Naujienos

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELYJE PAMINĖTA PASAULINĖ ŽEMĖS IR VANDENS DIENA

 

Kovo 22 dieną visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė susirinko lauko edukacinėje erdvėje „Gyvojoje beržynėlio palaukėje“ į gamtosauginę akciją „Tau, Žeme“, skirtą Pasaulinei Žemės dienai bei Pasaulinei vandens dienai. Akciją organizavo pedagogės Rolanda Šilianskienė, Mildutė Juozaitienė ir Daiva Malčiauskienė. Šios akcijos tikslas – formuoti atsakingą ir rūpestingą požiūrį į supančią aplinką, gamtą, suteikiant vaikams ekologinių, aplinkosauginių žinių. Išdidingai plevėsuojant Žemės vėliavai, visi dalyviai nešini įvairiaspalvėmis, pačių pagamintomis gėlėmis, skanduodami palinkėjimus Žemei ir vandeniui apėjo visą darželio teritoriją. Skambant smagiai muzikai ir vaikų plojimams prie lopšelio-darželio skulptūros buvo pasodintas svyruoklis gluosnis. O sugrįžus į „Gyvąją beržynėlio palaukę“ visų grupių ugdytiniai papuošė erdvę improvizuotais vandens lašeliais. Šiai dienai paminėti netrūko linksmos nuotaikos, gerų emocijų ir pačių gražiausių linkėjimų Žemei.

 

KALBOS SAVAITĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Radviliškio lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“ kovo mėnesį vyko integruota literatūrinė - pramoginė savaitė „Pakeliui į gražią kalbą, gerą sveikatą ir laimingą gyvenimą kartu su pasaka“. Šios kalbos ir žaidimų savaitės tikslas – skleisti įstaigoje įgyvendinamų tarptautinių projektų Erasmus+KA2 „Tradicijos ir inovacijos ikimokyklinėse įstaigose“ ir „Vaiko kelias į gražią kalbą, gerą sveikatą, laimingą gyvenimą“ bei respublikinio projekto „Žaidimai moko“ veiklos gerąją darbo patirtį, kaip efektyviau lavinti šiuolaikinių vaikų kalbą. Integruotos literatūrinės – pramoginės savaitės metu ne tik pristatyta inovatyvi veikla su vaikais tėvams, auklėtojoms, bet ir daug diskutuota, dalintasi patirtimi su kolegomis - logopedais apie ugdymo procese naudojamus efektyviausius bei inovatyviausius (holistinės terapijos) prevencinius darbo būdus, siekiant užtikrinti sėkmingą vaiko psichofizinį vystymąsi. Ankstų kovo 12 d. rytmetį darželio vaikučius aplankė nuostabioji Princesė (Toma Bitytė, specialioji, judesio korekcijos pedagogė), gudruolė Laputė Smalsutė (Marytė Ramoškienė, mokytojo padėjėja), geroji Raganiukė (Dovilė Pranaitytė, meninio ugdymo mokytoja), pasakų močiutė (Irma Simonavičienė, logopedė), kurios darželinukus kvietė sekti, kurti pasakas bei žaisti nuotaikingus žaidimus, lavinančius smulkiąją motoriką, artikuliacinį aparatą, kalbinį kvėpavimą, girdimąjį ir regimąjį suvokimą, koordinaciją, dėmesį, atmintį, mąstymą bei kūrybingumą. Šią savaitę darželyje viešėjo socialiniai partneriai -Gražinos pagrindinės mokyklos moksleiviai su logopede Kristina Valuckiene, Vaižganto progimnazijos moksleiviai su logopede Eugenija Brinkiene ir V. Kudirkos progimnazijos 2 b klasės mokiniai su mokytoja Diana Murauliene bei mokytojo padėjėja Kristina Eliašaitiene. Vyresnieji draugai aplankė ugdymo priemonių parodą „Augame kartu su pasaka“, kurią organizavo auklėtojos Rita Nevedomskienė, Vitalija Navickienė, meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė ir logopedė Irma Simonavičienė bei kartu su darželinukais keliavo į nuostabiausią pasakų šalį ir žaidė šiuolaikiniams vaikams patrauklius, emocionalius žaidimus. Ypatingąją kalbos ir žaidimų savaitę vainikavo graži bendrystė su dar vienais socialiniais partneriais – Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojais, kurie pristatė įdomųjį  knygų pasaulį bei padovanojo gražų „Boružėlės“ teatro spektaklį visiems darželio vaikams.

