugdytinių prasidėjo vasaros atostogos, na o tiems , kurie dar jų laukia, pramogų darželyje netrūksta. Vaikai stato smėlio pilis, daug sportuoja, piešia, kuria smėlio dėžėse koliažus iš gamtinės medžiagos. Nepamirštas mūsų ekologinis projektas „Močiutės sodelis“. Sodelyje jau sudygo jurginai ir vaikų sėtos daržovės bei vaistiniai augalai. Augalėlius reikia prižiūrėti. Labai trūksta drėgmės, todėl mažieji daržininkai dažnai juos palaisto, nuravi. Jungtinės „Drugelių“ grupės ugdytiniai kieme esantį kalnelį papuošė savo gamybos vėjo malūnėliais. Jungtinės „Ežiukų“ grupės vaikai rūsio kalnelį „pavertė“ banguojančia jūra su gausybe laivelių ir plaukiojančiomis žuvytėmis. Jungtinė „ Lapiukų“ grupė tęsia grupės tradicijas švęsti vaikų gimtadienius, tik šventes šiuo metu organizuoja lauke. Dvi grupes apjungusi „Žirniukų“ grupė kūrė originalias šlapio smėlio pilis, o „Ančiukų“ grupė taip pat apjungusi dvi grupes tapė paveikslus gamtoje. Mūsų mažieji iš „Meškučių“ ir „Šuniukų“ grupių daug laiko praleidžia lauke bėgiodami, pūsdami muilo burbulus, mėtydami spalvotus kamuoliukus. Vasarą darželyje tikrai linksma ir įdomu.

 


TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

LOPŠELYJE – DARŽELYJE

 

 

Birželio mėn. 1d. lopšelyje – darželyje vyko spalvingas renginys Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti „Jums, vaikai, žydėjimo pilna pirmutinė vasaros diena“. Renginį pradėjo ir vedė visiems gerai pažįstamos pasakų herojės – Pepė Ilgakojinė (Aušra Aleknaitė, auklėtoja ) ir Boružėlė Liputė (Gražina Legeckienė, auklėtoja). Mažieji lopšelio – darželio ugdytiniai kartu su renginio vedėjomis apsilankė mobiliame planetariume, kuris atvyko specialiai vaikų šventei. Visi norintys turėjo galimybę pamatyti sferinį kino filmą „Kaluokahina. Užburtasis rifas“. Kino seanso metu vaikai patogiai įsitaisę ant minkštų kilimėlių ne tik žiūrėjo filmą, bet ir jautėsi neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais.

Pažiūrėję filmą, skambant nuotaikingai muzikai, mažieji išskubėjo į įvairiomis vasaros spalvomis nušvitusį darželio kiemą, kuriame ant asfalto kreidelėmis piešė nuostabiausias savo svajones, žaidė judriuosius žaidimus, pūtė muilo burbulus, dainavo ir šoko kartu su Pepe Ilgakojine ir Boružėle Lipute .Direktorė pasidžiaugė mažųjų „spalvotomis svajonėmis“ , pasveikindama palinkėjo, kad kiekviena vaikų diena būtų nepakartojama ir kupina juoko, gražių emocijų, nuotykių ir atradimų.

Šventės pabaigoje vaikų laukė siurprizas. Boružėlė Liputė atskubėjo su pilna pintinėle gardėsių, kuriuos išdalino visiems mažiesiems šventės dalyviams ir palinkėjo visuomet turėti daug „spalvotų svajonių“, jaustis mylimais ir laimingais vaikais.


 

SU DARŽELIU ATSISVEIKINO PRIEŠMOKYKLINUKAI


Paskutinę gegužės savaitę net tris dienas lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ šurmuliavo gražiai pasipuošę vaikai, tvardantys jaudulį tėveliai, seneliai. Su darželiu atsisveikino priešmokyklinių grupių ugdytiniai - „Drugelių“, „Ežiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai.

