Archyvas 2020 m.

ĮSAKYMAS DĖL INFEKCIJŲ PLITIMĄ RIBOJANČIO RĖŽIMO NUSTATYMO

 


 

Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Enrika Čeplinskytė tapo konkurso „Sveikiausias mokytojas 2020“ nugalėtoja. Šį konkursą organizavo  Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuras. Enrika - iniciatyvi, siekianti puoselėti bei savo pavyzdžiu skleisti sveiko gyvenimo būdo idėjas ugdytiniams ir visai darželio bendruomenei.

Sveikiname ENRIKĄ!

 

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ BENDRUOMENĖ NUOTRAUKOSE ĮAMŽINO

POPIEŽIAUS JONO PAULIAUS II ATMINIMĄ

 

Šiais metais minimas popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II gimimo 100-sios metinės. Todėl 2020-ieji metai yra paskelbti Jono Pauliaus II metais. Siekiant įamžinti popiežiaus atminimą, Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė – ugdytinių šeimos, visi darželio darbuotojai,  keliaudami ieškojo vietų, kuriose yra  įamžintas Šventojo Jono Pauliaus II atminimas ir patys įsiamžino prie šių vietų. Taip gimė graži fotografijų paroda „Jono Pauliaus II palytėti“, skirta Šventojo Jono Pauliaus II metams paminėti.

 

ŽIBINTŲ FIESTA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ kieme sužibo gražuolių moliūgų paroda   „Žibintų  šviesos palydėti“. Visos bendruomenės pastangų dėka buvo išradingai išpjaustyti, išskaptuoti, išraižyti didžiuliai moliūgų žibintai. Juose sutilpo ne tik įvairiausi ornamentai, bet ir darželio simbolika, ir pasakų personažai. O uždegtos žvakutes suteikė ypatingą aurą bei sukūrė nuostabų grožį darželio kieme. Taip buvo siekiama puoselėti bendruomenės  kūrybines galias,  mokyti vaikus išreikšti savo mintis simboliais, kurti grožį, kuris puošia aplinką, kurioje tu gyveni.


„ŽVAIGŽDUTĖJE“ 10 000 ŽINGSNIŲ ĮVEIKTI LENGVAI


Siekiant ugdyti mažųjų supratimą apie  sveiką gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“  organizuojamos originalios sportinės veiklos lauke.  Išradingų pedagogių dėka, vaikai skatinami būti fiziškai aktyviais, ieškoma įdomių būdų, kaip suteikti ugdytiniams džiugių, malonių akimirkų ir, žinoma,  judėjimo džiaugsmą. Todėl priimtame Sveikatiados iššūkyje „10 000 žingsnių yra vieni juokai“ aktyviai dalyvavo visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  bendruomenė ir lengvai įveikė šį išbandymą.


„ŽVAIGŽDUTĖJE“ TRADICINĖ MYKOLINIŲ ŠVENTĖ KITAIP

 

„Žvaigždutėje“ tradicinė Mykolinių šventė šiemet nuaidėjo kitaip – ypatingai rūpinantis visų sveikata, laikantis atstumų, saugiai, bet labai gražiai ir nuotaikingai. Pati Mykolienė kvietė linksmintis ir džiaugtis bulviakasio pabaiga. O Mykoliukas nuo pat ryto lauže kepė pačias svarbiausias šios šventės vaišes – bulves. Išsiskirstę po visą didelę darželio teritoriją, kiekvienos grupės vaikučiai saugiai žaidė tradicinius lietuvių liaudies žaidimus, suko nuotaikingus ratelius. Po smagių žaidimų laukė šiai šventei būdingos vaišės - visi labai noriai vaišinosi lauže iškeptomis bulvėmis.

Kaip smagu, kad ir apsunkintomis sąlygomis galima išradingai puoselėti mūsų  tautos tradicijas.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ SUSPINDĖJO SVEIKUOLIŠKAS MOLIŪGŲ TORTAS


Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ jau penkeri metai įgyvendinamas tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projektas  ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė “. Projekto organizatorės - auklėtojos Rima bei Vitalija su vaikučiais ir grupės tėveliais kvietė visą bendruomenę  kurti  gražią  „Dėdės derliaus“  parodą. Daržovių sukeliavo tikrai daug. Sveikuolių derliaus kompozicijos   „Sveikuolių moliūgų jubiliejinis tortas“  kūrime  dalyvavo visa Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė. Smagu buvo pažiūrėti, kaip mažieji su pedagogėmis ėmėsi kurti kompoziciją, kurios akcentas -  sveikuoliški gražuoliai moliūgai,  apsupti kitų augalų draugijos. Kiekvienam buvo smagu gerėtis bei didžiuotis savo  užaugintu ir atneštu į darželį  derliumi kartu su draugais. Puikus gavosi gimtadienio tortas bei visa „Dėdės derliaus“  paroda po atviru dangumi.   „Žvaigždutės“ Menų pastogėje suspindėjęs sveikuoliškas moliūgų tortas nepaliko abejingų.  Juo labiau, kad jis tapo ir dovana darželiui, nes sutapo su įstaigos jubiliejumi. Gera visiems, apsilankiusiems darželio kieme, juo grožėtis, smagu nusifotografuoti.

Šis projektas - tai inovatyvi pedagoginė meistrystė bei gražus įrodymas, kaip galima efektyvinti pedagogų ir šeimos partnerystę, puoselėti ekologinę  savimonę bei sveiką gyvenseną.

 

 

RUDENS SPORTO ŠVENTĖ

,,STIPRINKIME SVEIKATĄ SPORTUODAMI DRAUGE“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Saulėtą rugsėjo 16-osios dieną visa Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė rinkosi į didžiulį sporto ir saugaus eismo renginį ,,Stiprinkime sveikatą sportuodami drauge“. Mažuosius sportininkus pasveikino, gerų emocijų ir sėkmės draugiškose sporto varžybose linkėjo darželio direktorė Regina. Visi sporto šventės dalyviai saugiai pasiskirstė į atskiras sporto sekcijas: vyresnieji lenktyniavo su paspirtukais, dviratukais,  o juos prižiūrėjo ir palaikė pats policininkų draugas Amsius. Vaikai, nesusitikdami grupėmis, saugiai varžėsi linksmose estafetėse, žaidė futbolą. Jaunesnieji sportininkai  bandė savo vikrumą žaisdami linksmus  sportinius žaidimus savo lauko aikštelėse, išbandė įdomųjį futbolą bei krepšinį su naujuoju daugiafunkciniu sporto inventoriumi. Mažieji ugdytiniai  žaidė įvairius žaidimus su kamuoliais, lindo pro tunelį, išbandė jėgas lenktyniaudami su savo grupės draugais. Didelė ir graži darželio teritorija leido vaikams pasiskirstyti atskirose edukacinėse erdvėse bei sportuoti saugiai. Padedami išradingųjų renginio organizatorių Rolandos ir Enrikos, vaikai net buvo išvykę į turistinį žygį, kuriame įveikė įvairias kliūtis improvizuotame miške: ėjo tilteliu, brido per pelkę, lindo pro medžių šakas, šokinėjo per kupstus. Gražus ir linksmas sporto renginys buvo vainikuotas apdovanojimais. Radviliškio visuomenės sveikatos biuras  visiems vaikams padovanojo ypatingai svarbias dovanas -  atšvaitukus, kurias įteikė taip vaikų mylimas  Amsius su savo draugu Šviesoforu, primindami mažiesiems svarbiausias saugaus eismo taisykles.

 

 

SPALVŲ IR BURBULŲ FIESTA „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Gražią vidurvasario dieną visus Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikučius išradingosios pelytės Mikės (auklėtojos Jurga, Vitalija, Rolanda, Enrika) pakvietė į nuotaikingą spalvų ir burbulų fiestą. Lauko edukacinėse erdvėse vaikai turėjo galimybę išbandyti netradicines vasaros veiklas, kurios labai patiko mažiesiems ir  prikaustė visų vaikučių dėmesį. Tik įveikę visas pelyčių sugalvotas įdomiąsias užduotis, mažieji buvo pakviesti į tikrą burbulų fiestą. Nuotaikingą šventę vainikavo pelyčių staigmena – ypatingos dovanos mažiesiems šventės dalyviams.

 

SMAGI BATUTŲ DIENELĖ  „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikučiai sulaukė puikios vasariškos pramogos – „Batutų dienelės“. Tai nuostabi dovana visiems darželio ugdytiniams  už aktyvų dalyvavimą gamtosauginiame konkurse „Gražiausias inkilas 2020“, kurią vaikams padovanojo Radviliškio miesto seniūnija. Pasidžiaugti nuotaikinga pramoga bei patirti daug gerų įspūdžių galėjo ne tik dabar darželį lankantys vaikučiai, bet buvo pakviesti ir visi ugdytiniai, kurie jau nebelanko įstaigos arba  jau atostogauja.

