„ŽVAIGŽDUTĖJE“ NUVILNIJO JONINES

Radviliškio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ nuvilnijo viena gražiausių ir laukiamiausių vasaros švenčių – Joninės. Ši tradicinė etnokultūros šventė sukvietė visą įstaigos bendruomenę – ugdytinius, pedagogus ir tėvelius – pabūti kartu, pasidžiaugti vasaros saulėgrąža ir puoselėti gilias lietuviškas tradicijas. Pasiruošimas šventei prasidėjo dar ankstyvą rytą. Mažieji darželio ugdytiniai ir visi darbuotojai į įstaigą skubėjo nešini gausiomis lauko gėlių ir žolynų puokštėmis. Edukacinių veiklų metu vaikai susipažino su Joninių tradicijomis, sužinojo apie magiškas vaistažolių galias, rišo spalvingas puokšteles ir pynė tradicinius Joninių vainikus – gyvybės ir sėkmės simbolius. Šventinę programą pradėjusi lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė Regina Ivanauskaitė sveikino visus įstaigos Jonukus ir Janinas, pasidžiaugė bendruomenės sutelktumu ruošiantis Joninėms ir palinkėjo visiems linksmos, gražios, saulėtos Joninių šventės. Visas darželio kiemas virto daininga šventine erdve. Skambant linksmai liaudiškai muzikai, vaikai ir visi darbuotojai suko tradicinius lietuvių liaudies ratelius, dainavo dainas, dalyvavo smagiuose liaudies žaidimuose. Šventė paliko neišdildomą įspūdį visiems dalyviams, o darželio kiemą dar ilgai puoš bendrai visų nupinti vainikai, surištos gražiosios žolynų puokštės.