Atsisveikinimo šventėje vaikai dainavo daineles, šoko, deklamavo eilėraščius, skirtus tėveliams, auklėtojoms, visiems darželio darbuotojams. Būsimus mokinukus pasveikino ir geros kloties mokykloje palinkėjo bei Padėkos raštus įteikė lopšelio-darželio direktorė R, Ivanauskaitė. Auklėtojos dovanojo sukauptus piešinių segtuvus ir dovanėles, o jaunesnieji draugai iš „Lapiukų“, „Ančiukų“ ir „Giliukų“ grupių linkėjo visokeriopos sėkmės paliekant darželį. Šventės metu „Drugelių“ grupės vaikai paleido skristi spalvotus balionus su savo svajonėmis, „Ežiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo „Muilo burbulų fiestoje“, o „Bitučių“ grupės vaikai ieškojo tėvelių paslėptų siurprizų. Su darželiu atsisveikindami priešmokyklinukai pasižadėjo dažnai lankyti savo darželį, auklėtojas.

 

PLENERAS „KIŠKUČIŲ“ GRUPĖJE

 

Gegužės 27 d. „Kiškučių“ grupėje vyko pleneras „Kurkime kartu“. Jį organizavo grupės auklėtojos: mokytoja metodininkė R.Martyšienė ir vyresnioji mokytoja V.Maraškaitė. Plenere dalyvavo grupės ugdytiniai ir jų šeimų nariai: tėveliai, broliai, sesės, močiutės ir net promočiutė. Susirinkusius grupės aikštelėje pasveikino Laputė (auklėtoja V.Maraškaitė). Ji kartu su vaikais pašoko nuotaikingą šokį „Saulės zuikučiai“. Vėliau visi kibo į kūrybinius darbus. Vieni kūrė koliažus iš gamtinės medžiagos smėlio dėžėje, kiti tapė ant paruoštų kartono lakštų ir jais papuošė aikštelės tvorą. Plenero pabaigoje kūrėjai buvo apdovanoti Padėkos raštais už kūrybiškumą ir meninę išmonę. Grupės bendruomenė pasisėmė ne tik kūrybinių minčių, bet, svarbiausia, pajuto kelių kartų bendravimo džiaugsmą, o kūrybinius darbus, kurie liko grupės aikštelėje, dar ilgai galės apžiūrėti visi norintys.

 

 

MAŽOJI OLIMPIADA „SPORTUOJU AŠ IR VISA ŠEIMA“


Gegužės 21 d. rytą darželio aikštynas pasipuošė įvairiaspalviais balionais ir vėliavėlėmis. Linksma muzika kvietė visus vaikus į lauką. Netrukus pasirodė darni mažųjų sportininkų kolona. Olimpinę vėliavą nešti buvo patikėta futbolo treneriui, socialiniam partneriui Mindaugui Urbonavičiui. Jis padėjo ir teisėjauti olimpiados metu. Sporto aikštyne jau laukė mažosios olimpiados organizatoriai - trys pasakų personažai: Kiškis, Šarka ir Lapė (mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė, Rolanda Šilianskienė ir vyresnioji mokytoja Vaida Maraškaitė). Pirmiausiai mažuosius sportininkus pasveikino ir palinkėjo sėkmės rungtyniaujant lopšelio-darželio direktorė R.Ivanauskaitė. Išsirikiavę aikštyne, visi olimpiados dalyviai kolektyviai pasimankštino, o tada jau rinkosi rungtis pagal amžių ir savo gebėjimus. Mažieji „Viščiukai“ ir „Boružėlės“ sportinius žaidimus žaidė savo aikštelėse, truputį vyresni „Kiškučiai“ ir „Žirniukai“ keliavo rungtyniauti į „Džiaugsmo šalį“ , na o vyresnieji „Lapiukai“ ir „Giliukai“ bei priešmokyklinukai iš „Drugelių‘, „Bitučių“, „Ežiukų“ grupių varžėsi „Krepšinio“, „ Žaidimų“, „Futboliuko“, „Estafečių“, „Kvadrato“ žaidimų stotelėse. Būrelis tėvelių ir įstaigos darbuotojai tapo puikia sirgalių komanda. Buvo daug azarto, išlieta nemažai prakaito.