 

NUVILNIJO JONINIŲ ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelio-darželio "Žvaigždutė" bendruomenė puoselėja etnokultūros tradicijas, perteikia mažiesiems mūsų senolių papročius. Joninių šventimas – viena iš gražiausių liaudiškų švenčių, apipinta burtais, žaidimais, spėjimais. O kur dar vainikų pynimas, žolynų rinkimas ir, žinoma, gardžios vaišės įsikurtuose grupių kiemeliuose. Be galo graži Joninių šventė, kurią vedė auklėtojos Aurelija ir Vaida, nuvilnijo, nuskambėjo „Žvaigždutės“ darželio kieme, suteikdama daug džiaugsmo mažiesiems, primindama senolių papročius tėveliams.

 

"ŽVAIGŽDUTĖS" BENDRUOMENĖ DŽIAUGIASI NAUJAI ATRENOVUOTOMIS  PATALPOMIS

 

Radviliškio lopšelio-darželio "Žvaigždutė" vaikučiai jau sugrįžo į puikias, naujai atrenovuotas patalpas.  Kiekvieno besimokančios organizacijos  pedagogo siekis – ieškoti ir kurti šiuolaikiškas edukacines erdves, geriausiai atitinkančias jo ugdytinių poreikius ir galimybes. Darželio patalpų renovacijos dėka sudarytos puikios sąlygos čia dirbančių pedagogų gebėjimų savirealizacijai. Labai svarbu, kad, sukūrus šiuolaikišką, modernią darželio vidaus aplinką, atsirado puiki galimybė holistinės terapijos taikymui, suaktyvinant pedagogo savirealizacijos galimybes ir sudarant sąlygas kurti naujas edukacines erdves pagal kiekvieno vaiko poreikį, grupės individualumą. Dabar darželyje sudarytos puikios sąlygos ugdytis kiekvienam mažyliui, atliepti kiekvieno ugdytinio skirtingus ugdymosi poreikius ir gebėjimus. Tai didelis džiaugsmas  vaikučiams, tėveliams ir visai darželio bendruomenei.

 

NUOTAIKINGOS LAUKO MANKŠTOS “ŽVAIGŽDUTĖJE”


Radviliškio lopšelio-darželio “Žvaigždutė” pedagogės ne tik kasryt pasitinka, o vakare išleidžia vaikučius lauke, bet ir veda nuotaikingas mankšteles, judriuosius žaidimus. Na o birželio 17 d. auklėtojos  Jolanta  ir Rolanda pakvietė ugdytinius kartu su savo auklėtomis ir auklėtojų paddėjėjomis į gražų bei linksmą sporto renginį. Viduriniųjų ir vyresniujų grupių ugdytiniai, skambant Lietuvos mažųjų žaidynių himnui, didelėje lauko žaidimų aikštelėje atliko "Ąžuolo mankštą". Darželis yra aktyvus projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ dalyvis, todėl daug sporto renginių,  linksmo judesio vyksta visus mokslo metus.  Po smagios mankštos - šokio vaikai toliau savo kiemeliuose linksmai žaidė judriuosius žaidimus su įvairiu sportiniu inventoriumi. Juk vasara – puikus laikas lauke ne tik sportuoti, judėti, bet ir grūdintis.

 

Vaikų gynimo diena šiemet Radviliškio lopšelyje-darželyje "Žvaigždutėje" ypatinga šventė - mūsų vaikučiai sugrįžo į puikias, naujai atrenovuotas patalpas. Dabar darželyje sudarytos puikios sąlygos įgyvendinti Geros mokyklos koncepciją bei užtikrinti išmaniojo ugdymo kokybę. Vidaus edukacinių-kūrybinių erdvių inovatyvus įkūrimas  leidžia atliepti skirtingų vaikų poreikius ir gebėjimus. Tai didelis džiaugsmas  vaikučiams, tėveliams ir visai darželio bendruomenei.

