Naujienos

DĖL 2 % PAJAMŲ MOKESČIO PARAMOS SKYRIMO


Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ darbuotojams už geranorišką paramą, kurią 2017- aisiais metais suteikėte mūsų lopšeliui-darželiui, pervesdami 2 % pajamų mokesčio sumos, galimos skirti paramai pagal LR Labdaros ir paramos įstatymą.


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ rekvizitai:

Kodas – 190714693

Paramos gavėjas – Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

Adresas: - V. Brazausko g. 1, 82152,  Radviliškis

Banko sąskaita: AB Šiaulių bankas

Nr. LT877181400001130251

 

MALONIAI KVIEČIAME IR ŠIAIS METAIS PAREMTI MŪSŲ LOPŠELĮ-DARŽELĮ „ŽVAIGŽDUTĖ“.

 

 

 

„ŽVAIGŽDUTĖJE“ DAINŲ IR ŠOKIŲ PYNĖ LIETUVAI


Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ Lietuvos valstybės šventes  mokomasi švęsti visai bendruomenei kartu. Kovo 11-osios progai gražiai nuskambėjusi  dainų ir šokių pynę „Aš Lietuvai“ parodė, kad susitelkimas ir  bendros pastangos gražiai paminėti Lietuvai svarbią datą - tai puiki galimybė suaugusiųjų pavyzdžiu ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei. Organizuojant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei skirtą renginį, stengtasi ugdyti vaikų pilietiškumo jausmą, pagarbą savo šaliai, kultūrai, žmonėms, meilę gimtajam žodžiui, dainai, šokiui. Dainų ir šokių pynę „Aš Lietuvai“ organizavo ir vedė meninio ugdymo mokytoja Dovilė Pranaitytė, judesio korekcijos, specialioji pedagogė Toma Bitytė. Šventėje dalyvavo ne tik visi lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Drugelių“, „Boružėlių“, „Bitučių“, „Giliukų“, Ančiukų“, „Žirniukų“, „Kiškučių“, „Ežiukų“ ir „Lapiukų“ grupių ugdytiniai, grupių auklėtojos,  jų padėjėjos, pagalbos vaikui specialistų komanda, bet ir gausus būrys į šventę atėjusių mamyčių, tėvelių  ir net močiučių bei senelių.

Šventės metu netrūko linksmos ir pakilios nuotaikos. Visus apjungė patriotiškumo ir  pasididžiavimo jausmas, kad esame lietuviai. Taip  žaismingai ir prasmingai „Žvaigždutės“ darželyje  nuo mažens ugdoma didelė meilė Tėvynei Lietuvai.

 

GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Radviliškio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ kaip ir kasmet  aktyviai dalyvavo nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis Tautos Žiedas“. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – patraukliomis formomis skatinti  pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe. Akcijos metu  darželio bendruomenės nariai žaismingai ir patraukliai paminėjo vieną svarbiausių valstybės istorinių datų.

 

 

VAIKUS SVEIKOS GYVENSENOS MOKĖ BORUŽĖ IR PINGVINAS

 

Kovo 7 dieną projekto „ Augame sveiki“ dalyvius, „Boružėlių“ grupės vaikus, aplankė Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatinimo centro skyriaus „Sportas visiems“ specialistai. Grupėje vyko sveikatos valandėlė „Mes judam, krutam, sveikai gyvenam“. Išmintingoji Boružė atvežė vaikams  vaisių ir daržovių, iš kurių visi drauge  čia pat gaminosi ir ragavo sveikuoliškus kokteilius. Besivaišindami visi nusprendė, kad toks maistas ne tik labai sveikas, bet ir suteikiantis daug energijos.  Mažieji Boružei pažadėjo rinktis sveiką maistą ir į dieną suvalgyti tik po vieną saldainį! Antra valandėlės dalis vyko darželio sporto salėje. Čia vairą į rankas paėmė linksmasis išdykėlis Pingvinas. Jis pravedė ugdytiniams  mankštą. Energija ir geros emocijos užtvindė visą salę. Mažieji sportavo labai entuziastingai. Už lango šviečianti saulytė šypsojosi visiems. Tik čia Pingvinas pajuto, kad jam labai karšta ir nutarė paieškoti vėsesnės vietos, paskui jį namo susiruošė  ir Boružė. Vaikai svečiams padovanojo savo pieštus portretus ir džiovintų vaisių krepšelį, o svečiai pažadėjo dar sugrįžti. Taip smagiai žaisdamos, grupės auklėtojos, vyresniosios mokytojos Gražina Legeckienė ir Audronė Norkienė, ugdo  vaikų įpročius sveikai maitintis ir skatina prigimtinį norą judėti.