Integruota literatūrinė - pramoginė savaitė „Pakeliui į gražią kalbą, gerą sveikatą ir laimingą gyvenimą kartu su pasaka“ ne tik parodė galimybes, kaip inovatyviai galima padėti vaikui įveikti kalbos ir kalbėjimo sutrikimus, bet ir suartino socialinius partnerius – „Žvaigždutės“ darželio ir miesto mokyklų pagalbos vaikui specialistus, vykdant logopedinio darbo tęstinumą mokykloje bei drauge ieškant geriausių būdų ir metodų, kaip vesti vaiką gražios kalbos takeliu.

 

,,LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ II ETAPO VARŽYBOS

 

Kovo 13 dieną Radviliškio miesto sporto  arenoje vyko ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ II etapo varžybos. Žaidynėse dalyvavo Radviliškio rajono ikimokyklinių įstaigų: ,,Eglutės“, ,,Kregždutės“, ,,Žvaigždutės“ ir Šeduvos lopšelio-darželio  komandos, kurias sudarė po šešis vaikus ir po du suaugusiuosius. Žaidynių metu vyravo azartas ir ryžtas, kiekviena komanda stengėsi kuo greičiau ir tiksliau atlikti sportines užduotis, kurių buvo net penkios. Visas varžybas stebėjo ir joms teisėjavo nepriklausomi teisėjai – kūno kultūros mokytojai  iš Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos. Nugalėtojais tapo Radviliškio lopšelio—darželio „Žvaigždutė“ ugdytinių komandos žaidėjai. Jie vyks į baigiamąsias ,,Lietuvos mažųjų žaidynių“ III etapo žaidynes varžytis tarp pačių geriausių mažųjų Lietuvos sportininkų. Visi II etapo varžybų dalyviai buvo apdovanoti diplomais, sportiniais marškinėliais, atminimo prizais bei Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.

Graži sporto šventė mažiesiems sportininkams ne tik leido smagiai pasportuoti didelėje sporto arenoje, bet ir suteikė daug džiugių akimirkų.

 

PATRIOTINIO EILĖRAŠČIO KONKURSAS „AŠ LIETUVĄ NEŠUOSI ŠIRDYJE“ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Artėjant Kovo 11 – osios šventei, Radviliškio lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“ sukvietė šalies ikimokyklinio amžiaus vaikus į patriotinio eilėraščio deklamavimo konkursą ,,Aš Lietuvą nešuosi širdyje“. Tai jau tradicija tapęs didelis ir gražus renginys, kurį lopšelis-darželis organizuoja  ketvirtą kartą. Sugūžėjo apie 100 svečių iš visos Lietuvos. Mažieji deklamatoriai  su lydinčiais juos pedagogais, tėveliais ir net seneliais į „Žvaigždutę“ atvyko iš Šiaulių, Panevėžio, Kelmės, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Radviliškio miestų ir rajonų. Pakiliai nusiteikę iš visų širdelių vaikai deklamavo eilėraščius, skirtus Lietuvai, tėvynei. Į šventę atvykusi ir vadovavusi vertinimo komisijai vaikų poetė Zita Gaižauskaitė negailėjo pačių šilčiausių žodžių mažiesiems deklamatoriams. Nei vieno neliko neįvertinto – visi dalyviai ir laureatai gavo gražius prizus ir padėkos raštus. Šis gražus meninio žodžio raiškos konkursas – puikus pavyzdys, kaip paprastai ir vaikams suprantamai skiepijami pilietiškumo ir patriotiškumo daigai.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ ,,ŽVAIGŽDUTĖJE”

 

Nušurmuliavo graži tradicinė Užgavėnių šventė Radviliškio lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė”. Visi darželio vyresnieji vaikai, šventiškai nusiteikę, pasipuošę Užgavėnių šventei būdingais aprėdais, rinkosi į kiemą, kur vyko Lašininio ir Kanapinio kovos, buvo vedami smagūs Užgavėnių žaidimai. Ir, žinoma, neapsieita be skanių, tradicinių Užgavėnių blynų, kurių paragauti užteko visiems. Na, o mažieji, esant žvarbesniam orui, apsilankė naujai įkurtoje vidaus edukacinėje erdvėje -  stilizuotame Užgavėnių kiemelyje, kuriame, pasidabinę riestainių karoliais, dainavo liaudiškas daineles  ir, žinoma, vaišinosi skaniais blynais. Taip žaismingai atgaivintos lietuvių liaudies tradicijos, kurios suteikė daug džiugių emocijų ir dar ilgam išliks mažose vaikų širdelėse.