 

PATIRTINĖ „SVEIKATOS IR SPORTO“ SAVAITĖLĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai turėjo smagią patirtinio ugdymo „Sveikatos ir sporto“ savaitėlę. Išradingos pedagogės Vitalija, Gražina, Toma, Audronė ir Aušra  vaikučiams, lankantiems karantino metu darželį, lauke organizavo sveikatingumo pramogas, skatinančias pažintinius, meninius gebėjimus bei fizinį aktyvumą. Darželio teritorijoje esančiame „Močiutės sodelyje“ smalsieji ieškojo, tyrinėjo „Kur gyvena vitaminai?“. Vyko sportiniai užsiėmimai taisyklingos laikysenos ir plokščiapėdystės profilaktikai panaudojant lauko treniruoklius ir sveikatingumo taką. Patirtinio ugdymo metu mažieji įgijo daug žinių apie kiaulpienes –išbandė, kad  jos yra vaistas, maistas ir meninės veiklos įrankis, dalyvavo estafečių varžybose „Sportas-sveikata!“. O baigiantis patirtinei savaitėlei, vaikučiai vienas kitam padovanojo  pačių gamintus „Sveikatos akmenėlius“ su palinkėjimu - „Auk didelis ir sveikas!“

 

,,ŽVAIGŽDUTĖJE“ ĮGYVENDINTAS  EUROPOS SĄJUNGOS STRUKTŪRINIŲ FONDŲ FINANSUOJAMAS PROJEKTAS


Radviliškio lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ įgyvendintas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas ,,Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ vaikų ugdymo grupių infrastruktūros modernizavimas ir aprūpinimas priemonėmis“. Tai visiškai naujų galimybių sukūrimas šiuolaikinių vaikų ugdymui(si). Originaliai įrengus naujas mobilias bei daugiafunkcines erdves vietoje standartinių, darželiams įprastų ugdymo grupių, atsirado puiki galimybė kryptingai ir sistemingai tenkinti pažintinius naujos kartos vaikų poreikius, kokybiškiau įgyvendinti Geros mokyklos koncepciją bei užtikrinti išmaniojo ugdymo kokybę. Grupių infrastruktūros modernizavimas ir aprūpinimas inovatyviomis, moderniomis ugdymo priemonėmis, sudaro puikias sąlygas skirti didelį dėmesį  darželio be sienų idėjų įgyvendinimui, atliepti skirtingų vaikų poreikius ir gebėjimus. Vidinių edukacinių-kūrybinių erdvių inovatyvus suprojektavimas pedagogams leidžia ne tik efektyviau dalyvauti kaitos procesuose kuriant Geros ikimokyklinės ugdymo mokyklos koncepcijos modelį, bet ir sudaro puikias sąlygas užtikrinti nūdienoje taip aktualią įtraukiojo ugdymo kokybę. Atlikus kapitalinio remonto darbus, modernizuotos 8 darželio grupės. Įsigyti nauji, šiuolaikiški baldai, moderni kompiuterinė įranga. Dabar visos darželio grupės turi interaktyvias lentas su internetine prieiga, kas žymiai pagerina visą ugdymo procesą, leidžia  teikti kokybiškas ugdymo paslaugos,  skatina šiuolaikinių vaikų kūrybiškumą ir savireguliaciją. Sukurta moderni, saugi, patogi, ekologiška bei sveika darželio grupių ugdymo(si) aplinka, kurioje ugdymo(si) erdvės funkcionalios, lengvai pertvarkomos ir pritaikomos skirtingiems ugdymo(si) poreikiams. Šiuolaikiškai įrengtos patrauklios zonos aktyviam bei pasyviam poilsiui, vaikų kūrybiškumui bei nusiraminimui. Patirtinis ugdymas  edukacinėse erdvėse vaikams suteikia galimybes ugdytis praktinius įgūdžius atliekant įdomius tyrimus, bandymus ir eksperimentus, panaudojant naujai įsigytas šiuolaikines, mokslo eksperimentais pagrįstas, daugiafunkcines, ekologiškas ugdymo priemones. Vaikai turi galimybę ugdytis per patirtį, patys vaizduoti ir inicijuoti veiklos rezultatus panaudodami įvairias saviraiškos ir kūrybos priemones, komfortabilioje grupės aplinkoje sėkmingiau įgyti praktinių gebėjimų bei įgūdžių.

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ laikinosiose karantino grupėse vyksta ne tik nuotolinis ugdymas pagal auklėtojų parinktas veiklas, bet ir nuotaikinga patirtinė veikla, įdomūs atradimai bei žaidimai lauko edukacinėse erdvėse. BŪKIME SVEIKI!!!

 

Gražiausiais tulpių žiedais pasipuošė Žvaigždutės darželis. Dėkojame auklėtojai Ritai už puikią iniciatyvą ir visiems prisidėjusiems prie šio grožio kūrimo

 

VAIKŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS IŠIMTINIAIS ATVEJAIS


Balandžio 30 d. patvirtintas Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros organizavimo išimtiniais atvejais Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose karantino metu tvarkos aprašas (Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. balandžio 30 d. įsakymas Nr. A-626 (8.2) „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros organizavimo išimtiniais atvejais Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigose karantino metu“). Juo vadovaujantis, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigos, esant poreikiui, organizuos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais karantino metu, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose, nes tėvai (globėjai, įtėviai) ekstremalios situacijos metu privalo dirbti ir atlikti būtinąsias funkcijas ne nuotoliniu būdu.