VIDEO TILTO PAGALBA „ŽVAIGŽDUTĖS“ VAIKAI

PRISTATĖ LIETUVĄ DRAUGAMS IŠ LENKIJOS

 

Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė tobulina tarptautinę organizacijos bendradarbiavimo kultūrą, todėl įvairiomis darbo formomis palaiko abipusiškai naudingus bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais iš Lenkijos Respublikos. Kartu su Gniezno miesto darželio Nr.14 ,,Mali Piastowe“ bendruomene yra įgyvendinamas ilgalaikis etnokultūrinis projektas ,,Tautų kultūrinė praeitis ir dabartis“. Reguliariai vyksta pasikeitimai informacija, darbeliais, dovanėlėmis tarp vaikučių, organizuojami video tiltai, susitikimai. Džiaugiamės, jog 2017 m. mus aplankė lenkų delegacija, jaukioje bendrystėje iš mūsų mokėsi lietuvių liaudies papročių, dalyvavo etnokultūros šventėje ,,Mykolinės”. Ypač smagu, kai informacinių technologijų pagalba darželio „Žvaigždutė“ ugdytiniai gali bendrauti su kitos šalies vaikais, pažinti jų kultūrą, pristatyti savo tautos papročius bei tradicijas. Štai vasario 28 d. Video tilto metu Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ bendruomenė draugams iš Lenkijos pristatė, kaip šventė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų. Draugiškas ir bičiuliškas partnerystės tiltas su kitos kultūros bendruomenės nariais įrodė, jog įstaiga tampa vis labiau veikli ir atvira, veiksni ir informatyvi ne tik rajone, šalyje, bet ir tarptautiniame lygmenyje. Daug džiugių emocijų atnešęs tiesioginis susitikimas su draugais dar kartą patvirtino, koks gilus ir įvairus gali būti bendradarbiavimas ir koks reikalingas, kad galėtume savo mažųjų ugdytinių širdelėse skiepyti pasididžiavimą ir didelę meilę savo brangiai šaliai Lietuvai.

 

GURGU GURGU Į „ŽVAIGŽDUTĖS“ KAZIUKO TURGŲ

 

Mūsų darželyje daugelį metų puoselėjamos tautiškos tradicijos ir švenčiamos tradicinės lietuvių liaudies šventės, todėl ir šį pavasarį pasitikome spalvinga, kupina gerų emocijų ir smagaus šurmulio Kaziuko muge. Darbelių ir kepinių gausa sumirgėjo visų darželio grupių prekystaliai. Prekes gamino patys ikimokyklinukai visą savaitę vykusiose amatų dirbtuvėlėse, vaikams padėjo grupių pedagogės, būrelių vadovai, o kulinarinių gebėjimų meistrės - mamytės paruošė įvairiausių skanumynų. Mugėje savo dirbiniais prekiavo tautodailininkė Olia Plungienė, buvusi mūsų pedagogė Elena Stankevičienė bei Lizdeikos gimnazistai. Pirkėjų irgi netrūko. Apsidairyti ir apsipirkti atvyko Radviliškio mokyklų pradinių klasių mokiniai, Lizdeikos gimnazijos mokiniai, gausus būrys tėvelių, vedinų savo atžalėlėmis. Klegėjo mugė nuo ryto iki pat vakaro. Dvi tautiniais rūbais pasidabinusios šio renginio šeimininkės: Daiva Malčiauskienė ir Aušra Aleknaitė visus svečius vaišino riestainiais, kepta duona ir aromatinga arbata. Džiugu, kad jau tapo tradicija liaudiškas šventes, etnokultūros renginius organizuoti visai bendruomenei kartu – visiems darbuotojams, tėveliams, vaikučiams – juk taip bendru susitelkimu bei pavyzdžiu gražiai ir prasmingai ugdomi mūsų šalies piliečiai.