Mažoji olimpiada leido vaikams pasijausti tikrais sportininkais bei suteikė daug džiugių akimirkų. Pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo gera nuotaika, šypsenos, sveiku raudoniu nusidažę veidukai. Visi vaikai buvo apdovanoti auklėtojų sukurtais medaliais ir pilnomis vaisių pintinėlėmis, kaštonų pavėsyje draugiškai pasivaišino natūraliomis sultimis.RADVILIŠKIO LOPŠELIO - DARŽELIO " ŽVAIGŽDUTĖ" MAŽUOSIUS APLANKĖ PRIEŠGAISRINĖS GELBĖJIMO TANYBOS DARBUOTOJAI

Gegužės mėn. 22 d. rytmetį lopšelio - darželio „Žvaigždutė“ ugdytinius aplankė Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai. Gaisrininkai atvyko didžiulėmis gaisrinėmis mašinomis. Vaikai su auklėtojomis saugiai sustoję stebėjo, kaip dvi gaisrinės mašinos su visu ekipažu įrieda į darželio kiemą. Svečiai mažuosius supažindino su ugniagesio profesija, priminė apie kasdieninėje aplinkoje slypinčius pavojus ir kaip jų išvengti bei atsakė į vaikų užduotus klausimus. Vaikai apžiūrėjo gaisrinių mašinų įrangą, gelbėjimo priemones, o drąsiausieji net turėjo galimybę pasėdėti mašinoje ir ją pavairuoti .

Susitikimas su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais vaikams ne tik suteikė daug džiaugsmingų akimirkų , bet ir mažose širdelėse paliko begalinę pagarbą šį pasiaukojantį darbą dirbantiems žmonėms.

Visa darželio bendruomenė nuoširdžai dėkoja Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriui Arūnui Mažučiūnui, vyr. inspektoriui Donatui Stakvilevičiui ir kitiems ugniagesiams apsilankiusiems įstaigoje.PRIEŠMOKYKLINUKAI „PIEMENĖLIŲ GEGUŽINĖJE“

 

Gegužės 20 d. dešimt mūsų lopšelio - darželio priešmokyklinio ugdymo „Ežiukų“ grupės vaikų su mokytoja metodininke Rolanda Šilianskiene ir meninio ugdymo mokytoja metodininke Nijole Solovjova dalyvavo Baisogalos mokyklos – darželio organizuotame renginyje „Piemenėlių gegužinė“. Į šventę susirinko priešmokyklinių grupių vaikai iš Panevėžio miesto lopšelio – darželio „Nykštukas“, Panevėžio rajono Krekenavos lopšelio – darželio „Sigutė“, Šeduvos lopšelio – darželio, Radviliškio miesto lopšelių – darželių „Eglutė“, „Kregždutė“ ir šeimininkai iš Baisogalos mokyklos – darželio. Piemenėlių gegužinėje vaikai galėjo ne tik patys pasirodyti, į kitus pažiūrėti, bet ir kartu žaisti, šokti, groti, spėti mįsles, šėlti – būti aktyviais šventės dalyviais. O pavargę piemenėliai vaišinosi kaimiška kiaušiniene su spirgučiais, gaivinosi namine gira, skanavo bandelių.

 

 

 

PRAMOGA "RIED RATAI, RIED RATUKAI, RIED MAŽIEJI TEKINUKAI"2015 m. gegužės 4-10 d. buvo minima trečioji Jungtinių Tautų saugaus eismo savaitė, kurios tema – vaikai ir saugus eismas. Pagrindinė nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, priežastis – neatsargus elgesys keliuose. Todėl ypač svarbu ugdyti saugaus elgesio įgūdžius, šviesti ir mokyti mažuosius eismo dalyvius nuo ankstyvosios vaikystės.