Tėvai prašymus dėl priežiūros paslaugų teikimo vaikui karantino metu Radviliškio rajono savivaldybės administracijai teikia tik įvertinę visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose ir pateikia visą reikalingą informaciją. Prašymą dėl priežiūros paslaugų teikimo vaikui karantino metu kartu su darbdavių išduotomis pažymomis gali pateikti vienas iš vaiko tėvų elektroniniu paštu  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (prašymo formą rasite https://www.radviliskis.lt)

 

Gautas prašymas užregistruojamas, tėvui išsiunčiamas patvirtinimas, kad prašymas gautas. Sprendimą dėl priežiūros paslaugų teikimo vaikui švietimo įstaigoje karantino metu, įvertinusi visas aplinkybes, per 5 darbo dienas priims Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta Vaikų priežiūros paslaugų organizavimo komisija. Informaciją apie priimtą sprendimą tėvui praneš švietimo įstaiga. Jei priimamas sprendimas teikti priežiūros paslaugas vaikui, įstaiga ir tėvas pasirašys sutartį ir sutartyje nurodytą dieną atves sveiką vaiką į nurodytą įstaigą.

 

 

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ AKCIJA  „DALINAMĖS MEILE IR VILTIMI GREIČIAU SUSITIKTI“


Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso ir sustabdžius ugdymo procesą darželiuose, ikimokyklinio ugdymo mokytojams bei tėveliams tenka ugdymo procesą organizuoti namuose.

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ pedagogai ieško įvairiausių būdų, kaip išradingai  ugdyti vaikus nuotoliniu būdu, kaip apgaubti juos meile bei gerumu, kad nebūtų toks sunkus tas išlaukimo metas. Artėjant didžiosioms metų šventėms, visa darželio bendruomenė nusprendė vykdyti gerumo akciją „Dalinamės meile ir viltimi greičiau susitikti“. Akcija skirta prieš Velykų šventes pasirūpinti darželį lankančių ugdytinių daugiavaikėmis šeimomis ir tomis, kurioms labiausiai šiomis sunkiomis dienomis reikia pagalbos. Labai norėjosi pasiūti veido kaukes ir mūsų mažiesiems – kad, išėję pasivaikščioti, jie būtų saugūs, liktų sveiki. Taigi visi darbuotojai, kurie dirbo nuotoliniu būdu namuose, ėmėsi labai prasmingos veiklos: kas siuvo veido kaukes, kas mezgė šlepetes, kas kojinaites vaikams. Sudėjus visas su meile pagamintas dovanėles – gavosi didelis dovanų krepšys. Beliko jas saugiai išdalinti tiems, kam labiausiai reikia. Socialinė pedagogė Nida parengė daugiavaikių šeimų sąrašą su užrašytais pačiais šilčiausiais palinkėjimais gražių šv. Velykų ir visiems būti sveikiems.  Kartu su darželio Tarybos pirmininke Irma  į velykinius maišelius – kiškučius  supakavo dovanėles mažiesiems. Socialinės pedagogės Nidos dėka šios dovanėlės saugiai pasiekė mūsų ugdytinių namus.

„Žvaigždutės“  darbuotojų gerumo akcija  „Dalinamės meile ir viltimi greičiau susitikti“ – tai gražus pavyzdys, kaip galime pradžiuginti vieni kitus bei atnešti žinią, kad kai tau sunku – esi ne vienas.

 

Kviečiame visus prisijungti prie Radviliškio lopšelio-darželio "Žvaigždutė" visos bendruomenės – darbuotojų, ugdytinių, tėvelių -  organizuojamos akcijos - viltingo velykinio sveikinimo "Margučio karpinys lange gražesnėms Velykoms"kūrimo ir iškabinimo savo namų languose. Kartu su vaikais sukurkime džiugesnes šventes sau ir aplinkiniams, kurie matys mūsų papuoštus langus įvairiaspalviais iškarpytais margučiais. Sušildykim vienas kitą gerumu. Gražių ir viltingų  šv. Velykų J

 

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro - valstybinio lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimu Nr. V-343 „Dėl koronaviruso (Covid-19) valdymo priemonių“, nuo 2020 m. kovo 16 d. Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ sustabdytas vaikų ugdymo procesas. Darbuotojai dirba nuotoliniu būdu. Įstaigoje budinčio kontaktinio darbuotojo telefonas: 868326654.