 

„ŽIRNIUKŲ“ GRUPĖS UGDYTINIAI  - ,,ŽAIDIMŲ FIESTOS“ DALYVIAI

 

Kaip ir kasmet, lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ mažieji olimpiečiai keliavo į Radviliškio sporto areną, kurioje, vyko rajono ikimokyklinio ugdymo grupių olimpinis festivalis ,,Žaidimų fiesta“. Sportiškai nusiteikę ,,Žirniukų“ grupės  ugdytiniai ir auklėtojos Jolanta Bučinskytė bei Mildutė Juozaitienė tobulino savo fizinius gebėjimus bei linksmai pramagavo arenoje. Mažuosius sportininkus palaikė ne tik sirgaliai, bet ir pats Kiškiukas Olimpiukas. Pralaimėjusių „Žaidimų fiestoje“ nebuvo, nugalėjo draugystė bei gera nuotaika. Mažiesiems ir pedagogams buvo įteikti padėkos raštai ir specialios atminimo dovanos.

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Vasario 20 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2019“ 1 etapo varžybos. Jas surengti pakvietė Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija RIUKKPA. Žaidynes organizavo mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė, vyresniosios mokytojos Mildutė Juozaitienė, Vaida Maraškaitė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Tamošiūnaitė. Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant vaikų prigimtinį judėjimo poreikį. Sporto šventėje dalyvavo visų lopšelio-darželio grupių ugdytiniai. Ryžtingai nusiteikę sporto šventės dalyviai rungtyniavo įvairiose estafetėse. Visi sportininkai buvo apdovanoti RIUKKPA diplomais.

 

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Švęsdama Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, visa lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė rinkosi į išplėtotų neformaliųjų veiklų pynę „Aš Lietuvai“. Šventėje dalyvavo ne tik lopšelio-darželio ugdytiniai, grupių auklėtojos,  jų padėjėjos, pagalbos vaikui specialistų komanda, darželio darbuotojai, bet ir gausus būrys į šventę atėjusių mamyčių, tėvelių, močiučių bei senelių. Šventės metu išradingai buvo pristatomos įvairių  būrelių veiklos, „Drugelių“, „Boružėlių“, „Bitučių“, „Giliukų“, Ančiukų“, „Žirniukų“, „Kiškučių“ ir „Lapiukų“ grupių ugdytiniai deklamavo eiles ir dainavo dainas Lietuvai. Šventės metu netrūko linksmos ir pakilios nuotaikos.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ SVEIKĄ GYVENSENĄ PROPAGUOJANTI VIKTORINA


Vasario 14 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko sveiką gyvenseną propaguojanti viktorina „Sveikas maistas, sveikas aš“, kuri organizuota įgyvendinant „Boružėlių“ grupės projektą „Augame sveiki“. „Boružėlių“ grupės auklėtojų Gražinos Legeckienės ir Audronės Norkienės tikslas buvo sudaryti sąlygas vaikams ieškoti, atrasti, sužinoti ir įtvirtinti žinias apie sveikatai palankius maisto produktus. Vaikai išradingai pristatė savo komandas, sumaniai atliko įvairias, pagal amžių ir gebėjimus paruoštas užduotis, o pertraukėlių metu šoko ratelius. Užduotis atlikinėjo ir visų grupių auklėtojos. Viktorinos pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti puikiais prizais, kuriuos įteikė Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Rita Tamošiūnaitė. Džiugu, kad viktorinoje dalyvavę ugdytiniai jau turi daug žinių apie sveiką mitybą, o žaisdami dar kartą jas įtvirtino.

 

 

APLINKOSAUGINIS RYTMETYS ,,MOKOMĖS RŪŠIUOTI“


Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė daug dėmesio skiria aplinkosaugai. Vykdant projektą „Ekologijos takeliu“ ir jaunųjų miško bičiulių būrelį „Drevinukas“, vasario 8 dieną ,,Ančiukų“ ir ,,Ežiukų“ grupių ugdytiniai kartu su auklėtojomis Natalija Červonikova, Nomeda Gulbiniene ir Rolanda Šilianskiene sukvietė visus darželio ugdytinius į rytmetį ,,Mokomės rūšiuoti“. Rytmečio tikslas – formuoti vaikų ekologinės kultūros pradmenis, skatinant suvokti save kaip atsakingą asmenybę, siekiančią išsaugoti švarią aplinką, kurioje gyvename. Į svečius buvo pakviesti socialiniai partneriai – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro konsultantės Monika Šarniene ir Greta Vitkauskiene, ugdytinio Arono mama.