Mūsų lopšelio- darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė aktyviai įsijungė į akciją „Vaikai ir saugus eismas kelyje“. Jos metu buvo renkami parašai Vaikų deklaracijai dėl saugos keliuose palaikyti. Įstaigos tėveliai, pedagogai pritarė ir pasirašė po kreipimusi.

Šių metų gegužės 8 d. vyko pramoga „Ried ratai, ried ratukai, ried mažieji tekinukai“, kurios tikslas - ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą ir įgūdžius. Renginį organizavo kūno kultūros pedagogė Jolanta Bučinskytė, VSPB specialistė, dietistė Rita Tamošiūnaitė, auklėtoja Valerija Jarašūnienė ir socialinė pedagogė Nida Barauskienė.

Linksmai nusiteikę kartu su kiškiu Greituoliu (auklėtoja Jolanta Bučinskytė) vairuodami, ,,mašinėlių“ vairus, vaikai atskubėjo į sporto aikštyną. Sveikinimo žodį tarė ir visiems saugaus kelio linkėjo lopšelio - darželio "Žvaigždutė“ direktorė Regina Ivanauskaitė. Kiškis Greituolis vaikams pristatė Šviesoforo spalvas: žalia – (visuomenės priežiūros specialistė Rita Tamošiūnaitė), geltona - (auklėtoja Valerija Jarašūnienė), raudona – (socialinė pedagogė Nida Barauskienė). Vaikai spėliojo mįsles apie saugų eismą ir šoko ,,Pingvinukų“ šokį. Kiškis Greituolis pakvietė vaikus į žaidimų erdves, kur vaikai kartu su grupės auklėtojomis žaidė judriuosius žaidimus apie saugų eismą kelyje: ,,Automobilis ir žvirbliai“, ,,Mašinų lenktynės“, ,,Mašinų garažai“, ,,Stok“, ,,Traukinys“ ir didaktinius žaidimus: „Mažos mašinėlės man labai patinka“, „Važiuok atsargiai!, Mašinėlių garažai“.

Giliukų ir „Lapiukų“ grupės vaikai dalyvavo estafečių ruože su paspirtukais: ,,Apvažiuok kliūtis“, ,,Įveik atstumą“, ,, Būk atidus kelyje!“. Priešmokyklinių grupių - „Ežiukų“, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo estafečių ruože su dviratukais: „Dviratukų draugystės ratas“, ,,Pervežk saugiai draugui kibirėlį“, „Apvažiuok kliūtis“, ,,Laikykis, kelių eismo taisyklių“. Po rungčių Kiškis Greituolis kartu su priešmokyklinės grupės vaikais perskaitė laišką nuo policijos bičiulio Amsiaus. Žaisdami vaikai praturtino savo žinias apie kelio ženklus, transportą bei pagelbėti galinčius žmones. Renginio pabaigoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Tamošiūnaitė apdovanojo dalyvius Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro padėkos raštais.

Pramoga visiems ne tik suteikė galimybę pasikartoti saugaus eismo taisykles, saugų elgesį kelyje, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų sportuojant ir žaidžiant įvairius žaidimus.

 

 

 

JAUNIAUSIAS SKAITOVAS

Gegužės 7-oji – spaudos atgaivinimo, kalbos ir knygos diena. Radviliškio viešoji biblioteka organizavo jau tradicine tapusia akciją ,, Sustabdyta minutė - knygai‘‘. Ji buvo skirta ne tik spaudos atgaivinimo, kalbos ir knygos dienai, bet ir kraštiečio, rašytojo Jono Marcinkevičiaus 115-osioms gimimo metinėms. Renginio metu buvo skaitomos Jono Marcinkevičiaus kūrinių ištraukos. Akcijoje dalyvavo ir mūsų įstaigos priešmokyklinės ,,Drugelių‘‘ grupės ugdytinis Augustas Glinskis, kurį parengė mokytoja metodininkė Rima Mateliūnienė. Jis skaitė ištrauką iš apsakymo ,,Vaikystė“. Berniukas, aiškiai ir raiškiai skaitydamas, perteikė neturtingo vaiko vaikystės skriaudas ir išgyvenimus.