 

 

 

DĖL KORONAVIRUSO PLITIMO GRĖSMĖS STABDOMAS DARBAS ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE


Informuojame Jus, kad nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė.

„Turime visomis priemonėmis stabdyti viruso plitimą. Kol kas skelbiame švietimo įstaigose privalomas dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogas“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.  Pedagogai per mokinių atostogas dirba, tačiau įstaigos nustatyto darbą nuotoliniu režimu.

Rekomenduojam darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei išduoti nedarbingumo pažymėjimą tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Lietuvoje jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad sustabdžius ugdymo procesą mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų vyresniųjų priežiūros.

„Norime informuoti tėvus su mažais vaikais, kad laikinai sustabdžius ugdymo procesą, egzistuoja net keletas galimybių, kaip galima jais pasirūpinti. Rekomenduojame pirmiausia tartis su darbdaviais dėl nuotolinio darbo, o jeigu tai neįmanoma, tuomet kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo, pasitelkti giminaičių pagalbą arba išeiti trumpų atostogų“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:

NUOTOLINIS DARBAS. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAS. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

ATOSTOGOS. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

PAGALBA. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės pamokas mokyklose sustabdė ir kitos Europos šalys. Mokyklos laikinai uždaromos Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Be mokinių iš šalių, kuriose didžiausias viruso protrūkis, pamokų kurį laiką nelankys ir Danijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Graikijos mokiniai. Kitose šalyse veiklą stabdo pavienės mokyklos, kuriose fiksuotas koronaviruso atvejis, tačiau šalies mastu ribojamas dalyvavimas masiniuose renginiuose, atšaukiamos mokinių ekskursijos.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

 

 

PATRIOTINIO EILĖRAŠČIO DEKLAMAVIMO ŠVENTĖ

„AŠ LIETUVĄ NEŠUOSI ŠIRDYJE“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“ organizavo tradicinę patriotinio eilėraščio deklamavimo šventę ,,Aš Lietuvą nešuosi širdyje“  šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Šį kartą renginys vyko kitaip - virtualiai. Iš įvairių miestų ir miestelių pedagogai siuntė video filmukus, kuriuose tautine atributika pasipuošę, puikiai nusiteikę jų ugdytiniai su meile deklamavo pačius gražiausius eilėraščius, skirtus Lietuvai. Video įrašų peržiūra visus labai sužavėjo – pasirodo, naudojant naujausias kompiuterines technologijas, galima puikiausiai bendrauti ir švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę kartu, apsijungiant draugėn net iš toliausių šalies vietovių. O kiek daug meilės savo tėvynei liejosi iš mažųjų širdelių visos šventės metu. Nei vieno deklamatoriaus neliko neįvertinto – visi dalyviai gavo gražius padėkos raštus.

 

KAZIUKO MUGĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Kovo 4 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko tradicinė Kaziuko mugė. Nuo pat ryto vaikučiai kartu su tėveliais pasinėrė į mugės šurmulį. Prekeivių stalai mirgėjo nuo darbelių gausos, prie kurių įsitaisė ir mamytės, ir patys mažieji pardavėjai. Šauniosios organizatorės pasipuošusios tautiniais rūbais, visiems dovanojo mugės simbolį - riestainį, o liaudiška muzika bei gera nuotaika aidėjo visame darželyje.

 

PATIRTINIS UGDYMAS PATIEMS MAŽIESIEMS

 

Patys mažiausieji Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Meškučių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Rita ir judesio korekcijos pedagoge Toma drąsiai žengia patirtinio ugdymo takeliu - kartu žaisdami su įvairiomis, patraukliomis priemonėmis, lavina ne tik smulkiąją pirštukų motoriką, bet ir tyrinėja pačias priemones, su kuriomis smagu žaisti. Mažieji jau išbandė įvairius (veikimo) žaidimo būdus. Edukacinių užsiėmimų metu, atlikdami patrauklius, paprastus ir saugius pratimus, vaikai lavina pusiausvyrą ir judesio koordinaciją, atlieka taisyklingo kvėpavimo pratimus. Šios veiklos, lydimos muzikinio fono, kuria puikią nuotaiką, teikia vaikams didelį patirtinio, atradimų bei judėjimo džiaugsmą.