 

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS „ŽVAIGŽDUTĖJE“

 

Vasario 26 dieną Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ 1 etapo varžybos. Jas surengti pakvietė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija RIUKKPA. Žaidynes organizavo mokytojos metodininkės Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Šio renginio tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant vaikų prigimtinį judėjimo poreikį. Sporto šventėje dalyvavo vyresniojo ikimokyklinio amžiaus komandos iš „Ežiukų“, „Lapiukų“, „Ančiukų“ ir „Bitučių“ grupių. Kiekvieną komandą sudarė po 6 vaikus. Buvo linksmai rungtyniaujama 5 judriose estafetėse. Netrūko entuziazmo, sportinio užsispyrimo ir ryžto bei gausaus sirgalių būrio palaikymo. Nugalėjo, žinoma, draugystė, gera nuotaika ir puiki galimybė visiems drauge pasportuoti, pažaisti. Visi sportininkai buvo apdovanoti RIUKKPA diplomais, Radviliškio visuomenės sveikatos biuro knygelėmis ir lopšelio-darželio prizais. Antrasis etapas vyks kovo mėnesį, kur smagiai varžysis visų rajono ikimokyklinių įstaigų komandos.

  

 

ŽVAIGŽDUTĖ“ RESPUBLIKINIAME PILIETIŠKUMO UGDYMO PROJEKTE ,,KAIP SURASTI LIETUVĄ 2018?“Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ vyresnieji vaikučiai dalyvavo Lietuvos ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų interaktyvaus pilietiškumo ugdymo projekte ,,Kaip surasti Lietuvą 2018?“ Šio projekto tikslas – informacinių technologijų ir video tiltų pagalba ugdyti vaikų pilietiškumą bei tautinį ir kultūrinį tapatumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą, savo gimtąjį miestą.

Projektas buvo vykdomas III etapais. Pirmojo etapo metu vaikučiai rinko informaciją apie tėvynę, savo miestą Radviliškį, kūrybiškai ją pritaikė. Bendradarbiaujant su ugdytinių tėveliais buvo parengta fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“. Ją ,,Lapiukų“ grupės ugdytiniai kūrybiškai ir inovatyviai pristatė darželio draugams.

Antrojo etapo metu vyko interaktyvi viktorina ,,Kaip surasti Lietuvą 2018?“ su Vilniaus privataus darželio ,,Vaikų kiemelis“ priešmokyklinės grupės vaikais, kurie pristatė savo gimtąjį miestą - Vilnių. Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ ugdytinių pristatymas nuskambėjo dainomis, eilėraščiais apie Radviliškį. Taip pat buvo pademonstruota fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“, kur surinktos pačios gražiausios ir žymiausios mūsų miesto vietos.

Šis projektas ugdytiniams suteikė daug žinių apie Lietuvą bei naujų patyrimų bendraujant ,,skype“ programa su vaikais, gyvenančiais kitame mieste. Vaikai džiaugiasi suradę naujus draugus, su kuriais galės bendrauti ir dažniau.


 

ŽVAIGŽDUTĖS“ PILIETIŠKUMO AKCIJAPalaikydami Kelmės lopšelio - darželio „Kulverstukas“ iniciatyvą, „Žvaigždutės‘ bendruomenė dalyvavo akcijoje „Vasario 16-ąją – į ugdymo įstaigą su vėliavėle“. Akcijos tikslas - organizuoti visų ugdytinių, tėvelių atėjimą į darželį su vėliavėle ir taip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį,. Jau ankstyvą vasario 15-osios rytą, darželio prieigos sužydėjo trispalvėmis. Vaikučiai kartu su tėveliais į darželį ėjo nešini vėliavėlėmis. Dieną, pasipuošusi tautine atributika ir vėliavėlėmis, darželio kieme, prie papuošto jazmino krūmo, fotografavosi visa įstaigos bendruomenė.