Vaikučiai pakartojo žinias apie atliekas, kas jos ir kodėl jas reikia rūšiuoti. Žaidybine inovatyvia forma vaikai mokėsi rūšiuoti antrines žaliavas, deklamavo eilėraštukus apie gamtos ir aplinkos saugojimą. Visi buvo apdovanoti knygutėmis „Kaip vėjas mišką nuo šiukšlių gelbėjo“.

Labai svarbu nuo pat mažų dienų gražiu pavyzdžiu mažuosius skatinti saugoti natūralią aplinką.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ UGDYTINIAI– TARPTAUTINIO PROJEKTO DALYVIAI


Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ įgyvendina tarptautinį projektą ERASMUS+ KA2 „Tradicijos ir inovacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigose“. Puoselėjant ugdymosi nuo lopšio  idėjas, vasario 7 dieną „Meškučių“ grupės bendruomenė organizavo gražią pasakų šventę mažiesiems.  „Meškučių“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Rita Nevedomskiene aplankė darželio vyresniuosius „Žirniukų“ grupės draugus. Netradicinio renginio tikslas – supažindinti vaikučius su pasakomis, jų įvairiausiais pateikimo būdais, lavinti vaikų kalbą ir smulkiąją motoriką bei bendrauti su vyresniaisiais draugais. Mažieji stebėjo vyresniųjų draugų nuotaikingą inscenizuotą pasaką „Bandutė“,  kartu žaidė linksmuosius pirštukų žaidimus, skatinančius vaikų emocinį tarpusavio bendravimą. Taip netradiciškai ne tik susipažįstama su pasakomis, bet ir sukuriama saugi emocinė aplinka,  užtikrinanti tolimesnį sėkmingą vaiko psichofizinį vystymąsi.

 

 

SNIEGO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Baltaskarė žiema ir pasakiškai sniego skraiste pasipuošę medžiai, vasario 6 dienos popietę sukvietė į kiemelį visą Radviliškio lopšelio-darželio bendruomenę. Įgyvendinant ,,Ežiukų“ grupės projektą „Iš vaikystės takelio į olimpinį kelią“, sumaniosios auklėtojos Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė organizavo žiemos šventę „Linksma sniego diena“. Šios šventės siekis – pasidžiaugti žiemos malonumais ir pramogomis. Kupini geros nuotaikos, idėjų vaikai statė bei spalvingai puošė sniego senius ir didžiulę sniego pilį, o aidint vaikų juokui baltuose sniegynuose pražydo įvairiaspalvės žiemos gėlės. Linksmai šėldami lauke, vaikai patyrė įdomių potyrių, įspūdingų akimirkų ir teigiamų emocijų. Džiugu, kad šventė suteikė vaikams galimybę pasidžiaugti žiemos grožybėmis, pačių vaikų sukurtais kūrybiniais sniego darbais, patirti kūrybos jausmą, sudarė puikias sąlygas vaikų saviraiškai, kūrybiškumo plėtotei.

 

MAŽŲJŲ VIRĖJŲ DIENA „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Sausio 23-osios popietę Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Boružėlių“ grupės vaikučiai su išradingomis auklėtojomis organizavo mažųjų virėjų dieną, kurios metu sulaukė puikios viešnios, profesionalios kepėjos, Benuko mamytės Aleksandros Žaltauskienės. Ji vaikučius mokė pasigaminti tortą iš sveikatai palankių produktų.  Kiekvienas vaikas galėjo prisiliesti prie profesionalių ir saugių kepėjos įrankių: pamaišyti, suplakti ir nulipdyti, pertepti. Darnaus darbo dėka tortas pavyko puikiai. O koks džiaugsmas buvo jį ragauti susėdus visiems kartu prie pačių estetiškai padengto stalo.

Juk tik gražiu pavyzdžiu įgyjami kultūringi bendravimo įgūdžiai, skatinama sveikatą tausojanti mityba.


„ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI MOKOSI ELGTIS SAUGIAI  ŽIEMĄ

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ daug dėmesio skiriama vaikų saugumui, nes ir žiemą tyko daug pavojų. Todėl darželyje vyko saugaus eismo akcija „Dovanoju atšvaitą – būk matomas žiemą!“, kurią išradingai organizavo auklėtojos Jurga Minciuvienė, Vitalija Navickienė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rita Tamošiūnaitė. Šios akcijos tikslas – mokyti ugdytinius saugaus ir atsakingo elgesio kelyje žiemą. Žaidybine forma ugdytiniai prisiminė saugaus elgesio taisykles, stebėjo edukacinį filmuką apie žiemos pavojus, kartu aptarė, diskutavo, analizavo pavojingas situacijas kelyje žiemos metu ir  visi buvo apdovanoti Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dovanomis – atšvaitais.

 

„ŽVAIGŽDUTĖS“ UGDYTINIAI ŽENGIA ISTORIJOS PAŽINIMO TAKELIU


Mažieji „Žvaigždutės“ darželio „Žirniukų“ ir „Kiškučių“ grupės ugdytiniai su auklėtojos Mildute Juozaitiene ir Vaida Maraškaite, jų padėjėjomis Irena Cirkeliene ir Rasa Pocevičiene keliavo  į žymaus  medžio drožėjo – tautodailininko Edmundo Gaubo dirbtuves. Šios edukacinės – pažintinės išvykos tikslas - supažindinti vaikus su mūsų šalies istorija, su menininko nuostabiai atkurtais mūšio su bermontininkais  prieš 100 metų vaizdais, susipažinti su medžio drožėjo amatu, pasigrožėti  E. Gaubo ypatingais  darbais prakalbinant medį. Įspūdingas radviliškiečio tautodailininko sukurtas  horeljefas „1919. Radviliškio kautynės“ nei vieno nepaliko abejingo. Išvykos metu daugybę įspūdžių patyrę ugdytiniai ilgai jais dalinosi su draugais, darbuotojais, tėveliais.

Juk geriausias pilietinis ugdymas, mūsų šalies istorijos pažinimas prasideda nuo tiesioginio prisilietimo prie jos įvykių, o jei tai daroma nuo mažų dienų – tikrai ilgam išlieka vaikų atmintyje.

 

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ ,,ŽVAIGŽDUTĖJE“


Apšerkšnijusi žiema visą Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“  bendruomenę sukvietė į žiemos sporto šventę ,,Nykštukų šalyje“. Susirinkusiųjų būryje sukiojosi nykštukai ir besmegenis. Žiūrovų šiame būryje nebuvo – visi judėjo, sportavo, lenktyniavo – tiesiog džiaugėsi žiemos teikiamais malonumais.  Vyresnieji išbandė žiemos sporto šaką -  ledo ritulį. Kiti dalyvavo linksmose netradicinėse estafetėse, rogučių lenktynėse, kamuolių ridenime sniege,  o pačius mažuosius rogutėmis vėžino suaugusieji. Tai ne tik puiki grūdinimo priemonė darželiečiams, bet ir džiugių emocijų pliūpsnis sulaukus palankaus oro ir  baltosuos žiemos pramogų.

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“  PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“


Sausio 11-osios rytas „Žvaigždutės“ lopšelyje-darželyje prasidėjo  visuotine  pilietine iniciatyva ,,Atmintis gyva, nes liudija“, kurią  organizavo socialinė pedagogė Nida Barauskienė ir auklėtoja Vaida Maraškaitė. Šios iniciatyvos tikslas - puoselėti istorinę atmintį, ugdyti patriotiškumą, tautinę savimonę, pagarbą ir meilę tėvynei. Visose įstaigos patalpose  8 val. buvo  uždegtos žvakutes languose laisvės gynėjų atminimui – taip visa bendruomenė pagerbė Sausio 13-osios dalyvius.  Taip pat vaikams vyko improvizacija – žaidimas „Laisvės gynimas“. Informacinių medijų pagalba visuotinės  pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija“ metu vaikai daug  sužinojo apie  Sausio 13-osios įvykius, jų reikšmę Lietuvos valstybei ir šiandieniniam šalies gyvenimui.


TRYS KARALIAI APSILANKĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Visų laukiamiausios Kalėdinės šventės baigėsi. Tai paskelbė darželyje apsilankę Trys Karaliai. Atvykę pas vaikučius, jie pranešė Didžiąją naujieną apie gimusį Jėzų, palinkėjo visiems sveikatos, laimės ir sėkmės, o, kad sėkmė neaplenktų, visų patalpų duris pažymėjo savo inicialais. Vaikai prisiminė išmoktus eilėraštukus, dainavo kalėdines daineles ir atsisveikino su žaliaskarėmis eglutėmis iki kitų metų.

 


Sprendimas UAB "Tiki Max" www.tikimax.lt 8-422-50683