 

 

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Vasario 26 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ 1 etapas. Jas surengti pakvietė Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija RIUKKPA. Žaidynes organizavo mokytojos metodininkės J. Bučinskytė ir R. Šilianskienė, mokytojos A. Vaitekūnaitė, E. Čeplinskytė, visuomenės sveikatos specialistė R. Tamošiūnaitė. Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant vaikų prigimtinį judėjimo poreikį. Sporto šventėje dalyvavo visų lopšelio-darželio grupių ugdytiniai. Ryžtingai nusiteikę vyresnieji sporto šventės dalyviai rungtyniavo estafečių varžytuvėse, mažesnieji žaidė įvairius judrius žaidimus su sportiniu inventoriumi, o patys mažiausieji susikūrė spalvotų kamuoliukų šventę. Visi sportininkai buvo apdovanoti RIUKKPA diplomais.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ ,,ŽVAIGŽDUTĖJE”


Siautulingos, triukšmingos ir labai linksmos Užgavėnės nuvilnijo „Žvaigždutėje“. Kaip ir pridera, šią dieną dideli ir maži pasipuošę Užgavėnių šventei būdingais aprėdais, vijo žiemą lauk iš kiemo keldami didelį triukšmą ir smagiai šurmuliuodami. Kad mažiesiems nešaltų nosytės Užgavėnių šventė persikėlė į darželio aktų salę, kurioje visi pasidabinę riestainių karoliais dainavo liaudiškas daineles  ir, žinoma, vaišinosi gardžiais blynais, kuriuos iškepė darželio virėjos. Tokios gražios lietuvių liaudies tradicijos, suteikia ne tik džiugių emocijų, bet ir gerų prisiminimų.

 

Vasario 21 dieną lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ komanda dalyvavo Šiaulių regiono olimpiniame festivalyje „Žaidimų fiesta“, sporto arenoje. Komandą sudarė 3 „Drugelių“ ir 3 „Giliukų“ grupių ugdytiniai, auklėtojos: J. Bučinskytė ir R. Mateliūnienė. Vaikai varžėsi estafečių rungtyse. Dalyvaudami fiestoje ugdytiniai ugdė vikrumą, šoklumą, drąsą, lavino teigiamas emocijas sportuojant  su bendraamžiais. Visos komandos buvo apdovanotos prizais, laimėjo draugystė.


 

AMSIUKO PAMOKĖLĖS „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKUČIAMS

 

Policijos bičiulis Amsius jau nebe pirmą kartą aplankė Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytinius, suteikė jiems ne tik daug džiugių akimirkų, bet ir naujų žinių, kaip išvengti pavojų bei apsaugoti save tamsiu paros metu. Visos veiklos metu netrūko Amsiaus ir jo draugo Šviesoforo organizuotų saugaus eismo žaidimų, estafečių ir, svarbiausia, teigiamų vaikų emocijų. O užbaigiant gražų susitikimą su Amsiumi, buvo organizuota linksma atšvaitukų paieška pasitelkiant šviesą spindinčius žibintuvėlius. Susitikime su Amsiumi dalyvavusi sveikatos priežiūros specialistė R. Tamošiūnaitė visus vaikus apdovanojo Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Amsiuko pamokėlės „Žvaigždutės“ vaikučiams – tai puikus patirtinis ugdymas, kai mažieji patys patiria, dalyvauja, sužino bei atranda.


„ŽVAIGŽDUTĖJE“ NUAIDĖJO LIETUVOS GIMTADIENIO ŠVENTĖ

 

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ meninio ugdymo mokytoja D. Pranaitytė, judesio korekcijos, specialioji pedagogė T. Bitytė, auklėtoja E. Čeplinskytė, vyresnioji auklėtoja R. Nevedomskienė išradingai organizavo Lietuvos valstybės atkūrimo šventei skirtą išplėtotų veiklų pynę „Mes – Lietuvai!”. Šio gražaus renginio  tikslas - ugdyti vaikų pilietiškumo jausmą, pagarbą savo šalies istorijai bei praeičiai, kultūrai, žmonėms, meilę gimtajam žodžiui, dainai, šokiui. Pasipuošus tautiniais rūbais, susibūrus visiems kartu, linksmai šokta, dainuota, deklamuotos gražiausios eilės apie gimtinę, savo miestą. Visos šventės metu iš mažų širdelių sklido didelė meilė Lietuvai.