Kaip gera Lietuvos gimtadienį švęsti visai bendruomenei kartu. Ši prasminga akcija – puiki galimybė suaugusiųjų pavyzdžiu ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus Tėvynei.


 

 

UŽGAVĖNES ŠVENTĖ VISA „ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO BENDRUOMENĖ

 

Vasario 13-osios popietę darželio kiemas skambėjo nuo gausaus persirengėlių keliamo triukšmo. Visa „Žvaigždutės“ bendruomenė – vaikai, darbuotojai ir gausus būrys tėvelių susirinko į spalvingą Užgavėnių šventę. Gausios eisenos priekyje stumdėsi Lašininis su Kanapiniu, buvo velkamas blukis, čigonėlės, velniukai ir visokie kiti personažai triukšmavo, dainavo, gąsdino pabodusią žiemą. Darželio kieme Lašininis su Čigone kvietė pažaisti tradicinius šios šventės žaidimus: „Meškutė“, „Blynai“, „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ bei pasigalynėti su maišais, „Šluotų lenktynėse“. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti riestainių medaliais. Lašininio ir Kanapinio kova baigėsi pastarojo pergale. Su visomis blogybėmis buvo sudeginta Morė, o tada jau visi dalyviai darželio kieme įrengtoje Blyninėje vaišinosi skaniais karštais blynais ir kvapnia sveikuoliška arbata. Linksmas šurmulys netilo dar ilgai - vieni vaišinosi, kiti šnekučiavosi, džiaugėsi švente, fotografavosi su Užgavėnių personažais. Taip visos bendruomenės bendrystėje prisimintos senosios Užgavėnių tradicijos, suteikta vaikams daug džiugių akimirkų.

 

ŽVAIGŽDUTĖJE“ ŠALIES VAIKŲ EILĖS LIETUVAI

 

Vasario 13 dieną Radviliškio lopšelyje–darželyje „Žvaigždutė“ vyko respublikinis patriotinio eilėraščio deklamavimo konkursas „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“. Šis, jau tradiciniu tapęs renginys, šiais metais skiriamas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Į konkursą atvyko gausus būrys vaikučių ir jų mokytojų, tėvelių iš įvairių Lietuvos vietų. Visa darželio bendruomenė svečius pasitiko vilkėdama tautinius kostiumus, parodė gražią sveikinimo programėlę. Vertinimo komisijai vadovavo vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė. Deklamavimo konkursas vyko atskiroms amžiaus grupėms: ikimokyklinio amžiaus 3 – 5 metų ir priešmokyklinio amžiaus 6 – 7 metų vaikams. Visi konkurso dalyviai labai stengėsi, deklamavo nuoširdžiai, išraiškingai, todėl vertinimo komisijai tikrai teko padirbėti. Konkurso laureatais tapo: Ema Šegždaitė iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Almantas Drazdovas iš Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos, Viktorija Smirnovaitė iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos, Karolina Adomaitytė ir Ainius Dambrauskas iš Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Adelė Poškutė iš Radviliškio lopšelio–darželio „Eglutė“. Visi laureatai bei juos parengę pedagogai gavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Padėkos raštus ir asmenines dovanas, o visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Radviliškio lopšelio–darželio „Žvaigždutė“ Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Atskiri prizai taip pat įteikti Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikams bei juos parengusiems pedagogams už gražią iniciatyvą bei dideles pastangas deklamuoti respublikiniame konkurse. Visi mažieji svečiai pertraukėlių metu galėjo žaisti interaktyvius žaidimus išmaniosiose lentose ir ant išmaniųjų grindų, o pedagogai pabendrauti ir pasidalinti gerąja pedagogine patirtimi bei aplankyti darželio bendruomenės kūrybinių darbų parodą, taip pat skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Šis konkursas – puiki dovana Tėvynei Lietuvai ir dar viena puiki galimybė ugdyti vaikų pilietiškumą, meilę savo gimtinei Lietuvai.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ DARŽELIO BENDRUOMENĖ PILIETINĖJE AKCIJOJE