Didžiuojamės ir sveikiname Augustą - jauniausiąjį akcijos dalyvį.

 

 

PEDAGOGĖS REGINOS MARTYŠIENĖS

AUTORINĖ KARPINIŲ PARODA SEIME

 

Gegužės 5 dieną LR Seimo rūmuose atidaryta Radviliškio krašto tautodailininkės, mūsų darželio pedagogės, mokytojos metodininkės Reginos Martyšienės autorinė karpinių paroda, skirta etnografinių regionų metams.

Regina Martyšienė - Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, savo kūrybos darbus nuo 2002 m. eksponuoja kasmetinėse Radviliškio, Kelmės, Šiaulių krašto tautodailės darbų parodose bei respublikinėse parodose Vilniuje, Telšiuose.

Tautodailininkė veda juostų pynimo kursus, dalyvauja įvairiose šalies etnokultūrinėse stovyklose. Regina Martyšienė aktyviai įsijungia į įvairius etnokultūros projektus, susijusius su tautodailės puoselėjimu ir amatų sklaida. Už aktyvią veiklą puoselėjant etnokultūros tradicijas Reginai Martyšienei yra suteiktas ,,Kultūros darbuotojo-2007“ vardas.

R. Martyšienė kerpa karpinius, pina juostas, mezga riešines, tapo. Jos karpiniai puošia darželio interjerą, pintomis juostomis dabinasi darželio etnografinio ansamblio šokėjai. Pedagogė organizuoja etnografines sueigas, plenerus, praktinius užsiėmimus, jų metu supažindina su pynimu, vijimu, margučių marginimu, karpinių karpymu.

Parodos globėjas - mūsų kraštietis, LR Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis.

Sveikiname pedagogę Reginą Martyšienę surengus autorinę karpinių parodą LR Seime.

 

 

 

MAMYČIŲ DIENA LOPŠELYJE – DARŽELYJE „ŽVAIGŽDUTĖ“

 

 

Penktadienio rytmetį, šviečiant ir šildant skaisčiai saulutei, lopšelio - darželio kiemas pražydo ryškiaspalvėmis gėlėmis, kurios buvo skirtos Motinos dienai. Šalia žydinčių gėlių mamytes ir močiutes džiugino vaikučių sveikinimas „Tau, mamyte!“.

Darželio grupių aplinką ugdytiniai puošė priskintų lauko gėlių puokštėmis ir piešiniais, kurie buvo skirti pačioms nuostabiausioms, geriausioms ir mylimiausioms mamytėms ir močiutėms.

Vakare mažieji su nekantrumu laukė į darželį ateinančių pačių brangiausių žmonių. Kiekvienoje grupėje vaikai dėkojo mamytėms ir močiutėms už švelnumą ir rūpestėlį, gerumą, meilę ir skyrė pačias gražiausias eiles, dainavo linksmas daineles, kartu šoko nuotaikingus ritminius šokius bei dovanojo savo rankutėmis pagamintas dovanėles.

Šio vakaro įspūdžiai, gera vaikučių ir mamyčių nuotaika, teigiamos emocijos ilgai išliks visų širdyse.

 

 

DARŽELIO PRIEŠMOKYKLINUKAI “PAVASARINĖJE MUGĖJE”


Balandžio 30 d. ,,Bitučių“ priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo gražioje, jau tradicija tapusioje, Radviliškio Jaunimo mokyklos organizuojamoje ,,Pavasarinėje mugėje“, skirtoje Motinos dienai paminėti.