 

PATYRIMINIS UGDYMAS DALYVAUJANT EKOLOGINIAME PROJEKTE
,,EKO NAMAS“


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė bendradarbiauja su Gražinos pagrindine mokykla, kuri pakvietė darželio ugdytinius dalyvauti ekologinio projekto kūrybinėse dirbtuvėse „EKO NAMAS“. „Ančiukų“ grupės komanda – 3 ugdytiniai kartu su auklėtojomis N. Červonikova ir N. Gulbinienė dalyvavo projekto praktinėse-kūrybinėse dirbtuvėse, kur turėjo galimybę įkurti ekologišką modernų „Senelio Eko namą“ su jaukia aplinka. Senelis labai mėgsta meistrauti: įkūrė vėjo jėgainę, saulės baterijas, nuotekų valymo įrenginį, šilumos siurblį oras-vanduo, šulinį. Senelio baldai: staliukas, suoliukai, lovytė ir skrynia pagaminti iš ekologiškos medienos. Ugdytiniai įkurtą senelio Eko namą pristatė projekto dalyviams, kurie buvo labai nustebinti šio namo modernumu. Tai puikus patyriminis ir ekologinis ugdymas ikimokykliniame amžiuje. Už kūrybiškumą, originalias idėjas „Ančiukų“ grupės komanda buvo apdovanota padėka ir dovanėlėmis.

 

„ŽVAIGŽDUTĖ“ TARPTAUTINIO PROJEKTO „SOCIO-EMOCINIŲ GEBĖJIMŲ LAVINIMAS PRADINIO UGDYMO KLASĖSE“ DALYVIAI

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė" kaip asocijuoti partneriai prisijungė prie tarptautinio projekto ,,Socio-emocinių gebėjimų lavinimas pradinio ugdymo klasėse“ (orig. Socio-emotional Capacity Building in Primary Education" (PSsmile)). Šis projektas truks 3 metus. PSsmile projekto tikslas: skatinti socialinių ir emocinių gebėjimų lavinimą ugdymo įstaigų bendruomenėse. Mūsų įstaigos pedagogai turės puikią galimybę tobulinti savo socio-emocinius įgūdžius įsijungdami į projekto seminarus, sukurtų produktų testavimą, o taip pat ir keistis žiniomis ir patirtimi bendradarbiaudami su kitomis Lietuvos institucijomis. Prie projekto taip pat kviesime prisijungti ir ugdytinių tėvelius, kurie taip pat galės tobulinti savo socio-emocinius įgūdžius naudojant mobiliąją programėlę, o vėliau savo pavyzdžiu ir edukacija perduoti vaikams.
Pagrindiniai rezultatai, kurie bus grindžiami tarptautine patirtimi ir praktika:
1. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo metodinė medžiaga pedagogams.
2. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo programa ir mokymai specialistams (pradiniai mokymai vyks tarptautiniu mastu, vėliau patirtis bus perduodama nacionaliniame lygmenyje dalyvaujančioms institucijoms).
3. Socio-emocinių įgūdžių lavinimo mobilioji programėlė, skirta tėvams ir pedagogams.
4. Socio-emocinių įgūdžių ugdymo el. kursas.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti projekto tinklapyje: http://pssmile.emundus.eu

Projektas koordinuojamas Lietuvos institucijos - VšĮ „eMundus“. Projekte dalyvauja partneriai iš 5 šalių: Lietuvos, Bulgarijos, Italijos, Graikijos, Portugalijos. Projektas finansuojamas Europos Komisijos ir vykdomas pagal Erasmus+ programą, Strateginių partnerysčių paprogramę Bendrajame ugdyme.SAUSIO 13-OJI - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA "ŽVAIGŽDUTĖJE"RADVILIŠKIO LOPŠELIS-DARŽELIS "ŽVAIGŽDUTĖ" PRIPAŽINTA AKTYVIA MOKYKLA. DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS!


 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ dalyvauja socialinėje iniciatyvoje „Sveikatai palanki ugdymo įstaiga“, todėl sausio 8 dieną į darželį pas mažuosius į svečius atvyko „Brokoliukas“. VŠĮ „Sveikatai palankus“ organizavo sveikos mitybos edukacinę pasaką – spektaklį „Brokoliuko kelionė ir nuotykiai po sveikatos karalystę“. Vaikai prisiminė sveikos mitybos pagrindus, klausėsi teatralizuotos pasakos, dalyvavo žaidimuose, buvo apdovanoti prizais. Mažieji su džiaugsmu pasidalino savo žiniomis apie sveiką mitybą, valgymo kultūrą ir sveiką gyvenimo būdą.


TRYS KARALIAI „ŽVAIGŽDUTĖJE“Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683