„100 ŽINGSNIŲ LIETUVAI“

 

Vasario 9 diena vieninga lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje „100 žingsnių Lietuvai“. Tai graži Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ idėja, kurios metu ugdytiniai ir darbuotojai, pasipuošę tautine atributika, nuotaikingai praėjo šimtą žingsnių. Akcijos metu netrūko linksmos ir pakilios nuotaikos, bendrystės jausmo. Visus apjungė patriotiškumo jausmas pasitinkant Lietuvos atkūrimo šimtmetį. Taip žaismingai ir prasmingai darželyje nuo mažens ugdoma meilė Tėvynei.

 

ŽVAIGŽDUTĖS“ PEDAGOGŲ GEROSIOS PATIRTIES DALYTUVĖS PAKRUOJYJE


Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ pedagogai organizavo apskrito stalo diskusiją - gerosios patirties dalytuves „Išmanusis ugdymas šiuolaikiniam vaikui. Patirtis, galimybės, įžvalgos“ su bendradarbiavimo partneriais iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“. Apskrito stalo-diskusijos metu dalintasi gerąja darbo patirtimi apie šiuolaikinių z kartos vaikų ugdymą, diskutuota, kaip ugdyti šiuolaikinį vaiką, kaip į šį procesą turi įsilieti ne tik pedagogai, bet ir visa įstaigos bendruomenė. Diskusijos metu susitiko bendradarbiavimo partneriai iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ir Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“. Abiejų bendruomenių atstovai dalinosi įžvalgomis, kaip visų darbuotojų ir tėvų bendros pastangos gali pasitarnauti optimizuojant ugdymo procesą, kokybiškiau ugdyti šiuolaikinius vaikus. Taip pat buvo nuvežta ir pristatyta Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“ visos bendruomenės kūrybinių darbų parodą ,,Šimtas darbelių iš mažų širdelių“, skirta Lietuvos atkūrimo 100-čiui paminėti. Šią parodą kūrė visa „Žvaigždutės“ bendruomenė: pedagogai, aptarnaujančio personalo darbuotojai, jų šeimos nariai, darželio ugdytiniai, jų šeimos ir net buvę lopšelio-darželio ugdytiniai. Renginio metu susitarta, kad bendradarbiavimo partneriai iš Pakruojo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ taip pat parengs parodą ir ją atveš pristatyti Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenei. Šios gražios gerosios patirties dalytuvės – tai inovatyvus ieškojimas, kaip visos bendruomenės pastangomis surasti pačius geriausius būdus ir metodus išmaniai ugdyti šiuolaikinius vaikus.

 

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ „ŽVAIGŽDUTĖJE“


Smagu, kad sulaukėme žiemos, kuri visą lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenę sukvietė į žiemos sporto šventę „Sniego karalystėje“. Šventę organizavo auklėtojos Jolanta Bučinskytė ir Rolanda Šilianskienė. Ši šventė skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui. Vaikai labai laukė galimybės linksmai pasportuoti lauke, todėl visi džiugios, pakilios nuotaikos sugūžėjo į darželį su rogutėmis. Sporto šventės metu vaikai išbandė įvairias žiemos sporto šakas: rogučių, ledo ritulio ir net biatlono. Pagal vaikų amžių parinktos rungtys skatino vaikų fizinę, psichinę sveikatą ir sveiką gyvenimo būdą žiemą. Smagu, kad visus - didelius ir mažus sporto renginys suvienijo vienam bendram tikslui: stiprinti vaikų sveikatą, leisti jiems pajusti žiemos teikiamas galimybes linksmai judėti, paminėti Lietuvos 100-mečio gimtadienį ir suteikti daug džiugių emocijų mažiesiems ugdytiniams.