Mugėje savo rankų darbus demonstravo ir pardavinėjo Radviliškio rajono švietimo įstaigų mokiniai ir mokytojai. Patys mažiausi pardavėjai, atkeliavę iš ,,Žvaigždutės“ darželio, savo mielais rankų darbeliais džiugino ne vieno lankytojo akis.

Mugės lankytojus linksmino Jaunimo mokyklos mokinių koncertas, buvo organizuotos loterijos ir atrakcijos.

,,Bitučių“ grupės vaikai džiaugiasi turėję galimybę ne tik apsilankyti mugėje, bet ir įgyti pirmuosius verslumo įgūdžius pardavinėjant savo rankų darbelius, o kartu ir įsigyti mielų dovanėlių bei linksmai ir turiningai praleisti laiką.

 

 

 

PRADĖTAS VYKDYTI NAUJAS GAMTOSAUGINIS PROJEKTAS

 

Balandžio mėnesį pradėtas vykdyti respublikinis gamtosauginis projektas „Žalia stotelė. Močiutės sodelis“. Projekto tikslas - ugdyti pažintinius ir praktinius ekologinės kultūros pradmenis. Šį projektą įgyvendina: Elvyra Koriznienė, pavaduotoja ugdymui ir pedagogės: Rita Nevedomskienė, Rima Mateliūnienė, Audronė Norkienė, Nida Barauskienė, Vaida Maraškaitė. Jau atlikti ir pirmieji darbai – įrengtas „močiutės sodelis – vieno kvadratinio metro sklypeliai su išpintomis tvorelėmis. Vaikai kartu su auklėtojomis paruošė dirvožemį ir jau pasėjo daržovių į atvirą gruntą. Šilumamėges daržoves pasėjome į durpinius indelius. Lauksime daigelių grupėse ir gegužės pabaigoje pasodinsime į paruoštas lysveles. Norėdami apsaugoti sodelį nuo šiaurinio vėjo, pasodinome visą lysvę jurginų. Jie ne tik užstos vėją, bet ir džiugins visus margaspalviais žiedais. Ugdytiniai kasdien aplanko „Močiutės sodelį“ ir stebi, ar dar nepasirodė pirmieji daigeliai.

 

OLIMPINĖ DIENA LOPŠELYJE - DARŽELYJE

 

Balandžio 15 d. lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko respublikinės ,,Mažosios olimpiados“ I etapas, kurioje dalyvavo keturios Radviliškio miesto lopšelių- darželių komandos. Į olimpiadą atvyko ugdytiniai iš l/d ,,Eglutė“ ,,Smalsučių“ grupės, l/d ,,Kregždutė“ ,,Kiškučių“ grupės ir l/d ,,Žvaigždutė“ ,,Ežiukų“ bei ,,Drugelių“ grupių. Olimpiadą organizavo Jolanta Bučinskytė, mokytoja metodininkė, ir Rolanda Šilianskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, mokytoja metodininkė.

Projekto „Mažųjų olimpiada“ pirmasis etapas – tai draugiškos varžytuvės, kurių tikslas suteikti vaikams judėjimo, bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą, todėl jo metu nebuvo akcentuota laimėjimo svarba, stengtasi, sukurti gražią, jaukią ir linksmą šventę su muzika, olimpiados atidarymu, simbolika, bei varžybų talismanu – Pepe Ilgakojine, kuri pastoviai drąsino mažuosius sportininkus ir padėjo jiems žaismingai siekti pergalių.

,,Mažojoje olimpiadoje“ dalyvius pasveikino ir parodomąją programą parodė karate klubo ,, Kentauras“ vaikai, vadovaujami trenerio Arūno Masalskio.

Komandos lenktyniavo estafečių varžybose. Geriausiai pasirodė svečiai iš „Kregždutės“ lopšelio - darželio. Jie dalyvaus II „Mažosios olimpiados“ etape. Mūsų darželio komanda liko antra.

Visi dalyviai buvo apdovanoti gražiais RIUKKPA diplomais, sveikuoliškomis dovanėlėmis.Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683