 

SVEIKATINGUMO RYTMETYS RADVILIŠKIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE “ŽVAIGŽDUTĖ“

Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ „Boružėlių“ grupės vaikučiai sausio mėn. 19 d. dalyvavo sveikatingumo rytmetyje „Žolelės šildo ir ramina“. Vaikučius aplankė Radviliškio visuomenės sveikatos biuro specialistė - dietistė Rita Tamošiūnaitė, kuri visiems papasakojo, kaip saugoti savo sveikatą ir kaip gydytis be vaistų. Grupės auklėtojos kartu su vaikučiais viešnią vaišino pačių užaugintomis kvapnių žolelių sveikuoliškomis arbatomis. Visi drauge ragavo čiobrelių, raudonėlio, mėtų ir liepžiedžių arbatas, skanavo pilnagrūdę duoną su medumi, vaišinosi auklėtojos Audronės džiovintais obuoliais ir kriaušėmis. Sveikatinimo renginys vaikams suteikė daug teigiamų emocijų, pažinimo džiaugsmą, pagilino žinias apie sveikatai palankią mitybą bei žolelių arbatų naudą žmogaus organizmui. Taip mažieji „Žvaigždutės“ ugdytiniai mokomi žengti sveikatai palankios mitybos link.

  

ŽVAIGŽDUTĖS“ DOVANA LIETUVOS ATKŪRIMO 100-MEČIUI

 

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ parengta fotonuotraukų knyga ,,Keliauju po Radviliškį“. Knygą parengė „Lapiukų“ grupės tėvai ir pedagogės: Birutė Pocienė, Vaida Balčiūnaitė, Jurga Minciuvienė. „Lapiukų“ grupės bendruomenės knygos ,,Keliauju po Radviliškį“ išleidimo tikslas - bendradarbiaujant su tėvais, suteikti ugdytiniams žinių apie gimtojo miesto žymias vietas, jų reikšmę Radviliškiui bei skatinti vaikus ir jų tėvelius dalintis turima informacija ir parengti leidinį. Knyga buvo kuriama pasitelkiant inovatyvias technologijas, vaikų kūrybinius gebėjimus, pasidalinant turimomis žiniomis apie Radviliškį su kitais darželio ugdytiniais. Knygos parengimo ir pristatymo etapuose dalyvavo visa Radviliškio lopšelio-darželio ,,Žvaigždutė“bendruomenė.

Tai puiki dovana miestui Lietuvos atkūrimo 100-mečio proga bei gražus bendrystės pavyzdys, kai visi kartu – tėvai, vaikai, darželio darbuotojai – ieško pačių gražiausių savo gimtojo miesto vietų, išsiaiškina, kuo jos svarbios Radviliškiui ir įsiamžina prie jų.


VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA DARŽELYJE

 

Sausio 13-osios išvakarėse prasmingai paminėta Laisvės gynėjų diena „Žvaigždutės“ lopšelyje darželyje. Jau aštuntą valandą visi įstaigos langai pritemo, o juose sužibėjo atminimo žvakučių liepsnelės. Taip ugdytiniai ir visi įstaigos darbuotojai pagerbė prieš 27 metus žuvusius laisvės gynėjus, prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Grupėse vaikučiai su pedagogėmis susirinko susikaupimo valandėlėms, išklausė pasakojimų apie to meto įvykius ir dabartinės mūsų valstybės laisvės kainą, peržiūrėjo filmus ta tema. Vyresniuosius ikimokyklinukus darželio socialinė pedagogė Nida Barauskienė ir specialioji pedagogė Toma Bitytė sukvietė į prasmingą edukacinę veiklą, skirtą Laisvės gynėjų dienai. Vaikų laukė įdomios ir lavinančios užduotys interaktyvioje lentoje, dėlionės, didaktiniai žaidimai „Surask Lietuvos vėliavą“, „Kaip surasti Lietuvą?“. Ugdytiniai iš neužmirštuolių žiedų sudėjo žodžius „Lietuva“ ir „Laisvė“. Renginio metu vyravo rimtis ir susikaupimas, smalsios vaikučių akys sekė kiekvieną rodomą vaizdinę medžiagą, įdėmiai klausėsi vyresniųjų pasakojimų. Taip darželyje pedagogai stengėsi puoselėti istorinę atmintį, ugdyti mažųjų patriotiškumą, tautinę savimonę ir meilę tėvynei.


 

 

 

 

 


Sprendimas UAB "EGV kompanija" www.egv.lt 8-422-50683